Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jaa

Menu roczniaka

Polecane posty

Gość Jaa

Jak u was wyglada menu rocznego dziecka? Jak duze porcje zjada?

U mnie tak: 9-10 sniadanie- owsianka lub kaszka lub twarożek z owocami / jogurt / same owoce / chleb z masłem (śniadanie tak późno bo dziecko budzi się ok 8-9)

Przekąska: pół kubka soku, kilka chrupek (przeważnie nie chce nic)

15:30 Obiad: to co my ale mniej przyprawione (zupy, różne gulasze, mieso ziemniakami itd do tego różne warzywa). Czasem słoik 

19 Kolacja: chleb z masłem, serem, wędliną albo tylko z masłem / często jajecznica lub jajko na twardk / rzadko owsianka

Do tego mleko (kp) rano po obudzeniu, 2x w ciagu dnia przed drzemkami, na noc i w nocy. 

Czy takie menu jest ok? Mam wrazenie ze tych posiłkow jest za mało a za dużo kp. I ze jednorazowo zjada za małe porcje np. dziś na śniadanie miał nie całe małe jabłko z odrobiną kaszki a i tak większość wylądowalo na podłodze. Na obiad zjada ok 100 g ze słoiczka. Na kolację max 1 kromke chleba itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

moja ma 10 miesiecy. Rano kolo 8 dostaje kaszkę, potem jogurt koło 10-11, około 14 obiad, o 17deserek i kaszkę na noc. Karmię piersią w nocy i raz dziennie po południu. W międzyczasie dostaje np chrupki kukurydziane czy biszkopta, czasem brat poczestuje ją paluszkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Mój syn, 14 miesięcy:

Śniadanie 8:00 kaszka z owocami (kaszka z 100 ml wody) czasem zje całą czasem tylko troszke

Drugie śniadanie 11:00 chrupki albo tubka owocowo warzywna, rzadko jajecznica, omlet 

Obiad 15:00 je albo słoiczek ok 100 ml albo to co my i je niewiele 

Podwieczorek 17:00 chrupki 

Kolacja 18:30 kanapka, twarożek, serek wiejski, tarte warzywa

Największy problem mam z 2 śniadaniem i podwieczorkiem, nie wiem co mu dawać. No i za mało warzyw je, bo też nie wiem jak mu je podać i jakie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×