Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Czy uważacie, że Lewica będzie w przyszłości rządzić ?

Polecane posty

Gość Gość

Osobiście zawsze byłam fanką lewicowych rozwiązań, zwłaszcza, że doskonale widzimy jak przez ostatnią dekadę rządziła i nadal rządzi w Polsce prawica. Moim ideałem są państwa skandynawskie  w których jak dobrze wiemy jest jednocześnie bardzo dużo wolności gospodarczej i jednocześnie najwyższy standard życia. Sama mieszkałam w Danii przez 3 lata i osobiście bardzo mi się tam podobało, taka Kopenhaga to miasto gdzie ludzie do pracy w większości jadą rowerem, podobnie dzieci do szkoły. Dlaczego tego nie ma w Polsce ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Bo w Polsce ludzie sa w wiekszosci niewyksztalceni i nikomu tego na reke nie ma po co zmieniac, najprosciej rzadzi sie ludzmi prostymi, a tacy najczesciej prawicowcy /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Może dlatego, że Dania czy Szwecja nie ucierpiały w II WŚ? Nie masz pojęcia jak to nas zniszczyło fizycznie nasz kraj i ludzi, ale też mentalnie, później lata komuny. Może za 50 lat się to zmieni, ale na razie wciąż jesteśmy pokoleniami powojennymi, odrabiamy straty i mierzymy się z tym co było.

Ja mam obrzydzenie do lewicy, uważam że to wyjaławia społeczeństwa z kultury, tradycji i zasad choć na pozór jest piękne, trochę jak zgniły cukierek w kolorowym papierku, ale tak, myślę, że w przyszłości będą rządzili. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Mysle, ze tak, pytanie tylko czy nasza lewica bedzie taka jak ta skandynawska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

przez ostatnią dekadę rządziła i nadal rządzi w Polsce prawica.

X

Tylko z nazwy prawica.

Najbardziej brakuje mi chyba takiego złotego środka. Jest mi bliska tradycja, ale jestem też z natury wolnościowcem. Nie czuję problemu, że ktoś żyje inaczej niż ja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A co za różnica

Co za różnica czy lewica czy pseudoprawica wygra. I ci i tamci to socjaliści prześcigają się w obietnicach ile komu rozdać z pieniędzy biednych pracujących. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Może dlatego, że Dania czy Szwecja nie ucierpiały w II WŚ? Nie masz pojęcia jak to nas zniszczyło fizycznie nasz kraj i ludzi, ale też mentalnie, później lata komuny. Może za 50 lat się to zmieni, ale na razie wciąż jesteśmy pokoleniami powojennymi, odrabiamy straty i mierzymy się z tym co było.

Ja mam obrzydzenie do lewicy, uważam że to wyjaławia społeczeństwa z kultury, tradycji i zasad choć na pozór jest piękne, trochę jak zgniły cukierek w kolorowym papierku, ale tak, myślę, że w przyszłości będą rządzili. 

To nie jest kwestia wojny czy komuny, a kwestia tego jak to wszystko jest zorganizowane. W Danii są wysokie podatki, ale nikt o to nie ma pretensji, ponieważ za tymi wysokimi podatkami kryje się druga strona monety, czyli wysoka jakość usług, matki nie muszą się martwić o żłobek, przedszkole czy szkołę dla swoich dzieci, jak coś nam się stanie to nie musimy się martwić o służbę zdrowia, bo jest ona tam wysoko rozwinięta, do tego dochodzi bardzo duża wolność gospodarcza, kraje skandynawskie są naprawdę wysoko w tych rankingach, a to nie ma nic wspólnego z wojną, równie dobrze z dnia na dzień można w Polsce uchwalić taki system gospodarczy, który będzie miał w sobie dużo wolności, podoba mi się również ich zamiłowanie do ekologii, bardzo dużo wiatraków, powietrze i miasta czyste, do pracy na rowerze, dzięki czemu nie wydajemy majątku na własne auto. Niestety w Polsce wolności gospodarczej jest mało, a socjal jest beznadziejnie zoorganizowany kasę na 500+ bierze się z jednorazowych wpływów z OFE, rozbudowuje się socjal kosztem innych rzeczy np służby zdrowia, mam wrażenie, że w Polsce organizacja niektórych rzeczy jest na odwal się zrobiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

To nie jest kwestia wojny czy komuny, a kwestia tego jak to wszystko jest zorganizowane. W Danii są wysokie podatki, ale nikt o to nie ma pretensji, ponieważ za tymi wysokimi podatkami kryje się druga strona monety, czyli wysoka jakość usług, matki nie muszą się martwić o żłobek, przedszkole czy szkołę dla swoich dzieci, jak coś nam się stanie to nie musimy się martwić o służbę zdrowia, bo jest ona tam wysoko rozwinięta, do tego dochodzi bardzo duża wolność gospodarcza, kraje skandynawskie są naprawdę wysoko w tych rankingach, a to nie ma nic wspólnego z wojną, równie dobrze z dnia na dzień można w Polsce uchwalić taki system gospodarczy, który będzie miał w sobie dużo wolności, podoba mi się również ich zamiłowanie do ekologii, bardzo dużo wiatraków, powietrze i miasta czyste, do pracy na rowerze, dzięki czemu nie wydajemy majątku na własne auto. Niestety w Polsce wolności gospodarczej jest mało, a socjal jest beznadziejnie zoorganizowany kasę na 500+ bierze się z jednorazowych wpływów z OFE, rozbudowuje się socjal kosztem innych rzeczy np służby zdrowia, mam wrażenie, że w Polsce organizacja niektórych rzeczy jest na odwal się zrobiona

Tak? A rozumiesz, że Dania ma inne zasoby? Tam nikt nie mówi jak w Polsce, że masz się cieszyć, że zarabiasz 1200 albo 2000, że 500+ to patola itd i że jak cię na coś nie stać to twoja wina. Ta wolność gospodarcza w polskich warunkach wyglądałaby tak, że zabiorą wszystkie socjale i dobrze będą mieli tylko ci przedsiębiorczy i najsprytniejsi a reszta będzie tyrać za miskę ryżu bo to co ty opisujesz to utopia. Poza tym Polska nie ma takich zasobów i tak, to się liczy bo Dania nie miała u siebie takich spustoszeń jak u nas zostawiła wojna i lata komuny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Do tej co tak chce, żeby wszyscy jeździli na rowerach do pracy: proponuję zacząć od siebie i dać dobry przykład innym. Wyciągasz jutro rower i grzejesz do pracy. Trzymam za ciebie kciuki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fwfw

To nie ma znaczenia, polski system braku odpowiedzialności polityków i kompleksy narodu (prędzej damy się jeden na drugiego poszczuć, niż kierować słuszne roszczenia do tych u władzy) tworzą patologię.

Lewica, prawica? Tu różnice są w nazwach i symbolice a to jedne sprzedajne, butne barachło, bez honoru.

Nie chcę więc lewicy, nie chcę prawicy, nie chcę centrum, ani partii skrajnych. Chcę rządów ludzi odpowiedzialnych, wywiązujących się ze swoich obietnic i działających bez ignorowania opinii specjalistów, tudzież... jakiegoś rozliczenia tej całej sprzedajnej i kierującej się prywatą bandy (p.s. oni się za naszymi plecami świetnie dogadują między sobą: gdy chodzi o rozdawanie majątku państwowego np wycinanie lasów, to porozumienie między dyrektorem z PiS a prezydentem miasta z PO jest doskonałe i stanowi też przymierze przeciwko wszystkim mieszkańcom).

Mam nadzieję, że powstanie jakaś nowa partia, bo w tej chwili narodu nikt nie reprezentuje a działania są na zasadzie "teraz my się nachapiemy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
58 minut temu, Gość fwfw napisał:

To nie ma znaczenia, polski system braku odpowiedzialności polityków i kompleksy narodu (prędzej damy się jeden na drugiego poszczuć, niż kierować słuszne roszczenia do tych u władzy) tworzą patologię.

Lewica, prawica? Tu różnice są w nazwach i symbolice a to jedne sprzedajne, butne barachło, bez honoru.

Nie chcę więc lewicy, nie chcę prawicy, nie chcę centrum, ani partii skrajnych. Chcę rządów ludzi odpowiedzialnych, wywiązujących się ze swoich obietnic i działających bez ignorowania opinii specjalistów, tudzież... jakiegoś rozliczenia tej całej sprzedajnej i kierującej się prywatą bandy (p.s. oni się za naszymi plecami świetnie dogadują między sobą: gdy chodzi o rozdawanie majątku państwowego np wycinanie lasów, to porozumienie między dyrektorem z PiS a prezydentem miasta z PO jest doskonałe i stanowi też przymierze przeciwko wszystkim mieszkańcom).

Mam nadzieję, że powstanie jakaś nowa partia, bo w tej chwili narodu nikt nie reprezentuje a działania są na zasadzie "teraz my się nachapiemy".

Zgadzam sie. Politycy sa zatrudnieni przez Narod, ale dopoki nie zaczniemy ich rozliczac z ich pracy to bedzie jak jest.

Oczekuje, ze wybrani przeze mnie politycy sa specjalistami, ze potrafia rozmawiac ze soba, podejmowac konstruktywne dzialania i ze nie sa otumanieni zadna ideologia. Niestety to tylko marzenia. Zreszta Polacy sami nie wiedza co to jest demokracja i ze mozna miec panstwo, ktore dba o kazdego. Dalismy sie poniesc kapitalizmowi w jakiejs karykaturalnej formie i uwazamy, ze jak ktos jest biedny to jest  to jego wina. Nie ma solidarnosci, dbania o wspolne dobro, o siebie nawzajem, o struktury demokratyczne, ktore maja sluzyc wszystkim itd. A politycy sa tylko odzwierciedleniem naszej mentalnisci.

O religijnej stronie naszej wladzy i ich szukaniu wroga wszedzie nawet nie spomne, bo to jest dla mnie parodia jak z Monty Pythona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivan

myślę że lewica będzie rządzić gdy umrą starsze pokolenia, bo młodzi ludzie są już bardzo liberalni i nowocześni i lewica będzie zyskiwać na poparciu coraz bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
51 minut temu, Gość Ivan napisał:

myślę że lewica będzie rządzić gdy umrą starsze pokolenia, bo młodzi ludzie są już bardzo liberalni i nowocześni i lewica będzie zyskiwać na poparciu coraz bardziej.

Tak, będziemy mieć wtedy prezydenta pedzia, a swojemu synkowi do przedszkola zamiast spodni założysz spódniczkę. Twój mąż pomaluje sobie usta szminką i na nogi założy szpilki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
38 minut temu, Gość Gość napisał:

Tak, będziemy mieć wtedy prezydenta pedzia, a swojemu synkowi do przedszkola zamiast spodni założysz spódniczkę. Twój mąż pomaluje sobie usta szminką i na nogi założy szpilki.

Homosie będą siedziały cicho, jak dostaną pełne prawa obywatelskie. Prawo do związków partnerskich na takich samych zasadach jak pary hetero, prawo do adopcji dzieci. Na razie muszą o to walczyć, więc czasami przeginają w tej walce. Sufrażystki walczące o prawa kobiet, też czasem przeginały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Rescator555 napisał:

Homosie będą siedziały cicho, jak dostaną pełne prawa obywatelskie. Prawo do związków partnerskich na takich samych zasadach jak pary hetero, prawo do adopcji dzieci. Na razie muszą o to walczyć, więc czasami przeginają w tej walce. Sufrażystki walczące o prawa kobiet, też czasem przeginały.

Łał, Res, to jest chyba drugi raz w mojej karierze na tym forum kiedy się z Tobą zgadzam. 
Wlasciwie nie tylko się z Tobą zgadzam, jestem pod dużym wrażeniem twojej wypowiedzi. Pozdro 600 dla Ciebie i żonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pił
56 minut temu, Gość Gość napisał:

Tak, będziemy mieć wtedy prezydenta pedzia, a swojemu synkowi do przedszkola zamiast spodni założysz spódniczkę. Twój mąż pomaluje sobie usta szminką i na nogi założy szpilki.

Przysięgam że mnie osobiście by to nie przeszkadzało a tobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Łał, Res, to jest chyba drugi raz w mojej karierze na tym forum kiedy się z Tobą zgadzam. 
Wlasciwie nie tylko się z Tobą zgadzam, jestem pod dużym wrażeniem twojej wypowiedzi. Pozdro 600 dla Ciebie i żonki.

Dziękuję za pozdrowienia. Myślę też, że gdybyś przeczytała inne moje PRAWDZIWE wypowiedzi, nie zmyślenia hejterow, w dodatku wyrwane z kontekstu, to też z wieloma byś się zgodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Rescator555 napisał:

Homosie będą siedziały cicho, jak dostaną pełne prawa obywatelskie. Prawo do związków partnerskich na takich samych zasadach jak pary hetero, prawo do adopcji dzieci. Na razie muszą o to walczyć, więc czasami przeginają w tej walce. Sufrażystki walczące o prawa kobiet, też czasem przeginały.

Kto dostanie pełne prawa? Wszystkie homosie są heterofobami. Jak ta zboczona zaraza się rozprzestrzeni, to geje zaczną zbiorowe gwałty na mężczyznach tak samo jak w tej chwili jest w więzieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Kto dostanie pełne prawa? Wszystkie homosie są heterofobami. Jak ta zboczona zaraza się rozprzestrzeni, to geje zaczną zbiorowe gwałty na mężczyznach tak samo jak w tej chwili jest w więzieniach.

Jakim cudem homoseksualizm może się rozprzestrzenić? Zmienilbys orientację seksualną? Bo ja na pewno nie, choćbym na każdym rogu ulicy widział plakaty całujących się facetów. Ktoś jest homo, to jest, kto jest hetero, też nim pozostanie. Homo to parę procent populacji i żadna propaganda homoseksualizmu tego nie zmieni. Ale te parę procent nie powinno być w żaden sposób dyskryminowane. Prawa obywatelskie nie powinny zależeć od tego, kto komu wkłada czy pozwala wkładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×