Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marlena Marlena

Alimenty na jego dzieci

Polecane posty

Gość Ale moja droga ry mieszkas

W niemczech 

I ci powiem ze tu tez sie idzie za kratki za nie placenie . 

A po 2 . Jak mieszkacie razem kochana a on nie ma z czego placic a jak sie z nim ozenisz to bedziesz ty z twojego majatku placic . Nie chce mi sie rozpisywac ale prawo np. Niemieckie znam bo siedze w tym dziale zawodowo 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena Marlena
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Ja wyszłam za rozwodnika, ojca trójki dzieci, jestem panną, on zarabia netto 2 tysiące, ja zarabiam netto 7 tysięcy. Jesteśmy traktowani przez sąd jako jedno gospodarstwo domowe i odkad zostałam jego żoną, jego ex podniosła alimenty- płaci właśnie 3 tys. teraz na 3 dzieci, czyli cała jego wypałata idzie na alimenty plus tysiąc zł z mojej z mojej. Dzieci są ambitne, bają sporo zainteresowań i  własnie dlatego takie wysokie alimenty trzeba płacić. Nie podoba mi sie to, bo chciałabym mieć własne dzieci, na nie pracować, a jestem zablokowana, bo mąż miał sie też przekwalifikować, nie zrobił tego, wiec zarabia mało, ja otwarłam działalnosć i dlatego zarabiam lepiej.

Dlatego chcialabym uniknac takiej sytuacji,  tak jak napisalam,  ona dostala 100% ich wspolnego majatku,  ja mam wlasne dzieci,  wiec trudno zebym utrzymywala cudze,  kosztem wlasnych , gdzie tam biedy nie ma ,dla przykladu  ja musze placic czynsz ,ona nie musi bo ma wlasny dom , wiec jest tylko krzywo zasadzony wyrok alimentacyjny sprzed 6 lat  . Nie jestesmy malzenstwem I jesli bedziemy to napewno z rozdzielnoscia majatkowa 

Szczerze mowiac to szczyt chamstwa ze strony ex twojego meza , bo to bezczelnosc zeby wykorzystujac prawo wyludzac pieniadze od obcej kobiety na wlasne dzieci , taka cwaniara powinna znalezc sobie bogatego faceta , skoro z nia bedzie  sypiac niech jej dzieci utrzymuje , ty wogole z tego nic nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość Marlena Marlena napisał:
35 minut temu, Gość Sama prawda napisał:

Dowiemy się jaka to kwota czy nie???

Może my ocenimy czy jest wystarczająca?

Nie musisz oceniac niczego ,opieram sie wylacznie na przeliczniku wydanym przez tutejszy urzad panstwowy I to jest dla mnie wytyczna, nie twoja ciekawosc 

Jesli ktos nie zarabia wystarczajaco nie wydrukuje dodatkowej kasy, czy ex I sedzina sobie tego zyczy czy tez nie I tutaj licza sie dochody w obliczeniach a nie widzimisie 

Agresywne odpowiedzi sklaniaja mnie ku temu ze odpisuja rozzalone samotne matki ,ktore z gory zakladaja ze facet jest zly , ma placic chocby sie mial zarznac,  nie ma prawa do ulozenia sobie zycia 

Tymczasem ja tez mam dzieci , I trafilam na naprawde dobrego czlowieka ktorego ex puscila z torbami , tylko dlatego ze nie chcial sie szarpac o podzial majatku,  zrzekl sie nowego domu ,na co niewiele osob by sie zdecydowalo,  w tym wypadku to ta kobieta jest koszmarna,  bez honoru, zasad ,chciwa do granic I idzie po trupach .

Naprawdę aż tak cię boli te 500 zł alimentów na dziecko???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena Marlena
6 minut temu, Gość Ale moja droga ry mieszkas napisał:

W niemczech 

I ci powiem ze tu tez sie idzie za kratki za nie placenie . 

A po 2 . Jak mieszkacie razem kochana a on nie ma z czego placic a jak sie z nim ozenisz to bedziesz ty z twojego majatku placic . Nie chce mi sie rozpisywac ale prawo np. Niemieckie znam bo siedze w tym dziale zawodowo 😄

To do Niemiec nie pojade 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Autorko sprawa jest prosta...nie zapłaci on to będą płacić jego rodzice i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena Marlena
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Naprawdę aż tak cię boli te 500 zł alimentów na dziecko???

 

Gdyby bylo 500zl na dziecko to by mi sie nie chcialo pisac nawet ,smieszna kwota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena Marlena
3 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Autorko sprawa jest prosta...nie zapłaci on to będą płacić jego rodzice i tyle.

On placi ale nie tyle ile zasadzone , matka byla u prawnika , nie bedzie nic placila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość tulipanka
17 minut temu, Gość gość napisał:

Ja wyszłam za rozwodnika, ojca trójki dzieci, jestem panną, on zarabia netto 2 tysiące, ja zarabiam netto 7 tysięcy. Jesteśmy traktowani przez sąd jako jedno gospodarstwo domowe i odkad zostałam jego żoną, jego ex podniosła alimenty- płaci właśnie 3 tys. teraz na 3 dzieci, czyli cała jego wypałata idzie na alimenty plus tysiąc zł z mojej z mojej. Dzieci są ambitne, bają sporo zainteresowań i  własnie dlatego takie wysokie alimenty trzeba płacić. Nie podoba mi sie to, bo chciałabym mieć własne dzieci, na nie pracować, a jestem zablokowana, bo mąż miał sie też przekwalifikować, nie zrobił tego, wiec zarabia mało, ja otwarłam działalnosć i dlatego zarabiam lepiej.

Skoro "otwarłaś" działalność i tak dobrze zarabiasz to może poproś męża leniwego alimenciarza żeby też "otwarł" działalność i wtedy zarobi wreszcie na swoje dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Marlena Marlena napisał:

Gdyby bylo 500zl na dziecko to by mi sie nie chcialo pisac nawet ,smieszna kwota

No to ile ma zasądzone?

5 tyś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Autorko jeszcze raz napisze nie zapłaci twój facet to zapłacą jego rodzice.  Swoją drogą jak można brać sobie takiego nieudacznika jeszcze z 2 dzieci?  Porażka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena Marlena
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

No to ile ma zasądzone?

5 tyś???

Nie wazne ile ,nie nakarmie twojej ciekawosci.

Konkluzja tego watku :

Wogole widze bez sensu tu pisac ,jedna moze 2 osoby napisaly cos z sensem ,kulturalnie I na poziomie 

Reszta ma ochote mnie rozszarpac , tylko z jakiego powodu tego  nie wiem ,mam swoje dzieci o ktore musze zadbac, wiec nie rozumie skad ta agresja w moim kierunku ????

To jak jakies przesluchanie a wy w roli grozacego mi prokuratora za chwile napiszecie ze ja pojde siedziec ,moje dzieci I moj pies do aresztu za czyjes alimenty 

Dyskusja opiera sie na wyciaganiu coraz wiecej informacji tylko po to zeby za chwile mnie w jakis sposob zgnoic ,udupic I pograzyc 

Skad w was tyle jadu I nienawisci ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena Marlena
11 minut temu, Gość Gosc napisał:

Autorko jeszcze raz napisze nie zapłaci twój facet to zapłacą jego rodzice.  Swoją drogą jak można brać sobie takiego nieudacznika jeszcze z 2 dzieci?  Porażka. 

Nie jest nieudacznikiem , jest normalnym facetem pracujacym na normalnym etacie , gdyby mial tutaj zalozone alimenty nie byloby problemu.  Jaki jest cel twojej wypowiedzi ??? Zgnojenie kogos? Poczulas sie lepiej ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Twój facet to nieudacznik  . Nie zapłaci  on alimentow to będą płacić jego rodzice.  Nic mnie w życiu tak nie brzydzi jak facet który ma w d.. wlasne potomstwo.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Marlena Marlena napisał:

Nie jest nieudacznikiem , jest normalnym facetem pracujacym na normalnym etacie , gdyby mial tutaj zalozone alimenty nie byloby problemu.

Bardzo Cię proszę nie kłam że w Niemczech zasądzają niższe alimenty niż w Polsce!!!

Mój kuzyn mieszka w Niemczech i niemiecki sąd zasądził mu 850 euro na dziecko - kuzyn pracuje jako kierowca i zarabia ok 2,5 tyś euro.

Dlaczego nie chcesz podać kwoty?

Jak mamy dyskutować o tym czy alimenty są za duże czy za małe skoro nie znamy ich wysokości???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena Marlena
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Bardzo Cię proszę nie kłam że w Niemczech zasądzają niższe alimenty niż w Polsce!!!

Mój kuzyn mieszka w Niemczech i niemiecki sąd zasądził mu 850 euro na dziecko - kuzyn pracuje jako kierowca i zarabia ok 2,5 tyś euro.

Dlaczego nie chcesz podać kwoty?

Jak mamy dyskutować o tym czy alimenty są za duże czy za małe skoro nie znamy ich wysokości???

Nie mieszkam w Niemczech to raz a dwa, nie mam juz zamiaru tu nic pisac samo chamstwo jadowite atakuje mnie jakbym to ja dzieciatkom biednym w Polsce z gardla wyciagala . Gnoicie mojego faceta ktory stara sie jak moze ,lacznie z podnoszeniem kwalifikacji by moc lepiej zarabiac , wykazuje sie maximum dobrej woli . Hejt I trolownia ,szkoda czasu, teraz sobie piszcie, juz tu nawet nie zajrze, stracilam tylko czas na korespondencje z hejterami I trolami, moze nastepne pokolenie dojrzeje do kulturalnego zachowania,wy jestescie straceni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
52 minuty temu, Gość Marlena Marlena napisał:

Jesli ktos nie zarabia wystarczajaco nie wydrukuje dodatkowej kasy, czy ex I sedzina sobie tego zyczy czy tez nie I tutaj licza sie dochody w obliczeniach a nie widzimisie 

Jak ktoś nie zarabia wystarczająco, to znaczy tylko tyle, że wystarczająco się nie stara. I tyle w temacie. Niech pójdzie do dodatkowej pracy, zaciśnie pasa, zmieni mieszkanie na tańsze itd - sposobów jest masa. Do tego całkiem sporo krajów wypłaca zasiłki nawet na dzieci mieszkające w Polsce, czyż nie? czyli pośrednio finansuje panu część alimentów.

Patrząc na twoje podejście, to żaden facet nie płaciłby alimentów, bo każdy jest biedny :P Sędziowie biorą poprawkę na ukrywanie dochodów i tyle. Samotny facet może pracować, a że chce studiować i doić kasę ze stypendium - to niech pracuje na czarno. 

I ponawiam pytanie - po co ci taki gołodupiec? będzie objadał ciebie i dzieci przez rok, a potem zawinie się do kolejnej frajerki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Marlena Marlena napisał:

Nie mieszkam w Niemczech to raz a dwa, nie mam juz zamiaru tu nic pisac samo chamstwo jadowite atakuje mnie jakbym to ja dzieciatkom biednym w Polsce z gardla wyciagala . Gnoicie mojego faceta ktory stara sie jak moze ,lacznie z podnoszeniem kwalifikacji by moc lepiej zarabiac , wykazuje sie maximum dobrej woli . Hejt I trolownia ,szkoda czasu, teraz sobie piszcie, juz tu nawet nie zajrze, stracilam tylko czas na korespondencje z hejterami I trolami, moze nastepne pokolenie dojrzeje do kulturalnego zachowania,wy jestescie straceni 

Trzymamy cię za słowo ze już tu więcej nie wejdziesz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlena Marlena

 

2 minuty temu, Gość gość napisał:

Jak ktoś nie zarabia wystarczająco, to znaczy tylko tyle, że wystarczająco się nie stara. I tyle w temacie. Niech pójdzie do dodatkowej pracy, zaciśnie pasa, zmieni mieszkanie na tańsze itd - sposobów jest masa. Do tego całkiem sporo krajów wypłaca zasiłki nawet na dzieci mieszkające w Polsce, czyż nie? czyli pośrednio finansuje panu część alimentów.

Patrząc na twoje podejście, to żaden facet nie płaciłby alimentów, bo każdy jest biedny 😛 Sędziowie biorą poprawkę na ukrywanie dochodów i tyle. Samotny facet może pracować, a że chce studiować i doić kasę ze stypendium - to niech pracuje na czarno. 

I ponawiam pytanie - po co ci taki gołodupiec? będzie objadał ciebie i dzieci przez rok, a potem zawinie się do kolejnej 

To przyklad tego co pisalam wyzej,wsadz sobie w pewna ... czesc ciala taka dyskusje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Znowu przylazłaś???

Miałaś już nie pisać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marleno a gdzie pojada

alimenty a do chin izraela czy rosji>? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Facet nie bierze czynnego udziału w wychowaniu dzieci i do tego chce na rok pozbawić ich pieniędzy i takie zero  nazywasz porządnym człowiekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ann
47 minut temu, Gość Marlena Marlena napisał:

Nie jest nieudacznikiem , jest normalnym facetem pracujacym na normalnym etacie , gdyby mial tutaj zalozone alimenty nie byloby problemu.  Jaki jest cel twojej wypowiedzi ??? Zgnojenie kogos? Poczulas sie lepiej ?  

Gdyby miał tam zalożone alimenty to i dzieci może były by tam. A są tu i znając życie ojca widzą raz w roku albo wcale...Nie mają  ojca to będą mieć pieniądze i tyle....Jak nie teraz to za pięć czy dziesięć lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Bardzo Cię proszę nie kłam że w Niemczech zasądzają niższe alimenty niż w Polsce!!!

Mój kuzyn mieszka w Niemczech i niemiecki sąd zasądził mu 850 euro na dziecko - kuzyn pracuje jako kierowca i zarabia ok 2,5 tyś euro.

Dlaczego nie chcesz podać kwoty?

Jak mamy dyskutować o tym czy alimenty są za duże czy za małe skoro nie znamy ich wysokości???

Dokładnie. Wysokość tych alimentów jest ważna w dyskusji. Wygląda na to, że w Polsce miał bardzo wysoki zarobek, skoro wypłata poza granicami kraju, gdzie jednak zarabia się więcej niż przeciętnie w Polsce nie wystarcza. Dziwne, że facet wyjechał mając w Polsce duże możliwości zarobkowe, a tam jedzie na niskiej wypłacie. Wygląda na to, że cię Autorko ewidentnie ładuje w bambuko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz1

Autorko może spróbujcie się dogadać z jego ex jeśli faktycznie alimenty są duże tak jak piszesz to może połowę chociaż przez ten rok żeby było wam lżej a później dopłacicie jak ojciec znajdzie lepszą pracę. Jak to do niej nie dotrze to nie płacić wcale ciekawe co wtedy zrobi. Skoro ex jest taka chciwa to niech twój chłop ubiega się o opiekę na złość dla ex i o obniżenie alimentów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Xyz1 napisał:

Skoro ex jest taka chciwa to niech twój chłop ubiega się o opiekę na złość dla ex i o obniżenie alimentów. 

Autorka o niczym innym nie marzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eyr
2 godziny temu, Gość gość napisał:

Jak ktoś nie zarabia wystarczająco, to znaczy tylko tyle, że wystarczająco się nie stara. I tyle w temacie. Niech pójdzie do dodatkowej pracy, zaciśnie pasa, zmieni mieszkanie na tańsze itd - sposobów jest masa. Do tego całkiem sporo krajów wypłaca zasiłki nawet na dzieci mieszkające w Polsce, czyż nie? czyli pośrednio finansuje panu część alimentów.

Patrząc na twoje podejście, to żaden facet nie płaciłby alimentów, bo każdy jest biedny 😛 Sędziowie biorą poprawkę na ukrywanie dochodów i tyle. Samotny facet może pracować, a że chce studiować i doić kasę ze stypendium - to niech pracuje na czarno. 

I ponawiam pytanie - po co ci taki gołodupiec? będzie objadał ciebie i dzieci przez rok, a potem zawinie się do kolejnej frajerki

 

Jak się takie głupoty czyta to szkoda że takich ...i nie utylizują z urzędu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Co? Prawda zabolała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondie
2 godziny temu, Gość Xyz1 napisał:

Autorko może spróbujcie się dogadać z jego ex jeśli faktycznie alimenty są duże tak jak piszesz to może połowę chociaż przez ten rok żeby było wam lżej a później dopłacicie jak ojciec znajdzie lepszą pracę. Jak to do niej nie dotrze to nie płacić wcale ciekawe co wtedy zrobi. Skoro ex jest taka chciwa to niech twój chłop ubiega się o opiekę na złość dla ex i o obniżenie alimentów. 

Ale jakie na złość eks? Mam wrażenie, że w tej całej kłótni między byłym mężem i jego partnerką a byłą żoną o alimenty zapominacie o najważniejszym. O dzieciach. On wcale nie zrobi na złość eks, tylko swoim własnym dzieciom. A tak na pewno nie zachowuje się dobry ojciec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Armiranda

To nie orawda, ze sie za alimenty idzie do wiezienia, chyba, ze w progranie sedzia Anna Weso..wska ja nie otrzymuje od ojca dziecka8lat ani grosza, płaci zas fundusz na dziecko chore na autyzm, ja nie pkuje jadem, ale pisze prawdę, nie wszysct ponoszą konsekwencje, taki typ potem narzeka a 500 zł to majatek, na rehabilitacje nawet nie starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Redg

Mieszkam w Belgii  i tutaj alimenty plus minus 150 e na dziecko przy zarobkach około 2000 euro.To jakim cudem w Polsce  są większe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×