Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Czy to prawda ze w ciąży trzeba spać na lewym boku?

Polecane posty

Gość Gość

Jestem w 16 tyg ciąży i słyszałam, ze od 20 tyg trzeba spać na lewym boku. Nie ukrywam, ze najlepiej mi sie śpi na plecach albo prawym boku. Czy wy stosowalyscie sie do tego zalecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie. Spałam tak jak mi wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Będąc w końcówce ciąży, 2 tyg spędziłam na patologii ciąży, były położne które bardzo pilnowały  tego lewego boku, były też takie które mówiły, że nie ma to żadnego znaczenia. W szkole rodzenia położna twierdziła, że mam spać tak, jak mi wygodnie i żeby się wyspać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smutna159

Przeczytaj artykuł u mamy ginekolog na stronie 🌸 tam jest ciekawy artykuł właśnie na ten temat 🍀 polecam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smutna159

Przeczytaj artykuł u mamy ginekolog na stronie 🌸 tam jest ciekawy artykuł właśnie na ten temat 🍀 polecam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Smutna159 napisał:

Przeczytaj artykuł u mamy ginekolog na stronie 🌸 tam jest ciekawy artykuł właśnie na ten temat 🍀 polecam 

Ja czytałam z tym, ze w innych źródłach piszą cos innego. Tzn ze nie ma to znaczenia czy prawy czy lewy bok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi 30

Powinno sie spac na lewym boku aby krew lepiej krazyla, nic sie nie uciska. Ale ja mialam problem, spie tylko na prawym boku i spalam naprzemiennie. Spanie na lewym boku moze zmniejszać obrzeki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmm

Ja jestem w 24 tc i się tak jak mi wygodnie tylko nie na brzuchu ale tego akurat nigdy nie lubiłam. Najczęściej spie na plecach ale czasem przekręcam się na lewy bok lub prawy . Dziscko rośnie i jest zdrowe wiec to chyba nie ma takiego wielkiego znaczenia .najwazniejsze by nie uciskać jakoś mocno brzucha by nic Cię nie bolało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Powiedz to mojej córce bo jak tylko usiłuje położyć się na boku to kopniakami wymusza spanie na plecach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Ja do 30 tygodnia ciąży spałam w każdej pozycji po trochę, nawet na brzuchu (oczywiście nie tak zupełnie płasko, tylko ze zgiętą nogą, bo tak na plaskacza, to tylko gdzieś do 15 tygodnia się dało)! 😉 W 30 tygodniu na brzuchu już nie mogłam, bo czułam nieprzyjemny ucisk, ale sypiam na obu bokach oraz plecach i jest dobrze. Pytałam o to lekarza prowadzącego moją ciążę oraz położną na zajęciach ze szkoły rodzenia i żadna z tych osób nie widziała problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja całą noc się wiercę , zmieniam pozycję,  więc nawet jak zasypiałam na lewym boku, to budziłam się przeważnie inaczej ułożona. Więc dla mnie zalecenie spania w konkretnej pozycji to jakiś kosmos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosik

Ja bym bardziej zapoznała sie ze wskazówkami donośnie spania w ciązy. Ułożenie na lewym boku to zbyt ogólna in formacja. Powinnaś jeszcze ustalić jak masz układać nogi, ręce i głowę, jak wysoka powinna być poduszka i jaki kolor powinna mieć pościel .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Spałam tak jak mi było wygodniej. Chociaż na lewej było mi najwygodniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TarzanBoy

Niezależnie od stanu zawsze najlepiej spać na lewym. Większość ważnych organów jest po tej stronie. Serce mniej się męczy. Soki trawienne nie cofają, zgaga nie męczy. W ciąży dziecko nie uciska wtedy na żyłę główną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilia

Przed ciążą lubiłam spać na prawym boku, znacznie bardziej mi to odpowiadało niż na lewym. Teraz jestem w 7msc i właściwie jeśli dziecko nie śpi i położę się na prawym boku to jestem skopana... Więc mojemu dziecku to nie odpowiada. Czasami kładę się na prawy bok na chwilę gdy już mam dość leżenia na lewej stronie. Bo ile można spać w jednej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×