Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Przepisy na szybki zdrowy obiad dla całej rodziny

Polecane posty

Gość Gosc

Mamy podzielcie się przepisami. Ja gotuję na ogół:

-zupy jarzynowe, rosół z makaronem(dziecko kocha)

- udka kurczaka w sosie z ziemniakami plus sałata 

- kotlety z piersi z ziemniakami plus sałata

- spagetti z sosem szpinakowym

- warzywa na patelnie

- naleśniki z serem lub jablkami

- czasem po prostu zapiekanki z serem, pomidorami, papryka

Jakieś jeszcze pomysły? Ważne zeby obiad był łatwy w przygotowaniu i szybki do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Makaron ze szpinakiem i łososiem (lub kurczakiem); kasza z warzywami i kurczakiem; placki z dyni/cukinii; kasza (dowolna) z rybą na parze i jakaś surówka do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

Makaron ze szpinakiem i łososiem (lub kurczakiem); kasza z warzywami i kurczakiem; placki z dyni/cukinii; kasza (dowolna) z rybą na parze i jakaś surówka do tego

Podaj przepisy tych kasz i makaronu. Jak robisz rybę na parze żeby była smaczna? Świeża ryba musi być czy mrozona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
10 minut temu, Gość Gosc napisał:

Podaj przepisy tych kasz i makaronu. Jak robisz rybę na parze żeby była smaczna? Świeża ryba musi być czy mrozona?

Makaron: ciemny makaron ugotować w osolonej wodzie, szpinak poddusić na maśle z czosnkiem,  dodać łososia (Ja lubię swiezego) lub wcześniej podsmazonego kurczaka , całość zalać jogurtem i zagotować jeszcze chwilę (oczywiście doprawić do smaku).  Kasza z warzywami: warzywa kroję i wrzucam do parowaru (brokuł, por, papryka, kukurydza, dynia- ale tu pełna dowolnosc i co jest pod ręką), kurczaka smażę z przyprawą curry, kasza bulgur do której po ugotowaniu dodaje trochę masła, całość potem mieszam razem i gotowe. A rybę skrapiam jedynie cytryna, po wyjęciu z parowaru ponownie, na wierzch odrobina masła i koperek- proste i pyszne, ja jestem zwolenniczką świeżych ryb. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pola

Ja mam teraz obsesję na punkcie klusek śląskich z sosami. Teraz robię z marchewką i buraczkiem (dodaję do ciasta). Do tego sos: frzybowy z cebulką i śmietanką lub cebulka+papryka+marchew+pieczarki+pietruszka i klopsiki z piersi indyczka z czosnkiem i imbirem wrzucone do sosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wege curry (albo i nie wege),

soczewica w różnych formach,

ryby (najczęściej z piekarnika)

jakieś szybkie mięsa (typu stek, kolteciki jagnięce czy cielęce) i  do tego sałata z winegretem, warzywa na patelnię, kuskus, kasza...,

przeróżne makarony (najprościej z różnymi pesto chociażby),

różne stir-fry'e,

omlety z warzywami,

tarty wytrawne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

Ja mam ostatnio fazę na kaszotto - podsmażam mielone, do tego dodaję warzywa na patelnię i duszę, na koniec dorzucam kaszę (gotuję ją tak z 5 minut krócej, niż w instrukcji na opakowaniu). Przyprawiam wedle uznania, ale dominują zioła i sos sojowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

quinoa + pieczony burak (już kupiony) + feta + rukola +  orzechy nerkowca + sos (sól, pieprz, sok z cytryny, oliwa)

kaszotto na winie z kapustą i ciecierzycą (przepis z jadłonomi)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja dzisiaj gotuje Spagetti 

makaron ciemny dlugi...( duzo zdrowszy Niz bialy)

mieso wolowe podsmazam na lyzce masla klarowanego. Dodaje cebule, czosnek, Smaze chwile do tego dodaje marchewke i seler  naciowy pokrojony w kostke... przyprawiam roznymi ziolami i sosem sojowym. Do tego pomidory krojone z puszki, podlewam troche Billionen i gotuje ok godzinki.podaje z tartym parmezanem😊

obiad szybko die robi i dzieciaki uwielbiaja😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×