Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mjakka

Jak się przygtować do ciąży?

Polecane posty

Gość mjakka

Hej, niedlugo planuje rozpocząć starania o dziecko, chciałabym się jak najlepiej do tego przygotować. Jak wy zmieniliście swoje życie przed zajściem w ciaze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Kupilismy mieszkanie, umowa o prace, oszczednosci... a zdrowotnie to mozesz zrobic np usg jajkow czy nie maszjakiejs torbieli,bo pozniej moze dokuczac, wylecz zęby,zeby w ciazy nie biegac do dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja robiłam takie badania w pakiecie, chyba w diagnostyce, już nke pamiętam. Generalnie to jest podobny zestaw badań jakie i tak robisz w pierwszym trymestrze, więc nie wiem czy warto 😅 jeżeli nie jesteś pewna czy przechodziłaś ospe wietrzną to możesz zrobić badanie na awidnosc,, ja w końcu musiałam się zaszczepić, ospa jest bardzo niebezpieczna w ciąży więc na tym nie ma co oszczędzać. No i standardowo, kwas foliowy i zero alkoholu pół roku przed staraniami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

a my po prostu wzielismy sie za robote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela

Nie zmienialiśmy w ogóle. Akurat tak się dobraliśmy że oboje lubimy zdrowo zjeść, nie palimy,  po pracy chodzimy popływać lub na siłownie, alko też bardzo rzadko... Po prostu pewnego dnia przyszedł czas na starania i zrobiliśmy sobie córeczkę ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela

Nie zmienialiśmy w ogóle. Akurat tak się dobraliśmy że oboje lubimy zdrowo zjeść, nie palimy,  po pracy chodzimy popływać lub na siłownie, alko też bardzo rzadko... Po prostu pewnego dnia przyszedł czas na starania i zrobiliśmy sobie córeczkę ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes

Po 10 latach małżeństwa gdzie już mieliśmy stałą pracę i mieszkanie zaczęliśmy starania i udało się za drugim razem. Nie przygotowywałam się do tego jakoś specjalnie. Odłożyłam tabletki bo pojawiły się u mnie cysty na jajnikach które po mięsiącu zniknęły a po czterech miesiącach byłam już w ciąży zaczęłam łykać przede wszystkim KWAS FOLIOWY który powinnaś brać już wcześniej jeśli planujecie maleństwo. No i trochę inaczej jadłam.. wcześniej nie robiłam sobie śniadania do pracy tylko wszystko na szybko a odkąd byłam w ciąży przygotowywałam sobie normalne posiłki.

Więc jeśli chodzi o twoje pytanie i bardzo chcesz się przygotować do ciąży to:

1.Wizyta u ginekologa (usg, badanie TSH itd.) 

2.Kwas foliowy (najlepiej pół roku wcześniej)


3.Dentysta

4.Możesz zacząć zdrowiej jeść jeśli masz ochotę i nie ma żadnych przeciwskazań.

5.Możesz zacząć uprawiać sport jeśli chcesz i nie ma żadnych przeciwskazań.

6.Kup sobie książkę o ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja za kilka miesięcy też zaczynam starania (po ślubie). Ogólnie miałam 7 kg nadwagi i już się tego pozbyłam. Muszę stracić jeszcze raz tyle. Zdrowo się odżywiam, uprawiam sport (tylko nie można przesadzać), teraz mam w planach zrobic kilka badań typu tsh, jajniki, ogólnie ginekolog. Poza tym lepiej sobie uświadomić pewne sprawy związane z macierzyństwem typu brak czasu dla siebie itp żeby potem nie było rozczarowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zaszczep się na żółtaczkę, w razie cc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa19087

Dla nas to bylo kupno domu. Nie bylo mowy o dziecku na wynajmowanym mieszkaniu:)

a tak to bralam kwas foliowy na kilka miesiecy przed. Zaszlismy w ciaze w 1 cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda

Ja przed rozpoczęciem starań byłam j lekarza i on zlecił mi badania, do tego rzuciłam palenie bo czasem sobie podpalałam No i zaczęłam lepiej jeść. Lekarz zalecił mi branie witamin mama dha premium bo to kwas foliowy i witaminy w jednym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×