Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ola

Praca na trzy czwarte etatu,czy ktoś się orientuje

Polecane posty

Gość Ola

Zmiany są 7 godzinne,od 8 do 15,i od 13 do 20.sobota od 8 do 16.jak wygląda praca na 3/4?jeśli chodzi o poranna zmianę to np od 10 do 15,a popołudniu od 15 do 20.soboty od 8 do 14.dobrze myślę? Niech mnie ktoś poprawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mamy 40godzinny tydzień pracy, czyli w tygodniu na etat 3/4 masz mieć przepracowane 30 godzin, a w jakich godzinach to już jest sprawa firmy jak to rozwiązuje. Policzmy tutaj. Codziennie pracujesz 7 godzin, a to ci daje 35 godzin w tygodniu plus 8 godzin w sobotę. Czyli pracujesz 43 godziny tygodniowo. Jeśli te 13 nadprogramowych godzin nie będziesz mieć zapłacone jako nadgodziny, tzn, że to żadne 3/4 etatu, a zwykły wyzysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
48 minut temu, Gość gość napisał:

Mamy 40godzinny tydzień pracy, czyli w tygodniu na etat 3/4 masz mieć przepracowane 30 godzin, a w jakich godzinach to już jest sprawa firmy jak to rozwiązuje. Policzmy tutaj. Codziennie pracujesz 7 godzin, a to ci daje 35 godzin w tygodniu plus 8 godzin w sobotę. Czyli pracujesz 43 godziny tygodniowo. Jeśli te 13 nadprogramowych godzin nie będziesz mieć zapłacone jako nadgodziny, tzn, że to żadne 3/4 etatu, a zwykły wyzysk.

Nie do końca. Ja pracuje na 3/4 etatu. Jeżeli w tygodniu mam więcej godzin wyrobione, w następnym mam dni wolne .Na 3/4  masz wypracować ilość godzin nie w tygodniu, ale w dolnym miesiącu. A jak firma zrobi grafik, to już do dogadania. Teraz mam np. 126 godzin, w przyszłym mam 126 godzin do wyrobienie w miesiącu. Czasem jestem w pracy 6 godzin, czasem 7 a czasem 8. Reszta mam wolne, czyli odsiadki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja mam 3/4 etatu i pracuje po 12 godzin od 9 do 21. Dzięki temu mam w miesiącu dużo dni wolnych bo wyrabiam etat w 10-11 dni. Często jednak zdarza się, że mam nadgodziny, ale wtedy i tak mam połowę miesiąca wolna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×