Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fio

Zus

Polecane posty

Gość Fio

Wiecie co najbardziej denerwuje mnie w ciąży? L4. Sama musiałam na nie iść ze względu na warunki w pracy i nienawidzę tego durnego oczekiwania na przelewy z ZUSu.. 3 miesiąc nie potrafią wysłać pieniędzy na czas. Nie ważne do kiedy "zwolnienie" a to wyślą 3 a to 30.. ile maksymalnie czekaliście na przelewy? Bo to co się dzieje to jakaś kpina.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja też dostaję jak w zegarku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostaję co miesiąc tego samego dnia którego miałabym wypłatę 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lois

Ja wyplaty z L4 (jestem w ciazy zagrozonej, grozi mi pobyt na oddziale patologii) od ZUSu mam regularnie "do dziesiatego". Przelew wchodzi tego samego dnia co wyplata meza, ktory jest zatrudniony w tej samej firmie. Jedyna roznica jest taka ze on ma na koncie o godzinie 10-11, a ja przewaznie po 16.

Jesli pracodawca nie jest w stanie zapewnic ci odpowiednich warunkow pracy to powinien cie zwolnic od pelnienia obowiazkow, z zachowaniem stanowiska i pensji. Jesli nic ci nie jest i ciaza przebiega prawidlowo to sie nie dziw ze ZUS zwleka z wyplatami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
50 minut temu, Klara napisał:

Dostaję co miesiąc tego samego dnia którego miałabym wypłatę 😉

Ja tak samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś masz chyba źle załatwione z tym L4 bo u mnie przychodził bez opóźnień 🙂 oni przecież też mają swoje terminy a opóźnienie 3miesiace to stanowczo za długo 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisisis
3 godziny temu, Gość Lois napisał:

Ja wyplaty z L4 (jestem w ciazy zagrozonej, grozi mi pobyt na oddziale patologii) od ZUSu mam regularnie "do dziesiatego". Przelew wchodzi tego samego dnia co wyplata meza, ktory jest zatrudniony w tej samej firmie. Jedyna roznica jest taka ze on ma na koncie o godzinie 10-11, a ja przewaznie po 16.

Jesli pracodawca nie jest w stanie zapewnic ci odpowiednich warunkow pracy to powinien cie zwolnic od pelnienia obowiazkow, z zachowaniem stanowiska i pensji. Jesli nic ci nie jest i ciaza przebiega prawidlowo to sie nie dziw ze ZUS zwleka z wyplatami. 

Ile osób pracuje w firmie oprócz Ciebie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fio

Tzn nie opóźnienie 3 miesięczne, a od 3 miesięcy ciągle dostaje w innym terminie. Firma jest mała i już przejął mnie ZUS. Niestety próbowałam rozmawiać z szefową o znalezieniu innego stanowiska, ale nie było jak. Teraz L4 Miałam do 17.. do 17 powinny wpłynąć pieniądze (w teorii) ale nadal nic nie ma. Czekam do końca miesiąca.. denerwuje mnie to bo nie można nic zaplanować..  w grudniu przesłali chwilę przed świętami, gdzie L4 było do 9. Dosłownie tylko dwa miesiące wysłali zgodnie jak do przykładowo 10 zwolnienie to do 19 były pieniądze.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 13trzynascie

To nie wina zusu a Twojego pracodawcy któremu nie chce sie potwierdza w zusie Twoich zwolnień. Przerabiałam to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

no ale czemu nie wezmiesz l4 od razu na miesiąc  i przedłuzać co miesiać, Skoro i tak do pracy w czasie ciazy wrócić nie mozesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lois
9 godzin temu, Gość sisisis napisał:

Ile osób pracuje w firmie oprócz Ciebie? 

Jakies 80tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×