Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Czy jeżeli mąż dostanie pieniądze od rodziców to mnie też się one należą?

Polecane posty

Gość Gosc

Jesteśmy kilka lat po ślubie , nie mamy rozdzielności majątkowej.Czy jeżeli rodzice przekażą mężowi jakaś kwotę to mnie też się należą te pieniądze jako zonie?Czy jeżeli mąż kupi za nie nieruchomość to w razie rozwodu będzie ona dzielona na pół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sddssd

"Odpowiedzi na to pytanie należy szukać w przepisach kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, z których wynika, iż do majątku osobistego każdego z małżonków należą m. in. przedmioty majątkowe nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił (art. 33 ust. 1 pkt 2 k)."

osobisty-odrębny, inny niż wspólny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jjj

Prawnie jego... Jak ludzie nie znają jednak prawa 🙂 To co zarobi lub dochód z nieruchomości wspólny, ale jeśli rodzina daruje nieruchomość bądź pieniądze jemu i tylko jemu to jest to jego własność. Nie ma znaczenia tutaj dokument rodzieknisci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Popp
9 minut temu, Gość Gosc napisał:

Jesteśmy kilka lat po ślubie , nie mamy rozdzielności majątkowej.Czy jeżeli rodzice przekażą mężowi jakaś kwotę to mnie też się należą te pieniądze jako zonie?Czy jeżeli mąż kupi za nie nieruchomość to w razie rozwodu będzie ona dzielona na pół?

Na logikę się zastanów, jeśli daruja jemu i jest to ich wola to są jego. Nie jesteście jednym ciałem przecież 😂 Tak jak ktoś napisał, dochody męża to już odrebna kwestia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jprdl. Tyle wątków już tu było, tyle wpisów, a niektóre dalej pytają. W przeglądarkę wystarczy wpisać. Nie, nie należą ci się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga
12 minut temu, Gość Gosc napisał:

Jesteśmy kilka lat po ślubie , nie mamy rozdzielności majątkowej.Czy jeżeli rodzice przekażą mężowi jakaś kwotę to mnie też się należą te pieniądze jako zonie?Czy jeżeli mąż kupi za nie nieruchomość to w razie rozwodu będzie ona dzielona na pół?

Nie będzie dzielona na pół, jeśli on dostanie kasę i kupi nieruchomość na siebie, będzie tylko on w akcie notarialnym to jest jego 🙂 Kwestia jedynie co po jego śmierci, tutaj masz szanse xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A jeżeli wpisze w akcie notarialnym nieruchomości mnie żonę jako współwłaściciela to będzie też moje na pół w razie rozwodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Pieniądze są męża. Jeżeli kupi nieruchomość to może dopisać cię w akcie notarialnym jako współwłaściciela i wtedy wchodzi to w skład wspólnoty majątkowej, ale może tez w akcie widnieć sam maz jako właściciel i wtedy obejdziesz się smakiem. I dobrze, bo widać ze lubisz kombinować i już chcesz się rozwodzić i dzielić hajs na pol. Na razie nic ci się nie należy.€

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

I oby miał rozum i nie zrobił cię współwłaścicielem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Kocham męża ale nigdy nie wiadomo jak życie się potoczy.W razie czego nie chcę skończyć z gola d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bdbdndjd
10 minut temu, Gość Gosc napisał:

Kocham męża ale nigdy nie wiadomo jak życie się potoczy.W razie czego nie chcę skończyć z gola d...

To niech Tobie Twoi rodzice tez dadzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Foer
28 minut temu, Gość Gosc napisał:

Kocham męża ale nigdy nie wiadomo jak życie się potoczy.W razie czego nie chcę skończyć z gola d...

No problem jest taki albo raczej plus, że w większości takich przypadków to rodzice jeśli dają to decydują. Da się to zapisać. Najczęściej zabezpieczają wnuki i syna. Tak to jest u mnie w rodzinie. Dlaczego skończyć z gola du..? To mąż ma obowiązek finansowy w razie niepowodzenia małżeństwa czy wspólnie? Może niech Twoi rodzice Ci dadzą i sprawa załatwiona. Nie ma obowiązku dostawana nieruchomości i kasy po rozwodzie to nie te czasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga
20 minut temu, Gość Bdbdndjd napisał:

To niech Tobie Twoi rodzice tez dadzą 

Dokładnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Jesteśmy kilka lat po ślubie , nie mamy rozdzielności majątkowej.Czy jeżeli rodzice przekażą mężowi jakaś kwotę to mnie też się należą te pieniądze jako zonie?Czy jeżeli mąż kupi za nie nieruchomość to w razie rozwodu będzie ona dzielona na pół?

Nic ci się nie należy. To nie są pieniądze, których dorobiliście się WSPÓLNIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Odejść z gołą du.pą nie, ale przyjść z gołą du.pą już ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Kocham męża ale nigdy nie wiadomo jak życie się potoczy.W razie czego nie chcę skończyć z gola d...

Idź do pracy, zarabiaj i mądrze wydawaj kasę to nie skończysz z gołą d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opos
17 minut temu, Gość gosc napisał:

Idź do pracy, zarabiaj i mądrze wydawaj kasę to nie skończysz z gołą d...

Zgadzam się. Baby to są jednak roszczeniowe. Tylko kasa i kasa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

A jeżeli wpisze w akcie notarialnym nieruchomości mnie żonę jako współwłaściciela to będzie też moje na pół w razie rozwodu?

Niekoniecznie.

Jeśli będzie mógł udowodnić tzw. nakłady z majątku odrębnego na majątek wspólny - to będzie to podlegało rozliczeniu (spłata) pomimo teoretycznej współwłasności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Aga napisał:

Nie będzie dzielona na pół, jeśli on dostanie kasę i kupi nieruchomość na siebie, będzie tylko on w akcie notarialnym to jest jego 🙂 Kwestia jedynie co po jego śmierci, tutaj masz szanse xd

brzmi jak nagabywanie do morderstwa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

nie, darowizna poczyniona ze strony rodziców na swoje dziecko wchodzi w majątek odrębny małżonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wszystko kupione w czasie małzenstwa jest wspólne. Jeśli jednak rodzice męża przekażą mu pieniądze lub nieruchomość w akcie darowizny , tylko dla niego, to jest to jego majątek odrębny, nie wchodzący do wspólnoty małżeńskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa19087

A ja nie rozumiem Dlaczego mialabys autorko brac nawet od niego. Moj maz dostanie po matce mieszkanie w Dublinie I kawalek z udzialow z domu z capri po ojcu, w zyciu nie przyszlo mi na mysl zeby sie upomniec. Nie masz honoru? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

W końcu to mój mąż to chyba mam prawo do czegoś.W końcu z nim jestem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz1
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Odejść z gołą du.pą nie, ale przyjść z gołą du.pą już ok. 

Nic dodać, nic ująć, idealny obraz rozczeniowej kobiety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eyr
26 minut temu, Gość Gosc napisał:

W końcu to mój mąż to chyba mam prawo do czegoś.W końcu z nim jestem 

Masz prawo do tego np. co razem kupicie za wspólne pieniądze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jjj
50 minut temu, Gość Gosc napisał:

W końcu to mój mąż to chyba mam prawo do czegoś.W końcu z nim jestem 

Idź se zarób albo dostan od rodziców. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja

 Jeśli jest wspólnota majątkowa, wszystko czego dorobicie się lub otrzymacie po ślubię jest wspólne. Do odrębnego majątku zalicza się majątek lub darowizny otrzymane przed ślubem, z tego co wiem. Nieruchomośc kupiona po ślubie wchodzi do wspólnego majątku, bez względu kto ja zakupił i za czyje pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×