Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lucy

Jak wybaczyć doznaną krzywdę?

Polecane posty

Gość Lucy

Witam mam bardzo duży problem z którym sobie nie radzę. Trudno jest mi o tym pisać, ale potrzebuję porady

W zeszłym roku byłam w pierwszej poważnej relacji z chłopakiem : wspólne podróże, plany, pierwsze doświadczenia miłosne, dotyk, wyznania, ciągły kontakt.
Byliśmy razem kilka miesięcy. 


Niestety okazało się, że nie potraktował mnie poważnie. Ja byłam już zakochana a na pewno silnie zauroczona, mieli nas wszyscy za parę, wyznał miłość. Spędzał ze mną czas tylko dlatego że akurat nie miał z kim, byłam przygodą. Kiedy już nie byłam potrzebna nagle stał się oziębły, zaczęłam go irytować bez powodu i dokuczał mi w okrutny sposób. 
Zerwał ze mną przez sms, bardzo dotkliwy. 

Minęło już trochę czasu a do dziś nie mogę się pozbierać. Jestem wrażliwa i szybko zżywam się z innymi ludźmi. Pierwsze dwa miesiące po tym to ledwo pamiętam, chyba tylko leżenie i płacz w poduszkę. Teraz już jest lepiej ale do dziś nie jest dobrze. 
Jestem rozdrażniona, czuję w sobie poczucie winy, niemoc, uważam się za dno, skoro wolał pójść do innych,że nic nie powiedziałam na swoją obronę. 

Chciałabym po prostu wybaczyć, by mi było lżej na sercu i bym wróciła do dawnego życia a po tym wydarzeniu zmieniłam się. Bardzo mnie skrzywdził. 
Nie chce się mścić, zadośćuczynienia nic. 
Po prostu chcę żyć. Wybaczenie sobie i jemu myślę że mi pomoże i odpuszczenie tej całej sprawy. 

To dla mnie bardzo ważne tym bardziej że moja rodzina teraz mnie bardzo potrzebuje, a nie jestem wstanie być dla nich 100 procentowo bo sama mam ze sobą problem. 
I to też mnie dobija. 

Nigdy nie byłam tak bezsilna i nieszczęśliwa. 
Biorę leki na uspokojenie ale one pomagają przez chwilę a nie mogę ich brać za często. 

Jak wybaczyć krzywdę, jak ruszyć i żyć dalej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przebaczyć jest bardzo trudno jednak jest to możliwe trzeba na to czasu. Pytanie czy chcesz naprawdę tego? Zawsze boję się stracić osoby, które kocham, ale często zastanawiam się czy któraś z tych osób boi się stracić mnie. Czy warto spalać się dla takich osób? 

Pomyśl o sobie czego pragniesz i realizuj to. Jak sama o siebie nie zawalczysz to nikt tego nie zrobi za Ciebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
56 minut temu, Gość Lucy napisał:

Jak wybaczyć krzywdę, jak ruszyć i żyć dalej? 

najelpiej zdechnąć głupia kurvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ell.

Ja uwazam, ze wazniejsza od wybaczenia jest akceptacja przeszlosci. Wybaczenie to dla mnie wymazanie krzywd od danego czlowieka. A niby czemu. To ma byc wskazowka i przestroga, by drugi raz na tych samych wyborach nie przejechac sie. Ludzie sie nie zmieniaja, jedynie jak kameleony na dana okazje wybieraja stroj. A przeciez chodzi o to, by dana sytuacja nauczyla nas czegos. Prawidlowej obserwacji, logiki i rozsadku. 

Zamknij po prostu ten rozdzial, uzalanie nad soba nic nie da. Skoncentruj sily na pomoc rodzinie, tam gdzie jestes bezwzglednie potrzebna. Ten czlowiek nie wart jest twoich emocji, mysli o tym czlowieku nie powinny konkurowac z tym, co jest wazne tu i teraz. 

Dasz rade zyc, pojsc dalej. Zamknij rozdzial. Kazda naplywajaca mysl o nim - odsuwaj na korzysc dnia dzisiejszego. Tu i teraz powinno byc twoim mottem przewodnim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehe

kolejny temacik ktory pokazuje ze mam racje i ze w zyciu pod zadnym pozorem nie mozna uzalezniac czegos od czyjegos widzimisie. i niech ktos znowu nie pier/doli ze szczescie moze dac tylko druga osoba. druga osoba to moze przyspozyc tylko problemow. a prawdziwe szczescie moze dac tylko 100%owa wolnosc, nie przejmowanie sie zdrada albo inna patologia, po prostu zycie bez stresu. tylko pieniadze nigdy nie zdradza!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez przebaczenia

bez przebaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×