Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

W jakim wieku Wasze dziecko przeszło na jedną drzemkę?

Polecane posty

Gość Gość

I jak poznałyście, że to już czas? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lid
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

I jak poznałyście, że to już czas? 

11 miesięcy, to chyba dość szybko, po prostu na drugą drzemkę nie zasypiało juz a jak zasnęło później to na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moj syn byl mało śpiącym dzieckiem i dwie drzemki zawsze były problemem, bo nie bylo dobrej pory na nie. W końcu olalam kładzie go na siłę i sam sobie uregulowal jedna drzemkę po 14. Strzelił komara na godzinę i robocik do 22. Około roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M30

moja to już chyba na pół roku miała jedną drzemkę, z tego co pamiętam.. teraz ma 2,5 i czasem sie zdarzy jeszcze ze spi raz po poludniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moja po roku robiła już jedna drzemkę, teraz ma 1,5 i często nie robi wcale ale o 19 już idzie spać, co dziwne w żłobku zawsze zasypia na drzemkę i to dosyć wcześnie bo ok 11 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jakoś po roczku. 

A "poznałam" po tym, że usypianie trwało dłużej niż sama drzemka. Kiedy przeszła na jedna drzemkę w ciągu dnia, to na noc padała jak mucha o 18:00  piekny widok 😂

Podobnie było z odstawieniem tej jednej drzemki w ciągu dnia. Jakoś parę miesięcy przed drugimi urodzinami. Przestała chcieć spać w ciągu dnia. A kiedy miała kryzys ok. 16:00 to wchodzilysmy na dwór, to było latem akurat. I też o 18:00 zasypiała. Oczywiście zdarzało jej się przysnać w ciągu dnia jeszcze,tak nagle to się nie zadziało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Starszy jak miał koło półtora roku. Poznałam po tym, że zasypial  o 16 I wstawał po 18, jak wracałam z pracy. Wtedy szalał do 23, a rano od 5.30. Trudno było go przestawić, bo zajmowała się nim niania  i było jej wygodnie. Byla z nim od 9 do 18, a spał 10-12 I 16-18.

Młodszy śpioch, prawie do dwóch lat 2 drzemki. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggghhy

Córka ma 7,5 miesiąca, ma jedną drzemke ok 11-12 i druga krótka około 17,myske ze jeszcze z miesiąc  i z tej drugiej zrezygnuje. Cóż taki typ. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dziękuję za odpowiedzi 🙂 Na razie dwa dni trwa problem z usypianiem na dwie drzemki. Dziś na drugą nie dał się położyć. Przy pierwszej też długo walczył ale w końcu padł. Czy jeżeli na pierwszą zasypial o 10 lub 11 to powinnam teraz próbować kłaść go 12 lub 13 na tę jedną? Czy czekać aż sam da znać? Nie wiem ile potrwa okres przejściowy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Dziękuję za odpowiedzi 🙂 Na razie dwa dni trwa problem z usypianiem na dwie drzemki. Dziś na drugą nie dał się położyć. Przy pierwszej też długo walczył ale w końcu padł. Czy jeżeli na pierwszą zasypial o 10 lub 11 to powinnam teraz próbować kłaść go 12 lub 13 na tę jedną? Czy czekać aż sam da znać? Nie wiem ile potrwa okres przejściowy 🙂

Ile dziecko ma? Ja bym poczekała ze zmianą na jedną  drzemkę, bo niedługo czas będzie znowu zmiana na letni. Wtedy tyle co dziecko przestawisz, wszystko się zmieni. A tak to od razu wszytko za jednym zamachem, mniej zachodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ma rok i 1 miesiąc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koko
12 minut temu, Gość Gość napisał:

Dziękuję za odpowiedzi 🙂 Na razie dwa dni trwa problem z usypianiem na dwie drzemki. Dziś na drugą nie dał się położyć. Przy pierwszej też długo walczył ale w końcu padł. Czy jeżeli na pierwszą zasypial o 10 lub 11 to powinnam teraz próbować kłaść go 12 lub 13 na tę jedną? Czy czekać aż sam da znać? Nie wiem ile potrwa okres przejściowy 🙂

Możesz  spróbować przesuwać porę pierwszej drzemki codziennie o np. 15 minut i zobaczyć co on na to i docelowo ustawić jedną drzemkę na np. 12 🙂 To ustawianie może potrwać z dwa tygodnie do miesiąca aż się przyzwyczai 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Córka 4 miesiące i w sumie nie robi sobie drzemek, o 17 zasypia i mogłaby spać do 1-2 ale budzę ja 22-23 na karmienie, o 4-5 budzi się na jedzenie i pospi jeszcze do 6-7. Czasami robi sobie w dzień turbo drzemkę 10-15 min ale to rzadkość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

Ok roku jedna drzemka.przed 2 urodzinami wcale nie spała w dzień.czasami jest kryzys ok.16-17 I pada po 19.Ale wolę to niż drzemka w dzień i skakanie do 23.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggytt

Około 11 miesiąca, teraz ma roczek. Jest tak, ze jeśli wstanie bardzo wcześnie, to są 2 drzemki ale jak pospi do 8-9 to potem idzie spać o 13 raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×