Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Przy gorączce należy ochlodzic organizm

Polecane posty

Gość Gość

Rozebrac dziecko, robic zimne okłady itd. Dlaczego niektórzy robią całkiem przeciwnie i jak dziecko chore, to w domu sauna, a dziecko w golfie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacy

Jacy inni? O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Bo ta gorączka jest po coś. Sama w sobie nie jest chorobą żeby z nią walczyć. To w wyższej temperaturze giną wirusy i groźne bakterie. Jeżeli organizm jest zainfekowany poważnie to walczy właśnie przez podwyższenie temperatury żeby wybić zaraztwo. Ochładzając organizm osłabiasz go i wtedy w niskiej temperaturze syfy mogą nie niepokojone atakować i się rozrastać.

Doskonale pamiętam jak mój syn w zeszłym roku miał ospę jak pół przedszkola. Moje koleżanki i siostra oczywiście paracetamolki, ipupromki, okładziki i dzieci im wysypało tragicznie. Nawet w buzi, uszach i pod powiekami dzieci miały wypryski. Ja tylko monitorowałam temperaturę u syna, cały czas miał 38 i w sumie może ze 20-30 krostek mu wyszło na ciele i żadnej w buzi czy uszah. Nawet specjalnie nie zauważył, że był chory.

a wy wszystkie na siłę ochładzające organizmy do 36.6 macie z deklem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

każdy szanujący się lekarz powie ci, że choróbsko trzeba wypocić jeżeli jest gorączka. Tylko te przygłupy na usługach firm farmaceutycznych wciskają ludziom syropki i tabletki i każą się chłodzić. Gorączka to obrona organizmu, a nie choroba, wtedy giną wszystkie badziewia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Rozebrac dziecko, robic zimne okłady itd. Dlaczego niektórzy robią całkiem przeciwnie i jak dziecko chore, to w domu sauna, a dziecko w golfie ?

A powiedz- co robisz Ty sama jak masz gorączkę i Cię telepie z zimna? Bo ja teoretycznie wiem, że ciało powinno się chodzić , ale wolę się zawinąć wtedy w koc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tak jak dziewczyny powiedziały GORĄCZKA TO NIE CHOROBA żeby ją "leczyć", ona też jest po coś. Oczywiście jeżeli jest zbyt wysoka to widocznie jest jakiś ostry stan zapalny i potrzebny jest szpital ale przy tych przeziębieniach czy jelitówkach skonsultowanych z lekarzem kiedy mamy te 37-39? Po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×