Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia

Trochę się wyzale

Polecane posty

Gość gość

Jajka u nas od rolnika to 1zl/sztuke. Kupuję 20 na tydzień. Przetwory mam swoje, dużo robię, ale też warzywa i owoce w większości kupuję, bo z działki mam tylko na bieżąco. Mamy zaprzyjaźnionych rolników i jeździmy co tydzień po jajka, mleko, ziemniaki, marchew itp. Czasami kurę kupimy czy połówkę indyka albo cielecine.

Jak nie liczyć kasa idzie jak woda. A jak ktoś choruje to już skarbonka bez dna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

W jaki sposob bialko roslinne zastapi bialko zwierzece ?

Jak dostarczy organizmowi odpowiednich aminokwasow, ktorych nie posiada ?

Ograniczyc i to mocno, wymieniac z roslinami straczkowymi, jak najbardziej, ale wykluczyc calkowicie z diety nie ,bo nie ma czym zastapic.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jest tylko jeden aminokwas który nie występuje w roślinach, a jest nam potrzebny do funkcjonowania, ale należy on do grupy aminokwasow endogennych, czyli możemy go sobie wyprodukować z innych aminokwasow. Wszystkie 9 aminokwasow egzogennych (czyli takich których nie produkujemy, możemy je jedynie pozyskiwać z pożywienia) występuje w roślinach- cały komplet znajduje się na przykład w kaszy gryczanej.

Jedyne czego nie możemy pozyskać z roślin, a jest niezbędne do funkcjonowania organizmu to witamina b12, ale jej niedobory groza weganom, nie wegetarianom, bo występuje w nabiale. Weganie powinni stosować suplementy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A przecież wszyscy mówią jak to w Polsce coraz lepiej.. na szczęście tam nie mieszkam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
 

Masz swoje kury, a ja za jajko płace 60 groszy, masz swoje przetwory, a ja za słoik buraczkó place 3zł, a ogórków ponad 5zł. Coś za coś , nie można mieć wszytkiego, Ja nie mam  ozliwości trzymania 60 kur, a na słoiki tez jakoś specialnie miejsca nie ma. 

Nie mam niosek tylko kury na mięso, bo na nioski nie mam już miejsca. Za jajka place 12zl za kg. Miejsca na słoiki też nie mam dużo. Buraki kupowałam od rolnika bo z moich w tym roku nic nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

W jaki sposob bialko roslinne zastapi bialko zwierzece ?

Jak dostarczy organizmowi odpowiednich aminokwasow, ktorych nie posiada ?

Ograniczyc i to mocno, wymieniac z roslinami straczkowymi, jak najbardziej, ale wykluczyc calkowicie z diety nie ,bo nie ma czym zastapic.

Co za bzdury, od 5 lat jestem na diecie wegetariańskiej i niczego mi nie brakuje, wyniki krwi mam lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. Każdy się martwi o białko, a tak naprawdę nikt nie cierpi na jego brak, jeśli już to ludzie jedzą go za dużo. To raczej błonnika ludzie jedzą za mało. Nie wspominając o tym, że tłuszcz z mięsa zapycha nam żyły. Zastąpienie mięsa fasolą, soczewicą, ciecierzycą wyjdzie na dobre nie tylko naszemu zdrowiu, ale i kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Z tym kupowaniem az takich zapasow to tez przesada. Lokowanie kasy w cos co pozniej leży a na bieżące zakupy brakuje kasy. Ja przestałam juz tak robic. Kupuje tylko i wyłącznie co potrzebuje 2 danym tygodniu a nie zeby lezało miesiąc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola
 

Masz swoje kury, a ja za jajko płace 60 groszy, masz swoje przetwory, a ja za słoik buraczkó place 3zł, a ogórków ponad 5zł. Coś za coś , nie można mieć wszytkiego, Ja nie mam  ozliwości trzymania 60 kur, a na słoiki tez jakoś specialnie miejsca nie ma. 

To czemu sama nie robisz przetworów? Ja jeżdżę na wieś i kupuje 50kg buraków i robię na zimę. Taniej jak ze sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×