Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

wrzucacie paczki z aliexpress do piekarnika na pół godziny?

Polecane posty

Gość Gość

czy myślicie że to przesada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k3k

Telefony komórkowe można nawet na godzinę, byle nie włączać grzałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

bo zastanawiam się czy do pralki, czy lepiej jednak do piekarnika. Do pralki przecież nie wrzucę w opakowaniu, a do piekarnika mogę wsadzić tak jak przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

do pralki nic ci nie da, bo woda nie zabija wirusów, do piekarnika, jak nie boisz się spalic, to ok. Możesz za to włożyc do zamrazalki, na kilka godzin, wymrozi zarazki na i w paczce. Warto jednak pamietac ze paczki lotnicze przetransportowywane sa w luku bagażowym , gdzie na długich trasach temperatura spada nawet ponizej 50*C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja dostałam paczkę z aliexpress już zanim było głośno o wirusie ale nie miałam czasu jej odebrać z poczty.. szczerze? Nie odbiorę jej już. Nie będę ryzykować. Jestem w ciąży i i tak ciągle choruje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg

Hahahahahahahaha. Wiecie że wirusy poza organizmem nie żyją tak długo jak idzie paczka z ali. W ogóle to się dziwię swoją drogą jak ludzie mogą zamawiać to badziewie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Hahahahahahahaha. Wiecie że wirusy poza organizmem nie żyją tak długo jak idzie paczka z ali. W ogóle to się dziwię swoją drogą jak ludzie mogą zamawiać to badziewie. 

A właśnie podobno nie wszystkie, a z tym jeszcze nie wiadomo, bo go nie zbadali pod tym kątem. Mówią, że prawdopodobieństwo jest NIKŁE, ale w na 100% nikt nie powie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wirusy żyją 2-3h poza ustrojem.

Gdyby istniało ryzyko "przesłania" wirusa, to zablokowano by tą drogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Wirusy żyją 2-3h poza ustrojem.

Gdyby istniało ryzyko "przesłania" wirusa, to zablokowano by tą drogę.

Co ty za głupoty gadasz, zależy od wirusa. Masz pierwszy z brzegu przykład: " Rotawirus potrafi przeżyć poza organizmem ludzkim nawet przez 2 miesiące. Zniszczyć go można dopiero po 30 minutach w temperaturze ok. 60 stopni Celsjusza."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Figa

-50 stopni C to chyba wystarczy, poza tym w drodze taka paczka jest pare dni czyli teoretycznie powinna zarażać pracowników transportu i poczty a nic takiego nie występuje, wirus żyje na żywym organizmie a nie na papierze, foli i przedmiotach które kupujecie. Teraz i tak już samoloty nie latają wiec nie ma o czym gadać bo transport tym samym wyhamowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nie wiem jak z tym nowym wirusem, ale ciekawe rzeczy przeczytałam ostatnio o wirusie grypy:

"Wirusy grypy mogą przeżyć na banknotach od 24 godzin nawet do 17 dni - poinformował kierownik Narodowego Centrum Badania Grypy w Genewskim Szpitalu Uniwersyteckim, Yves Thomas.

Nasze badanie dowiodło, że grypa może "przejść" na człowieka z banknotów. Jednak ryzyko jest bardzo, bardzo nikłe i przedstawiciele ogólnej populacji nie mają powodów do niepokoju - powiedział Reutersowi ekspert."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
 

-50 stopni C to chyba wystarczy, poza tym w drodze taka paczka jest pare dni czyli teoretycznie powinna zarażać pracowników transportu i poczty a nic takiego nie występuje, wirus żyje na żywym organizmie a nie na papierze, foli i przedmiotach które kupujecie. Teraz i tak już samoloty nie latają wiec nie ma o czym gadać bo transport tym samym wyhamowany.

Ale zawsze Chinczyk mogł nakichać do środka, później zapakował i zarazisz się dopiero jak otworzysz. Wtedy pracownicy by się nie zarażali. Dobrze w sumie, że wstrzymali ten transport, dylemat z głowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Prędzej wstawiłabym do zamrażalnika, ale i tak tego nie robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ale te paczki na pewno wstrzymali? Nie chodziło tylko o transport osób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

na stronie zmiany na ziemi pisali ze to nowy typ wirusa i w temperaturze 56 stopni potrafi przezyc nawet ...trzy miesiace... daj sobie spokoj z ta paczka bo  stracisz zycie a nie tylkonpaczke...a moze i ktos inny tez. byw ali express podobno wstrzymali sie z dostawami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

3.II - Imieniny: Uniesławy, Unisławy, Uniemysła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Chyba mam wirusa z aliexpress bo mnie coś pod plucem rznie. Wejść do piekarnika głową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee
 

Chyba mam wirusa z aliexpress bo mnie coś pod plucem rznie. Wejść do piekarnika głową?

Jak pod płucem to usiądź gołym tyłkiem na rozgrzaną patelnię, od dołu prędzej zabijesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×