Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość psycha

Terapia zastępcza, mechanizmy obronne

Polecane posty

Gość psycha

Unikanie osób, które wyrządziły krzywdę i wszelkich powiązań z nimi to:

-  tchórzostwo?

czy

- terapia zastępcza i plejada mechanizmu obronnego?

 

Bo moim zdaniem to drugie jest konieczne dla zachowania zdrowia psychicznego. A co wy myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

myślę, że równie ważny jest rodzaj wyrządzonej krzywdy😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

myślę, że równie ważny jest rodzaj wyrządzonej krzywdy😔

skoro ktoś unika, to znaczy, że rodzajowo ta krzywda jest znaczna 

- NP. manipulacje, postępowanie nie fer wobec koleżanki, zazdrość, zawiść, obgadywanie, podkopywanie - to nie jest KRZYWDA MAŁA TYLKO OGROMNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

skoro ktoś unika, to znaczy, że rodzajowo ta krzywda jest znaczna 

- NP. manipulacje, postępowanie nie fer wobec koleżanki, zazdrość, zawiść, obgadywanie, podkopywanie - to nie jest KRZYWDA MAŁA TYLKO OGROMNA!

ludzie są tylko drobiazgowi, Bóg na szczęście osądzi sprawiedliwie.!

To, co tu wyżej napisano postępowaniu wobec koleżanki, czyni tylko sam demon, aż trudno uwierzyć, że to człowiek robi???!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ludzie nie takie świństwa robią. Współczuję wszystkim, którzy muszą pracować ze świniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecamci
 

ludzie są tylko drobiazgowi, Bóg na szczęście osądzi sprawiedliwie.!

To, co tu wyżej napisano postępowaniu wobec koleżanki, czyni tylko sam demon, aż trudno uwierzyć, że to człowiek robi???!!!

 

 

skoro ktoś unika, to znaczy, że rodzajowo ta krzywda jest znaczna 

- NP. manipulacje, postępowanie nie fer wobec koleżanki, zazdrość, zawiść, obgadywanie, podkopywanie - to nie jest KRZYWDA MAŁA TYLKO OGROMNA!

napiszesz coś więcej ? jaka to praca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdybacz
 

Unikanie osób, które wyrządziły krzywdę i wszelkich powiązań z nimi to:

-  tchórzostwo?

czy

- terapia zastępcza i plejada mechanizmu obronnego?

 

Bo moim zdaniem to drugie jest konieczne dla zachowania zdrowia psychicznego. A co wy myślicie?

Mysle że to czysta profilaktyka oparta na złych doświadczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

Mysle że to czysta profilaktyka oparta na złych doświadczeniach.

Tak. Unikanie kogoś zawsze wiąże się ze złymi doświadczeniami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpsychologiażycia

Dlaczego ludzie cię nie lubią lub dlaczego ty stronisz od innych?

1. Nie wykazujesz zainteresowania rozmówcą

Relacje międzyludzkie opierają się na właściwej konwersacji. Jeżeli jedna strona mówi, a ty jesteś obojętna, nie dziw się, że ludzie nie będą chcieli z tobą rozmawiać. Nikt nie będzie ci wiecznie nadskakiwał.

2. Jesteś wyniosła/y

Pokazujesz wszystkim dookoła, że jesteś samodzielna i samowystarczalna. Jeśli ktoś zapyta, czy potrzebujesz pomocy, zazwyczaj odpowiadasz: "To miło, że pytasz, ale nie, nie potrzebuję pomocy”.

Zastanów się, czy to aby nie jest zachowanie na pokaz. Czy w głębi nie czujesz, że miło byłoby, żeby ktoś naprawdę zainteresował się tobą.

3. Nieustannie narzekasz

Jeśli sama jesteś negatywnie nastawiona do siebie i do otoczenia i wszystko widzisz w czarnych barwach, nie dziw się, że ludzie odsuwają się od ciebie. Nikt nie lubi wiecznie narzekających, niezadowolonych z życia malkontentów.

4. Jesteś wampirem energetycznym

Na pytanie: co u ciebie słychać, zalewasz rozmówcę wiecznymi żalami i narzekaniami? Wszystko wokół powoduje, że masz powód do narzekania? Pogoda, sytuacja w pracy, partner, dziecko - czas z tym skończyć! Takie użalanie się nad sobą, odpycha od ciebie innych.

5. Jesteś samolubna/y

Ludzie nie lubią przebywać w towarzystwie osób samolubnych, dbających tylko o swój interes. Jeśli i ty należysz do takich osób i manipulujesz innymi dla osiągnięcia zamierzonego celu, skończ z tym. Takie zachowanie do niczego dobrego cię nie zaprowadzi.

6. Chcesz się przypodobać innym

Nie potrafisz być sobą, bo za wszelką cenę zależy ci na sympatii innych. Chcesz być lubiana przez innych, więc mówisz to, co inni chcieliby usłyszeć. Ale twój rozmówca szybko wyłapie, że twoje zachowanie jest fałszywe i następnym razem będzie unikał twojej obecności.

7. Narzucasz innym swoje poglądy

Jeśli jesteś osobą, która w sposób agresywny narzuca swoje zdanie, prędzej czy później ludzie zaczną odwracać się od ciebie i unikać twojego towarzystwa.

8. Masz dobrą radę na wszystko

Jesteś typem człowieka, któremu zawsze wydaje się, co jest najlepsze dla innych i nie masz oporów, żeby narzucać innym swoje zdanie? Zmień to, ponieważ tylko tobie wydaje się, że jesteś pomocna, inni odpierają twoje zachowania negatywnie. Po prostu ich do siebie zniechęcasz.

9. Ciągle czegoś potrzebujesz od innych

Nieustannie potrzebujesz pomocy od innych. Zarówno w błahych sprawach, jak i tych ważnych. Nie możesz innych obarczać swoimi problemami, bo zaczniesz zniechęcać do siebie ludzi.

10. Za wszelką cenę chcesz znaczyć więcej niż inni. 

 

RADA!!!

Ciesz się z tego, co masz, czytaj Biblię - tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania. Jeśli świat cię uczynił samotnym, ofiaruj swą samotność Bogu i proś o wciąż nowe siły. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpsychologiażycia

Dlaczego ludzie cię nie lubią lub dlaczego ty stronisz od innych?

1. Nie wykazujesz zainteresowania rozmówcą

Relacje międzyludzkie opierają się na właściwej konwersacji. Jeżeli jedna strona mówi, a ty jesteś obojętna, nie dziw się, że ludzie nie będą chcieli z tobą rozmawiać. Nikt nie będzie ci wiecznie nadskakiwał.

2. Jesteś wyniosła/y

Pokazujesz wszystkim dookoła, że jesteś samodzielna i samowystarczalna. Jeśli ktoś zapyta, czy potrzebujesz pomocy, zazwyczaj odpowiadasz: "To miło, że pytasz, ale nie, nie potrzebuję pomocy”.

Zastanów się, czy to aby nie jest zachowanie na pokaz. Czy w głębi nie czujesz, że miło byłoby, żeby ktoś naprawdę zainteresował się tobą.

3. Nieustannie narzekasz

Jeśli sama jesteś negatywnie nastawiona do siebie i do otoczenia i wszystko widzisz w czarnych barwach, nie dziw się, że ludzie odsuwają się od ciebie. Nikt nie lubi wiecznie narzekających, niezadowolonych z życia malkontentów.

4. Jesteś wampirem energetycznym

Na pytanie: co u ciebie słychać, zalewasz rozmówcę wiecznymi żalami i narzekaniami? Wszystko wokół powoduje, że masz powód do narzekania? Pogoda, sytuacja w pracy, partner, dziecko - czas z tym skończyć! Takie użalanie się nad sobą, odpycha od ciebie innych.

5. Jesteś samolubna/y

Ludzie nie lubią przebywać w towarzystwie osób samolubnych, dbających tylko o swój interes. Jeśli i ty należysz do takich osób i manipulujesz innymi dla osiągnięcia zamierzonego celu, skończ z tym. Takie zachowanie do niczego dobrego cię nie zaprowadzi.

6. Chcesz się przypodobać innym

Nie potrafisz być sobą, bo za wszelką cenę zależy ci na sympatii innych. Chcesz być lubiana przez innych, więc mówisz to, co inni chcieliby usłyszeć. Ale twój rozmówca szybko wyłapie, że twoje zachowanie jest fałszywe i następnym razem będzie unikał twojej obecności.

7. Narzucasz innym swoje poglądy

Jeśli jesteś osobą, która w sposób agresywny narzuca swoje zdanie, prędzej czy później ludzie zaczną odwracać się od ciebie i unikać twojego towarzystwa.

8. Masz dobrą radę na wszystko

Jesteś typem człowieka, któremu zawsze wydaje się, co jest najlepsze dla innych i nie masz oporów, żeby narzucać innym swoje zdanie? Zmień to, ponieważ tylko tobie wydaje się, że jesteś pomocna, inni odpierają twoje zachowania negatywnie. Po prostu ich do siebie zniechęcasz.

9. Ciągle czegoś potrzebujesz od innych

Nieustannie potrzebujesz pomocy od innych. Zarówno w błahych sprawach, jak i tych ważnych. Nie możesz innych obarczać swoimi problemami, bo zaczniesz zniechęcać do siebie ludzi.

10. Za wszelką cenę chcesz znaczyć więcej niż inni. 

 

RADA!!!

Ciesz się z tego, co masz, czytaj Biblię - tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania. Jeśli świat cię uczynił samotnym, ofiaruj swą samotność Bogu i proś o wciąż nowe siły. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamoń

A idź pan w hooj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Powodem unikania kogoś tam, jest również fakt, że ta osoba pochlebnie się wyraża o innych, natomiast tobie daje odczuć, ze jesteś gorsza/y, nic nie znaczysz, czy...To jest najbardziej przykre i to trwale rozłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamoń

"ofiaruj swa samotnosc bogu"

To moze jeszcze ofiaruje swoją pensje bogatym?

Tak juz  tu od dosyc dawna se gadamy o Bogu ale widze, ze nie jestescie gotowi na dyskusje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamoń

Bóg mnie z definicji nie potrzebuje bo nie ma potrzeb. Ma gdzies wasze ofiarowania deklaracje i znajomosc z wami.

Da se beze mnie radę.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

"ofiaruj swa samotnosc bogu"

To moze jeszcze ofiaruje swoją pensje bogatym?

Tak juz  tu od dosyc dawna se gadamy o Bogu ale widze, ze nie jestescie gotowi na dyskusje.

 

a ty dopiero wiary się uczysz...Ja wiem, że wszyscy nie mają osobowości melancholicznych i flegmatycznych, takim łatwiej - ale trzeba zrozumieć swoje położenie, zastanowić się dlaczego tak jest, a nie inaczej....i pokochać swój krzyż - to jest możliwe, bo ja tak kocham swój krzyż, że bez krzyża żyć nie potrafię, miałam propozycję innego życia a wybrałam krzyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamoń

Bog ma juz wszystko.

Skad pomysl, ze mozna go wziac pod wlos ofiarowaniem czegokolwiek?

I po co?

Ze co?

Ze tera jestesta kumplami koorfa na fb?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamoń

Ale ja nie mam zadnego krzyza.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

Bog ma juz wszystko.

Skad pomysl, ze mozna go wziac pod wlos ofiarowaniem czegokolwiek?

I po co?

Ze co?

Ze tera jestesta kumplami koorfa na fb?

 

Bóg jest przyjacielem człowieka, kocha go. Rozumiesz? Dowodem Jego miłości jest okrutna Męka. Czy czytałeś kiedykolwiek opis Męki Chrystusa? Mnie dopiero tak naprawdę nawróciło rozważanie Męki Pańskiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

Bog ma juz wszystko.

Skad pomysl, ze mozna go wziac pod wlos ofiarowaniem czegokolwiek?

I po co?

Ze co?

Ze tera jestesta kumplami koorfa na fb?

 

Bóg jest przyjacielem człowieka, kocha go. Rozumiesz? Dowodem Jego miłości jest okrutna Męka. Czy czytałeś kiedykolwiek opis Męki Chrystusa? Mnie dopiero tak naprawdę nawróciło rozważanie Męki Pańskiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamoń

Od urodzenia to wszyscy wokół mnue maja jakies pretensje problemt i krzyze.

I od dziecinstwa slysze, ze mysze plakac w okreslonych syruacjach a nigdy mi sie pkakac nie chcialo.

Tera czasem se szlochne zeby sie znowu jakies zyepy nie przczepily 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

Od urodzenia to wszyscy wokół mnue maja jakies pretensje problemt i krzyze.

I od dziecinstwa slysze, ze mysze plakac w okreslonych syruacjach a nigdy mi sie pkakac nie chcialo.

Tera czasem se szlochne zeby sie znowu jakies zyepy nie przczepily 

nie tylko ty, bo nie jesteś sam na tym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamoń
 

nie tylko ty, bo nie jesteś sam na tym świecie.

Poważnie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdziwe

Ciekawe,e nikt nie napisał o szczuciu , pod/słu/cha/ ch na podstawie , których tu sobie używano, filmowaniu... życzliwa koleżanki donoszące do szefa , mówiące a poco to się tak ubierać/stroić

zakłamane szczury forumowe i realne jesteście, nie ma zgody na wykorzystywanie podsłuch/ów na wypisywanie tutaj

każde wasze opinie to dno dna , zakładacie różne wątki...tęsknię, nikt się nie zakocha 099 , itd. są to wątki pods/sł/uchowo po/dg/lą/dowe czyli inwiligacyjne , wszystkie działania przez lata to działania zmierzające do wymuszenia określonych zachowań , okrucieństwa śię nie wybacza , zwyrodnialców jest pełno nie tylko w Polsce , w dzisiejszych czasach szczególnie

właściciele tego grajdołu też , jakieś kobiety są w to zaangażowane czyż nie? jesteście już mega bogate a wasze mordki na pierwszych stronach w mediach?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamoń

A potrafisz to jakoś udowodnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

A potrafisz to jakoś udowodnić?

Ona tylko na forum ma gębę ale na policję nie potrafi iść, Przecież takim czymś się policja zajmuje a nie forumowicze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamoń

Wiekszosc wiernych traktuje boga jak najwiekszego celebryte.

Znajomosc z nim ich nobilituje.

Oczywiscie przewaznie to wyimaginowany przyjaciel 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdziwe
 

a ty dopiero wiary się uczysz...Ja wiem, że wszyscy nie mają osobowości melancholicznych i flegmatycznych, takim łatwiej - ale trzeba zrozumieć swoje położenie, zastanowić się dlaczego tak jest, a nie inaczej....i pokochać swój krzyż - to jest możliwe, bo ja tak kocham swój krzyż, że bez krzyża żyć nie potrafię

 

, miałam propozycję innego życia a wybrałam krzyż.

jaką propozycję? seksu? tak czy nie? hahahaha zakłamane gnidy

 

bzdury , ciągle opowiadacie bzdury o Panu Bogu twierdząc, że Jego zamierzeniem było i jest przygnieść człowieka do ziemi , Pan Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo i do radości , to ludzie upadlają innych wielokrotnie w imię Pana Boga sami się stawiając na piedestale , sami nie stosując się do tego co wmawiają innym, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

Wiekszosc wiernych traktuje boga jak najwiekszego celebryte.

Znajomosc z nim ich nobilituje.

Oczywiscie przewaznie to wyimaginowany przyjaciel 🙂

Jeśli masz się negatywnie wypowiadać, to lepiej zamilcz, ponieważ nie masz żadnej wiary i nie doświadczyłeś nigdy Boga, więc nie narzucaj swojego zdania innym. Powyżej o tym pisano. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

jaką propozycję? seksu? tak czy nie? hahahaha zakłamane gnidy

 

bzdury , ciągle opowiadacie bzdury o Panu Bogu twierdząc, że Jego zamierzeniem było i jest przygnieść człowieka do ziemi , Pan Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo i do radości , to ludzie upadlają innych wielokrotnie w imię Pana Boga sami się stawiając na piedestale , sami nie stosując się do tego co wmawiają innym, 

Po części się zgadzam. Tylko, że w naszej wierze jest też miejsce na krzyż, nie tylko na ślepe rozweselenie jak po winie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamoń
 

Jeśli masz się negatywnie wypowiadać, to lepiej zamilcz, ponieważ nie masz żadnej wiary i nie doświadczyłeś nigdy Boga, więc nie narzucaj swojego zdania innym. Powyżej o tym pisano. 

Hooj mnie to obchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×