Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Ile kosztuje utrzymanie noworodka przy założeniu, ze nie bede karmić piersią?

Polecane posty

Gość Gość

Tak plus minus? Karmic nie bede, zwracam do leków od neurologa, wiec niestety karmienie piersią w moim przypadku odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zależy co masz/ dostaniesz po kimś a co musisz kupic. Jakich firm będziesz używać. 
Ja akurat musiałam kupic wszystko bo niemam od kogo wziąć używanego wózka łóżeczka czy chociażby ubranek...
pomijajac „sprzęty” musisz policzyc z 10 pampersow na dzień, puszkę mleka na tydzień. Środki czystości, pielęgnacji.. Ogarnij czego potrzebujesz to łatwiej ci będzie policzyc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Zależy co masz/ dostaniesz po kimś a co musisz kupic. Jakich firm będziesz używać. 
Ja akurat musiałam kupic wszystko bo niemam od kogo wziąć używanego wózka łóżeczka czy chociażby ubranek...
pomijajac „sprzęty” musisz policzyc z 10 pampersow na dzień, puszkę mleka na tydzień. Środki czystości, pielęgnacji.. Ogarnij czego potrzebujesz to łatwiej ci będzie policzyc 

Kuzynka urodziła córeczkę pare msc temu, wiec ciuszki od niej dostanę. Wózek nowy trzeba bedzie kupić. Maz ma popytać od kolegi czy da radę cos od nich odkupić ( maja 2 małych dzieci). Myślałam, ze pampersow trzeba liczyć więcej na dzien. Puszka mleka na tydzień to nie tak zle, choć pewnie zależy jaka duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Zależy co masz/ dostaniesz po kimś a co musisz kupic. Jakich firm będziesz używać. 
Ja akurat musiałam kupic wszystko bo niemam od kogo wziąć używanego wózka łóżeczka czy chociażby ubranek...
pomijajac „sprzęty” musisz policzyc z 10 pampersow na dzień, puszkę mleka na tydzień. Środki czystości, pielęgnacji.. Ogarnij czego potrzebujesz to łatwiej ci będzie policzyc 

Puszkę mleka na tydzień?! Przy noworodki puszka mleka to góra 2/3 dni 😁 Ja wszakże noworodka miałam dawno, wiec mało ogarniam ceny teraz, ale ja urodziłam wcześniaka i mleko nan pro ( do dostania wtedy tylko w aptece, podobnie jak pieluchy -2 kg ( huggies)) kosztowało 100 zł za puszkę, która starczała mi na max 2/2,5 dnia. Plus chusteczki, kosmetyki i inne ...y, niestety nieprzeczytane. Lekka rękę 6 lat temu szło mi msc 2000/2500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc gosc

Niestety koszty utrzymania dziecka są bardzo duże, im starsze tym większy koszt. Co do ubranek, to ja nie chciałabym, by moje dziecko nosiło po kimś rzeczy ( wszystko miała nowe), ale to indywidualna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc gosc
 

Puszkę mleka na tydzień?! Przy noworodki puszka mleka to góra 2/3 dni 😁 Ja wszakże noworodka miałam dawno, wiec mało ogarniam ceny teraz, ale ja urodziłam wcześniaka i mleko nan pro ( do dostania wtedy tylko w aptece, podobnie jak pieluchy -2 kg ( huggies)) kosztowało 100 zł za puszkę, która starczała mi na max 2/2,5 dnia. Plus chusteczki, kosmetyki i inne ...y, niestety nieprzeczytane. Lekka rękę 6 lat temu szło mi msc 2000/2500 zł.

* niepotrzebne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jedna babka (ale to za granica) obliczyla ze 15tys euro za rok, ale wliczajac ...y typu sesje zdjeciowe w ciazy i noworodka, tablet do zabawy czy zajecia muzyczne. 4 tys euro poszlo na jedzenie, ale specjalne dla alergikow.Czyli jedzenie 1/4 kosztow rocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
 

Kuzynka urodziła córeczkę pare msc temu, wiec ciuszki od niej dostanę. Wózek nowy trzeba bedzie kupić. Maz ma popytać od kolegi czy da radę cos od nich odkupić ( maja 2 małych dzieci). Myślałam, ze pampersow trzeba liczyć więcej na dzien. Puszka mleka na tydzień to nie tak zle, choć pewnie zależy jaka duża.

Puszka na tydzien na poczatek. Pozniej dojdziesz do wyniku puszka na 3 dni. Puszka dobrego mleka to koszt okolo 37 zltych. Pieluchy w porownaniu z mlekiem sa taniutkie. 😄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Puszkę mleka na tydzień?! Przy noworodki puszka mleka to góra 2/3 dni 😁 Ja wszakże noworodka miałam dawno, wiec mało ogarniam ceny teraz, ale ja urodziłam wcześniaka i mleko nan pro ( do dostania wtedy tylko w aptece, podobnie jak pieluchy -2 kg ( huggies)) kosztowało 100 zł za puszkę, która starczała mi na max 2/2,5 dnia. Plus chusteczki, kosmetyki i inne ...y, niestety nieprzeczytane. Lekka rękę 6 lat temu szło mi msc 2000/2500 zł.

Tak, puszka na tydzień. A dokładniej 7-8dni. Może twoje puszki były mniejsze lub mleko mniej treściwe i dziecko jadło częsciej 🤷🏻‍♀️ 
Ja tez kupuje mleko w aptece, nie mieszkam w pl płace 26€ za puszkę. 

podejrzewam że dziewczynie euro nic nie powie więc napisałam ilość jaką zużywam.
mogłabym tańsze mleko w supermarkecie, ale wolę apteczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa19087

Autorko, ja jestem w ciazy i powiem Ci, ze zle nie jest. Wszystkie ubranka juz do zwrostu 80 cm mam kupione, piekne uyzwane z allegr... Kupowalam wielkie paki- cuda i tanie jak barszcz:) Lozeczko , wozek, mama mi kupila uzywane. 

Bede karmic moim mlekiem, nie wiem jak dlugo ale mam nowy elektryczny laktator bo chce szyybko wrocic do pracy.

Takze narazie koszta nie sa ogromne. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

Puszkę mleka na tydzień?! Przy noworodki puszka mleka to góra 2/3 dni 😁 Ja wszakże noworodka miałam dawno, wiec mało ogarniam ceny teraz, ale ja urodziłam wcześniaka i mleko nan pro ( do dostania wtedy tylko w aptece, podobnie jak pieluchy -2 kg ( huggies)) kosztowało 100 zł za puszkę, która starczała mi na max 2/2,5 dnia. Plus chusteczki, kosmetyki i inne ...y, niestety nieprzeczytane. Lekka rękę 6 lat temu szło mi msc 2000/2500 zł.

Ja też dawno i Humana z MCT na recepty kosztowała chyba 28 zł za skromny kartonik. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

Tak plus minus? Karmic nie bede, zwracam do leków od neurologa, wiec niestety karmienie piersią w moim przypadku odpada.

Zależy, jaki ci się trafi. Mieszanki specjalne typu dla alergików, z zaburzeniami wchłaniania itp. to full kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Autorko, ja jestem w ciazy i powiem Ci, ze zle nie jest. Wszystkie ubranka juz do zwrostu 80 cm mam kupione, piekne uyzwane z allegr... Kupowalam wielkie paki- cuda i tanie jak barszcz:) Lozeczko , wozek, mama mi kupila uzywane. 

Bede karmic moim mlekiem, nie wiem jak dlugo ale mam nowy elektryczny laktator bo chce szyybko wrocic do pracy.

Takze narazie koszta nie sa ogromne. 

 

Z allegro jeszcze nie kupowałam używanych ciuszków, ile dałaś za taka paczkę? I skąd wiadomo, ze faktycznie sa w dobrym stanie? Do pracy chcesz szybko wrócić tzn po jakim czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szambonurek

Ubranka,wozki,lezaczki można kupić na allegro, olxalbo grupach na fb, super ubranka są też na lumpach, zwłaszcza kombinezony, w hipermarketach też są tanie i jakość do zniesienia. Nowe rzeczy są bardziej nasączone "chemią" Dlatego lepiej używać ubranka prane wielokrotnie. Pieluchy wielorazowe jako alternatywa do pampersa, trochę zmniejszą wydatki sumarycznie (początkowo wychodzą drozej, ale jakby podliczyć całość to się bardziej oplacają). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

U mnie wygląda to tak:

Pieluchy - 310 zł na miesiąc zakładając że średnio idzie 10 sztuk dziennie (czasami są promocje) 

Karmie piersią więc mleko odpada ale koszt puszki to ok 70 zł (70x5=350zl) 

Maść do pupy do codziennej pielęgnacji - 24 zł x 3=72 zl

Maść na odparzenia - 31 zl

Waciki kosmetyczne do mycia pupy (mokre chusteczki nie są zalecane do codziennej pielęgnacji) - 40 zl

Pepek - 28 zl

Oliwek, płynów, szamponów itd nie używa się teraz przy noworodkach (chyba, że będą wskazania medyczne) więc ten koszt odchodzi.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja pamiętam jak 3 lata temu robiłam wyprawkę dla dziecka akurat załapaliśmy się na jakieś targi dziecięce w sklepie dla dzieci gdzie było wszystko co potrzeba na start i od sumy z paragonu odejmowali jeszcze chyba 20%. Kupiliśmy wózek 2 w 1, materac, łóżeczko, laktator elektryczny, termoment bezdotykowy, jakąś butelkę dla noworodków, smoczki, 2 ręczniki, 2 różki... Nie pamiętam czy coś jeszcze ale wydaliśmy wtedy chyba z 2500 zł może trochę mniej. Sam wózek z tą ich promocją chyba 1200 zł kosztował. Pieluchy używałam tylko firmy Pampers jakoś nie mogłam się przełamać na tańsze odpowiedniki ale też kupowałam zawsze w promocjach w drogeriach (po prostu na zapas). Ciuchów nam tyle dali z rodziny, że chyba dopiero przy rozmiarze 86 może zaczęłam coś kupować tak o bo mi się podoba. Jedna z kuzynek miała takie piękne rzeczy, że nie wiedzieliśmy jak się odwdzięczyć, a oczywiście pieniędzy nie chcieli, a oni z chęcią przekazali dalej bo co z tym robić. Chusteczki, krem do pupy, delikatne mydełko, płyny do prania i płukania dla małych dzieci. Stałe wydatki, a koszt zależy jakiej firmy będziesz kupować i też jakie dziecko będzie tolerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja pamiętam jak 3 lata temu robiłam wyprawkę dla dziecka akurat załapaliśmy się na jakieś targi dziecięce w sklepie dla dzieci gdzie było wszystko co potrzeba na start i od sumy z paragonu odejmowali jeszcze chyba 20%. Kupiliśmy wózek 2 w 1, materac, łóżeczko, laktator elektryczny, termoment bezdotykowy, jakąś butelkę dla noworodków, smoczki, 2 ręczniki, 2 różki... Nie pamiętam czy coś jeszcze ale wydaliśmy wtedy chyba z 2500 zł może trochę mniej. Sam wózek z tą ich promocją chyba 1200 zł kosztował. Pieluchy używałam tylko firmy Pampers jakoś nie mogłam się przełamać na tańsze odpowiedniki ale też kupowałam zawsze w promocjach w drogeriach (po prostu na zapas). Ciuchów nam tyle dali z rodziny, że chyba dopiero przy rozmiarze 86 może zaczęłam coś kupować tak o bo mi się podoba. Jedna z kuzynek miała takie piękne rzeczy, że nie wiedzieliśmy jak się odwdzięczyć, a oczywiście pieniędzy nie chcieli, a oni z chęcią przekazali dalej bo co z tym robić. Chusteczki, krem do pupy, delikatne mydełko, płyny do prania i płukania dla małych dzieci. Stałe wydatki, a koszt zależy jakiej firmy będziesz kupować i też jakie dziecko będzie tolerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja pamiętam jak 3 lata temu robiłam wyprawkę dla dziecka akurat załapaliśmy się na jakieś targi dziecięce w sklepie dla dzieci gdzie było wszystko co potrzeba na start i od sumy z paragonu odejmowali jeszcze chyba 20%. Kupiliśmy wózek 2 w 1, materac, łóżeczko, laktator elektryczny, termoment bezdotykowy, jakąś butelkę dla noworodków, smoczki, 2 ręczniki, 2 różki... Nie pamiętam czy coś jeszcze ale wydaliśmy wtedy chyba z 2500 zł może trochę mniej. Sam wózek z tą ich promocją chyba 1200 zł kosztował. Pieluchy używałam tylko firmy Pampers jakoś nie mogłam się przełamać na tańsze odpowiedniki ale też kupowałam zawsze w promocjach w drogeriach (po prostu na zapas). Ciuchów nam tyle dali z rodziny, że chyba dopiero przy rozmiarze 86 może zaczęłam coś kupować tak o bo mi się podoba. Jedna z kuzynek miała takie piękne rzeczy, że nie wiedzieliśmy jak się odwdzięczyć, a oczywiście pieniędzy nie chcieli, a oni z chęcią przekazali dalej bo co z tym robić. Chusteczki, krem do pupy, delikatne mydełko, płyny do prania i płukania dla małych dzieci. Stałe wydatki, a koszt zależy jakiej firmy będziesz kupować i też jakie dziecko będzie tolerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyprawka

Mam dwulatka, więc troszkę już minęło od niemowlęctwa, ale dziś wiem, że kupiła bym większość rzeczy z drugiej reki. Poprostu dziecko przez pierwszy rok tak szybko rośnie, że nie opłaca się. Szkoda kasy, lepiej zainwestować w jakieś np zabawki albo zajęcia itp. wyprawka wg mnie:

Wózek ja miałam nowy i tu akurat świetnie trafiłam bo był z winterpackiem  ( śpiworek itp w cenie )

Łóżeczko kupiłabym takie by przerobić je na łóżko z barierka

Pościele, ręczniczki , przewijak stojący , naczynia plastikowe ,nocnik,  wanienkę, krzesełko do karmienia( miałam drogie i mniej praktyczne) te najtańsze jest najlepsze z Ikei

Ubranka kupiłabym paki z olx (teraz  już też kupuje ) firmowki za małe pieniądze ( zawsze trafi się coś paskudnego -wyrzucam ale i zawsze suma summarum się bardzo oplaca)

Zabawki Fischer Price na promocjach w empiku - bardzo korzystne

Pieluchy najtaniej wychodziły chyba w necie i Tesco

Łyżeczki do karmienia z Rossmana

Butelki  tylko aventu ( moim zdaniem Canpol babies jest o wiele gorszy a cenowo nie aż tak tańszy)

Kosmetyki to tylko żel do mycia z babydreama -najlepszy, sudocrem ( po narodzinach młody miał paskudna skórkę nakupowalam emolientow za 250 zł i różnych linomagow i innych kremów też w ciul  - pomogła maść z apteki z Wit a a 3.50 , bo się okazało że nie ma AZS, tak się skubany  łuszczył) ,wodę morską w spreju, katarem (obowiązkowo) i nożyczki zwykłe do paznokci dla dorosłych z Rossmana

Karuzelki, maty, Bujaczek, kojec odkupiłabym od kogoś używa się bardzo krótko

Laktator u nas Lanishion elektryczny za 280 zł nowy polecam

Szczepionki 2 tys

Smoczki , buciki fotelik samochodowy

Sama wydałam jakieś 5 tys przed porodem to  chyba następne 4 ( krzesełka, maty itp)

Dziś wydalanym max 5  na wszystko łącznie z nowym wózkiem i fotelikem samochodowyn .po narodzinach karmiąc piersią wydajesz tylko na pieluchy , i ewentualnie drobne sumy 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyprawka

A mm to zależy od dziecka czy na receptę refundowane czy jakieś mu posmakuje ile będzie jadło itp ale tak normalnie myślę że jakieś 500 zł miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pompy

Mleko najtańsze to pewnie z 30zl puszka , u mnie było na receptę to prawie 40zl.400g kosztowało po pół roku jest tańsze. Na mleka 1 nie ma promocji pewnie żeby karmić piersią. Pampersy to góra 150zl jak najdroższych byś używała. Chusteczki lub płatki to z 4-6zl za opakowanie. Płyny, balsamy, szampony, sól fizjologiczna  itp.z 100zl . Pewnie starczy na dłużej niż miesiąc. Do pupy sudocream używam bardzo cienka warstwę się smaruje na długo starcza.

U mnie najdroższe były szczepionki bo wszystkie zalecane oprócz 5-6 w 1 braliśmy to jakbyly 2 szczepienia w miesiącu na początku i końca to 1000zl.szlo. 

Kocyki ,pieluchy tetrowe ubranka itp. to kupywalam od 5-6 miesiąca ciąży żeby nie wszystko naraz. Najdroższy wózek z tego był  i komoda bo kupywalam specjalnie na rzeczy dziecka duża drewniana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

A mm to zależy od dziecka czy na receptę refundowane czy jakieś mu posmakuje ile będzie jadło itp ale tak normalnie myślę że jakieś 500 zł miesięcznie

Tyle to 1 dnia na szczepienia można wydać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa19087

Mega paczki sa swietne. Mam ponad 120 ubranek i w sumie zaplacilam maksymalnie 250zl za wszystko. Dzisiaj wygralam kolejna licytacje mega duzo ubran na rozmiar 56-60cm z roznymi dodatkami- 100zl plus 13zl koszty przesylki. Mega mega sie ciesze bo 40zl czy €10 min za jedno ubranko to na pewno nie mam zamiaru placic 🙂 Kupilam tylko kilka nowych ( 5 , do szpitala)

U nas w irlandii macierzynski trwa 26 tyg wiec od 1 pazdziernika chcialabym wrocic do pracy ale kto wie co bedzie 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pampersy około 100zł z lidla 

Mleko około 100zł 

Maść na odparzenia to może ze 20zł miesiecznie (alantan +, po około miesiacu juz nie trzeba smarować)

chusteczki nawilżone, jakies 40zł

płyn do kapieli koło 30zł (zalezy jaki kupisz)

proszek dla dzieci ,  tu tez zalezy od firmy, ale niech bedzie 10zł w miesiacu.

butelki - smoczki do butelek..- zalezy od firmy

wit D -25zł

Ubranka można kupić na olx, czy na allegro ,za 100-150 zł całą wyprawkę

Łóżeczko używane kosztuje juz od 50zł, materaz juz od 30

Wózek kupiłam dwa lata temu za 300zł (3w1) miała być używana tylko gondola, ale trafił się taki model, ze dwa lata jezdzilismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dziękuje wszystkim za rady. Zrobię sobie liste i powoli bede kompletować. Mam 34 lata i bedzie to moje 1 dziecko, pózniej chcielibyśmy sie starać  o następne. W tym przypadku kupić lepiej nowy wózek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×