Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Muffinkaaa

Zasiłek chorobowy w ciąży,umowa o pracę na 3 miesiące.Pomóżcie.

Polecane posty

Gość Muffinkaaa

Cześć. 

Dostałam umowę o pracę (NIE NA OKRES PRÓBNY) na 3 miesiące od 30.01.2020 do 29.04.2020. Dziś dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Myślę, że prawdopodobnie jestem już w ciąży koło 3-4 tygodni. Wychodzi na to, że dn. 29.04.2020 będę w ciąży dłużej niż 3 miesiące. Czy jeśli po przepracowanym miesiącu (kiedy to dopiero należy się zasiłek chorobowy) pójdę na L4, to pracodawca musi przedłużyć mi umowę do dnia porodu i należy mi się zasiłek macierzyński? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muffinkaaa
 

Cześć. 

Dostałam umowę o pracę (NIE NA OKRES PRÓBNY) na 3 miesiące od 30.01.2020 do 29.04.2020. Dziś dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Myślę, że prawdopodobnie jestem już w ciąży koło 3-4 tygodni. Wychodzi na to, że dn. 29.04.2020 będę w ciąży dłużej niż 3 miesiące. Czy jeśli po przepracowanym miesiącu (kiedy to dopiero należy się zasiłek chorobowy) pójdę na L4, to pracodawca musi przedłużyć mi umowę do dnia porodu i należy mi się zasiłek macierzyński? 

Przepraszam. NA OKRES PRÓBNY! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muffinkaaa

Halooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Masz ta ciąże potwierdzona choćby testem ciążowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Nie nalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muffinkaaa

Tak, potwierdzoną.

W necie doczytalam się, że się należy. Więc jak to w końcu jest.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Od daty ostatniego okresu dodaj 3 ms, jesli bedzie to w terminie twojej umowy to Ci sie należy. Jaka to praca, ze po miesiącu zakładasz przejście na l4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Od daty ostatniego okresu dodaj 3 ms, jesli bedzie to w terminie twojej umowy to Ci sie należy. Jaka to praca, ze po miesiącu zakładasz przejście na l4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muffinkaaa

Jesteś pewny/pewna? 

Praca spoko ale bardzo się stresuję a to źle może wpłynąć na mnie i na dziecko, a wolę o nas zadbać nim będzie za późno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muffinkaaa

I jak wtedy jest liczony macierzyński jeśli prawie przez całą ciążę będę na L4? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nawet jeśli Ci się coś należy to będziesz miała kontrolę zus. Lepiej pracuj jak najdłużej bo jak rzucisz  l4 to na 100% będziesz musiała zwrócić ta kasę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Nawet jeśli Ci się coś należy to będziesz miała kontrolę zus. Lepiej pracuj jak najdłużej bo jak rzucisz  l4 to na 100% będziesz musiała zwrócić ta kasę.  

Dokładnie. Skoro praca spoko to pracuj jak najdłużej. Jesli przedłuża Ci umowę to wtedy byś miała normalnie macierzyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lois

Niezaleznie od tego czy pojdziesz na L4 czy nie, pracodawca przedluzy ci umowe do dnia porodu (bo musi), a potem po porodzie rozwiaze umowe (bo nie sadze zeby chcial cie wciaz zatrudniac) i nalezec ci sie bedzie tylko kosiniakowe od panstwa, w kwocie 1000zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muffinkaaa

Ok. A dlaczego nie należy się macierzyńskie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia
 

Niezaleznie od tego czy pojdziesz na L4 czy nie, pracodawca przedluzy ci umowe do dnia porodu (bo musi), a potem po porodzie rozwiaze umowe (bo nie sadze zeby chcial cie wciaz zatrudniac) i nalezec ci sie bedzie tylko kosiniakowe od panstwa, w kwocie 1000zl.

Bzdura. Jeśli umowa jest do dnia porodu to jest normalny zasiłek macierzyński i rodzicielski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już weszło ale miały się pozmieniac przepisy  odnośnie L4 poczytaj na necie . Ale jak się złapiesz w półap  to przed końcem umowy idz na L4 oblicz sobie mnie więcej w którym będziesz tyg ciąży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mamy 5 luty czyli podejrzewałaś,że jesteś w ciązy i chciałaś na szybko załapać się do pracy?:) Powinnaś mieć co tydzień kontrolę z ZUSU czy na pewno jesteś w domu 🙂 bo wiesz, że na l4 jak się ma leżące ( a skoro pracę masz lekką to tylko takie powinnaś dostać ) nie możesz wyjsc nawet po zakupy? 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

6.II - imieniny: Bodana, Bogdana i Bohdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

6.II - imieniny:

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Amand, Amanda, Anioł, Antoni, , Dorota, Gaston, Joachim, Leon, Leona, Paweł, Szymon, Szymona,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×