Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Luiza 38

Zdarza mi się popuscic mocz

Polecane posty

Gość Luiza 38

Mam taki problem od jakiegoś czasu że gdy kicham, kaszle, wymiotuje zdarza mi się popuscic parę kropel moczu . Nie sa to duze ilosci jskies 2-3 kropelki i nie zawsze.  Rok temu też miałam przeziębiony pęcherz i byłam gdzieś na zewnątrz zachciało mi się siku trzymalam może z 20 min  nim doszłam do domu , parę metrów od domu popuscilam większa ilość moczu po prostu szłam nie zaciskalam bo aż takiego parcia nie było nagle poleciała taka większa stronka za chwile druga.  Opanowalam Ale spodnie w kroku miały plamę taka 5 cm . 

I jeszcze ostatnio oglądałam film . Leżałem- siku mi się chciało ale nie jakoś strasznie postaniwilam obejrzeć do końca jakieś też 20 - 30.min do końca filmu było.  Gdy wstałam ku mojemu zdziwieniu  patrzę spodenki mokre w kroku A nie czułam że popuscilam . Idę więc do łazienki A mi leci z @ wolno Ale leci zaciskam A to leci doszłam do łazienki i udało mi się zatrzymać.  

Czy to normalne zdarza się każdemu czy już powód do obaw . Nigdy nie rodziłam . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila

A nie lepiej pójść do lekarza z tym? Niz pytac tutaj o takie rzeczy.. co my ci mamy na to poradzić.. Normalne to nie jest więc czym predzej do specjalisty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga
 

Mam taki problem od jakiegoś czasu że gdy kicham, kaszle, wymiotuje zdarza mi się popuscic parę kropel moczu . Nie sa to duze ilosci jskies 2-3 kropelki i nie zawsze.  Rok temu też miałam przeziębiony pęcherz i byłam gdzieś na zewnątrz zachciało mi się siku trzymalam może z 20 min  nim doszłam do domu , parę metrów od domu popuscilam większa ilość moczu po prostu szłam nie zaciskalam bo aż takiego parcia nie było nagle poleciała taka większa stronka za chwile druga.  Opanowalam Ale spodnie w kroku miały plamę taka 5 cm . 

I jeszcze ostatnio oglądałam film . Leżałem- siku mi się chciało ale nie jakoś strasznie postaniwilam obejrzeć do końca jakieś też 20 - 30.min do końca filmu było.  Gdy wstałam ku mojemu zdziwieniu  patrzę spodenki mokre w kroku A nie czułam że popuscilam . Idę więc do łazienki A mi leci z @ wolno Ale leci zaciskam A to leci doszłam do łazienki i udało mi się zatrzymać.  

Czy to normalne zdarza się każdemu czy już powód do obaw . Nigdy nie rodziłam . 

Idź koniecznie do fizjoterapeuty uroginekologicznego. Masz osłabione mięśnie dna miednicy np przez ciaze lub porod bądź przeciwnie nadmiernie napięte. Ćwiczenia pomogą rozwiązać problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie, to nie jest normalne, nie każdemu się leje po nogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Idź koniecznie do fizjoterapeuty uroginekologicznego. Masz osłabione mięśnie dna miednicy np przez ciaze lub porod bądź przeciwnie nadmiernie napięte. Ćwiczenia pomogą rozwiązać problem 

No chyba najpierw do lekarza się z tym idzie a później można się bawić w jakieś czary mary. Jak masz złamaną nogę to idziesz najpierw na rehabilitację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga
 

No chyba najpierw do lekarza się z tym idzie a później można się bawić w jakieś czary mary. Jak masz złamaną nogę to idziesz najpierw na rehabilitację?

Lekarz może stwierdzić np obniżenie narządów itp ale nie pomoże pozbyć się problemu. Nie ma tabletek na popuszczanie moczu. Uro fizjo wykonuje badanie między innymi przezpochwowe!!! Nie porównuj osłabień mięśni ze złamana noga to dwie różne rzeczy. Poza tym fizjoterapia to nie czary mary, wiec po co się wypowiadasz na tematy o których nie masz pojęcia. Ja studiowałam fizjo i moje koleżanki pracują na codzien z takimi przypadkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

 Kobieta gdy sika podczas ujeżdżania lub podczas orgazmu to jest coś pięknego  , moja znajoma tak robi ze mną zawsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Nie jest to normalne, ja popuszczania moczu doświadczyłam dopiero w ciąży i to pod koniec II trymestru, a przed ciążą często miałam infekcje pęcherza i nigdy nie zdarzyło mi się posikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja tak mam. Byłam u kilku ginekologów, każdy twierdzi, że wystarczy ćwiczyć mięśnie Kegla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k3k

Ćwicz mięśnie Kegla.  Osłabione mięśnie mogą nie wytrzymywać dużego napięcia w czasie kichania albo gdy pęcherz jest przepełniony. Każda kobieta powinna je ćwiczyć bo z wiekiem mogą  stawać się coraz słabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Ja tak mam. Byłam u kilku ginekologów, każdy twierdzi, że wystarczy ćwiczyć mięśnie Kegla.

To prawda ale trzeba wiedzieć jak je ćwiczyć. Ktoś dobrze radzi ze taka fizjoterapia pomoże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

mi sie tak ostatnio zdarzało, jak mocno kaszlałam, ze całkiem konkretnie popuszczałam. Ale mam jeszcze ten problem, ze prawie cały czas czuje mniejsze lub wieksze parcie na pecherz, tzn nawet jak tam prawie nic nei ma. Chodze sie załatwiac na oko ze 30 razy na dobe. W nocy tez wstaje po wiele razy. Zaczeło mi sie to po 30, teraz jestem po 40 i od paru lat jest tragedia. Mój nastoletni syn od jakiegos czasu ma tak samo, moze ktos wie co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Lekarz może stwierdzić np obniżenie narządów itp ale nie pomoże pozbyć się problemu. Nie ma tabletek na popuszczanie moczu. Uro fizjo wykonuje badanie między innymi przezpochwowe!!! Nie porównuj osłabień mięśni ze złamana noga to dwie różne rzeczy. Poza tym fizjoterapia to nie czary mary, wiec po co się wypowiadasz na tematy o których nie masz pojęcia. Ja studiowałam fizjo i moje koleżanki pracują na codzien z takimi przypadkami. 

Lekarz może też stwierdzić coś zupełnie innego niż tobie się wydaje przez internet. Mojej mamie tacy "fizjoterapeuci/rehabilitanci" prawie kręgosłup załatwili. Nie jesteście lekarzami. Studiowałas fizjo? Znaczy się co? Kilka książek przeczytałaś? Nie ośmieszaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k3k
 

To prawda ale trzeba wiedzieć jak je ćwiczyć. Ktoś dobrze radzi ze taka fizjoterapia pomoże. 

Ćwiczenie jest bardzo proste. W czasie oddawania moczu kilka razy  tak mocno zacisnąć mięśnie by strumień przestał płynąć. Oczywiście nie trzeba tego robić za każdym razem, ale gdy pojawiają się symptomy osłabienia ćwiczyć częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luiza 38

Ale nie zdarza mi się to codzien wpadka raz na2 tygodnir później spokoj ... wiec juz nie wiem sama czy to przypadek czy początki nie trzymania moczu.  Nigdy mi się nie zdarzyło zsikac całkiem.  Jedynie wilgotne majtki mniej lub bardziej  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k3k

Poćwicz jakiś czas mięśnie i zobaczysz  czy jest poprawa. Tak czy inaczej ćwiczenie wyjdą Ci na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luiza 38

I dziś znów miałam przypadek . Byłam na rzesach tam się leży 3 H.  W połowie zachciało mi się siku . Myślałam ze wytrzymam bo nie można wstać i po około godzinie trzymania popuscilam mimowolnie w majtki że 3 razy 😞 . Bałam się że nim kobieta skończy to będzie widać plamę.  Zalamana skąd to się wzięło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja kiedyś poszłam na solarium A już po drodze chciało mi się siku . Tam się leży 15 min. Z rozchylonymi nogami.  Aż mi @ pulsowala tak mi się chciało już.  I nagle mi się siknelo na to łóżko  😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

ozesz miec jakies początki, wiadomo. Przeciez tych chorób jest wiele, są tez problemy ze zwieraczem. Jelsi ci sie coraz częsciej chce siusiac  i krócej wytrzymujesz to tez moze byc tego typu problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

6.II - imieniny: Bodana, Bogdana i Bohdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×