Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Misia

Do ilu powinien liczyc 2,5 latek? Jak to jest u waszych dzieci?

Polecane posty

Gość Misia

Od razu uprzedzam to nie provo, to temat na powaznie, z lekkim przymrozeniem oka.

wszystkie mamy 2,5 -3 latkow opowiadaja ze ich dzieci licza do ok. 10, do 3 liczy chyba kazde.

moj nie chce w ogole tego zalapac, kupilam specjalna ukladne, puszczam nauke liczenia a on nic, w ogole go to nie interesuje, jedynie zna 1 i 8. 
dodam ze jest calkiem ogarniety- mowi zdaniami, uklada puzzle, lubi malowac, jezdzi na rowerku, a tu nic.

kolezanki mowia ze dzieci to tak naturalnie zalapaly....a jak u waszych pociech?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomik

Moja ma 2 lata i liczy do 10 ale lubi liczyć , liczy schody itp. za to bardzo mało mówi , każde dziecko jest inne Twój też się nauczy liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja liczy do 10, a jak się 'zapomni' to policzy dalej, do dwunastu. Więcej nie chcę załapać 🙂

Ma 2.5 roku dokładnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Daj mu spokój. Przyjdzie czas to się nauczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooo

U nas 2 lata 8 mies, do 10, choć myli czasem 8 i 7., Koniecznie chce liczyc dalej, bo ją to bardzo bawi ,wiec liczy do kilkunstu, ale tu już myli się mocno.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooo

U nas 2 lata 8 mies, do 10, choć myli czasem 8 i 7., Koniecznie chce liczyc dalej, bo ją to bardzo bawi ,wiec liczy do kilkunstu, ale tu już myli się mocno.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój ma już ponad 2,5 roku i też nie liczy do 10. Wie, że dwa to dwa, a tak sobie strzela najbardziej lubi liczbę cztery i siedem. I tak czasem coś tam "liczy". Nawet raz się uśmiałam, że już umie dodawać bo powiedział "cztery, cztery, osiem!". Z kolorami podobnie jak się nie wygłupia to dobrze mówi kolory oczywiście te podstawowe, a jak już się popisuje (a lubi) to pokazuje klocki czy kredki i każda jest np. czarna albo czerwona. Z jednego też mam ubaw bo dobrze wskazuję kierunki prawo i lewo. Uwielbia jeździć autem i może dlatego, sama nie wiem czy taki dobry strzelec z niego czy faktycznie coś kojarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moja ma 2 latka i do 10 liczy lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja

Moja corka ma 3 latka za 3 miesiace i od moze miesiaca liczy do 10, czasem jeszcze pomija niektore cyfry, ale nie wiem skad sie nauczyla bo ja jej nie uczylam podejrzewam ze z baby tv bo tam sa 2 piosenki i w jednej licza a w drugiej spiewaja alfabet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Te wasze dzieci to geniusze! Licza, znaja strony, moj ma 2 latka i nie umie NIC 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Każde dziecko jest inne. Moje dopiero zaczyna komunikatywnie mówić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Te wasze dzieci to geniusze! Licza, znaja strony, moj ma 2 latka i nie umie NIC 😜

Jakby nawet umiał liczyc do stu, to i tak nie gwarantuje wybitnych osiągnięć w przyszłości. Zwłaszcza w polskiej szkole 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alona 00

Moja córka ma 18 miesięcy i liczy do 10, ale często dla zabawy liczyłyśmy paluszki albo klocki przy budowaniu wieży itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol
 

Jakby nawet umiał liczyc do stu, to i tak nie gwarantuje wybitnych osiągnięć w przyszłości. Zwłaszcza w polskiej szkole 😉

Jakby liczył do stu to miałby podejrzenie autyzmu albo aspergera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Jakby liczył do stu to miałby podejrzenie autyzmu albo aspergera

To z kolei nie wyklucza sukcesów w przyszłości 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój ma dwa lata i nie umienic. Mówi tylko mama. Dziękuję za uwagę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moje dziecko jak miało 2,5 roku nawet nie umiało pokazać na palcach, ile ma lat. Liczyć nauczył się sporo później.

Moja córka ma teraz 1,5 roku i ledwo mówi cokolwiek, więc aż trudno mi uwierzyć, z czyjeś dziecko w tym wieku liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zależy od dziecka, bo np moj starszy znal marki aut i wierszyki,gadał jak zajęty,  a liczenie, litery i kolory wcale go nie interesowały. Młodszy zaś liczył do 20, znal alfabet ,ale jednocześnie nie lubi książeczek i jesr trochę w swoim świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kol

Moj ma 2,5 roku i uważam jest rozwiniety naprawde bardzo dobrze. Natomiast jego liczenie w ogole nie wyglada, czyli zaczyna od 1 i od razu wskakuje na 5. I tak za kazdym razem. Dla mnie wczesne liczenie, szybkie poznanie literek to zaden wyznacznik wiedzy i inteligencji. Te wsyztskie wybitne dzieci nagle w wszkole okazuja sie zwyklymi przecietniakami. Pracuje z dziecmi i juz nie raz sie to potwierdzilo. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Strasznie zdolne macie dzieci. Moj syn w tym wieku mało co mowil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja córka jest w tym wieku i mówi ledwo, ledwo.  Coś tam próbuje liczyć typu raz yyy tyś jak bawimy się w chowanego. Ale ogólnie to dopiero uczy się  mówić i nie mówi jeszcze całymi zdaniami. Potrafi pokazać na paluszkach, że ma dwa lata. Za to nie potrafi czy też nie chce powiedzieć jak ma na imię, mówi o sobie JA. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mój ma 2,5 lata i Elon Musk widzi go w swoim zespole inżynieryjnym Tesli. Dręczy mnie telefonami, a ja mu mowie: "Eloj wyluzuj, niech zaliczy przedszkole chociaż!" Taki jest zdolny. Jak miał 3 miesiące to liczył do 20, ale dlatego, że często liczyliśmy klocki jak układaliśmy, albo paluszki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Te wasze dzieci to geniusze! Licza, znaja strony, moj ma 2 latka i nie umie NIC 😜

Moja córka jak miała dwa lata nawet nie mówiła. Tylko buczała. Teraz ma równo 4. Zna cały alfabet, potrafi czytać krótkie słowa, liczy do 100, pisze litery i cyfry itd. Dajcie spokój tym biednym 2 latkom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Córka ma 2,5 roku i umie liczyć do 10, ale po pierwsze jest drugim dzieckiem i mam wrażenie, że takie dzieci trochę szybciej się uczą od dzieci nie mających jeszcze rodzeństwa, A po drugie akurat uwielbia bawić się w chowanego i jak kilka razy dziennie jest liczenie do 10 i szukanie to szybko zalapala :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moj syn bardzo szybko zaczal mowic. Jak mial 1,5 roku byl calkiem komunikatywny, nie bylo problemu, zeby sie z nim dogadac. Ale np pozno zaczal chodzic. Liczyc nauczyl sie, bo codziennie wieczorem w lozeczku liczylismy, czy wszystkie paluszki ida spac 🙂 i tak jakos zalapal przy okazji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

Moja ma 2 lata i 3 miesiące, od ok.poł roku zna alfabet do litery k,jak jej się pokazuje to mówi jaka to litera .literki bardziej ją interesują od cyfr,bo my właściwie to cały czas czytamy ,dla niej najlepszym prezentem jest książka, z niczego tak się nie cieszy.cyfry zna do 6 ale one ją mniej interesują także różnie to bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alona 00
 

Mój ma 2,5 lata i Elon Musk widzi go w swoim zespole inżynieryjnym Tesli. Dręczy mnie telefonami, a ja mu mowie: "Eloj wyluzuj, niech zaliczy przedszkole chociaż!" Taki jest zdolny. Jak miał 3 miesiące to liczył do 20, ale dlatego, że często liczyliśmy klocki jak układaliśmy, albo paluszki. 

Chyba ktoś cierpi na ból dupy... Padło pytanie na forum, więc odpowiedziałam zgodnie z prawdą. Córka jest moim pierwszym dzieckiem i nie mam w bliskim otoczeniu innych maluchów, więc nie mam porównania, dlatego nie uważałam tego, że liczy do 10 za nic nadzwyczajnego. Oczywiście nie mówi super wyraźnie, ale po swojemu, z małymi zniekształceniami policzy. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, dość późno nauczyła się chodzić, bo miała 15 miesięcy natomiast bardzo lubi powtarzać słowa i szybko zapamiętuje. Poza tym dziecko jak dziecko- dla mnie najważniejsze, że zdrowe. Pozdrawiam "mamuśki"! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

Do 10 potrafi, dalej leca zaslyszane od starszego brata losowe cyferki, 13, 19, 15... bez ladu i skladu 😜

Raczej wychodzi to naturalnie, bawiac sie z dzieckiem kazdy przemyca liczenie i nie siedzi sie i nie walkuje tylko nie wiesz kiedy dziecko samo zaczyna korzystac z tej  wiedzy. Do dzieci trzeba mowic,mowic i jeszcze raz mowic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alona 00
 

Do 10 potrafi, dalej leca zaslyszane od starszego brata losowe cyferki, 13, 19, 15... bez ladu i skladu 😜

Raczej wychodzi to naturalnie, bawiac sie z dzieckiem kazdy przemyca liczenie i nie siedzi sie i nie walkuje tylko nie wiesz kiedy dziecko samo zaczyna korzystac z tej  wiedzy. Do dzieci trzeba mowic,mowic i jeszcze raz mowic. 

100% racji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Chyba ktoś cierpi na ból dupy... Padło pytanie na forum, więc odpowiedziałam zgodnie z prawdą. Córka jest moim pierwszym dzieckiem i nie mam w bliskim otoczeniu innych maluchów, więc nie mam porównania, dlatego nie uważałam tego, że liczy do 10 za nic nadzwyczajnego. Oczywiście nie mówi super wyraźnie, ale po swojemu, z małymi zniekształceniami policzy. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, dość późno nauczyła się chodzić, bo miała 15 miesięcy natomiast bardzo lubi powtarzać słowa i szybko zapamiętuje. Poza tym dziecko jak dziecko- dla mnie najważniejsze, że zdrowe. Pozdrawiam "mamuśki"! 

To nie ból dupy, tylko ktoś ma szydere z ciebie mamuśko 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×