Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kejti$$

Nie mogę poradzić sobie z skóra niemowlaka !

Polecane posty

Syn obecnie 3 miesiące praktycznie od urodzenia ma wysypki pod różnymi postaciami . Tydzień po powrocie do domu dostał krostek pod szyją na klatce piersiowej i rączkach pediatra zaleciła odstawić całkowicie nabiał myć w emolientach pomogło wszystko zeszło . W tym czasie zaczęły się problemy z karmieniem syn do tej pory ciągle wisi na piersi i bez przerwy marudzi . Kupiłam więc mleko mm bebilon i dawałam 2 czasami 1 butle dziennie po 3 tygodniach wysypka znowu się pojawiła z tym że krostki były inne cała klatka wysypana krostkami jak maczek  . Zmieniłam więc mleko na Bebilon pepti po którym miałam wrażenie ze sytuacja się bardziej zaognia bo krostki jak były tak była a dodatkowo objęły cała szyję i twarz.  Ostatecznie zdecydowałam kupić nutramigen który mlay pije od 1,5 miesiąca niestety od tej pory wysypka przerodziła się w takie suche czerwone plamy jak liszajec. Odwiedziłam arelogola. Ta wowczas stwierdziła że plamy to lojotkowe zapalnie skóry . Wydałam więc kupe kasy na wizyte i kosmetyki które przepisala i bez rezultatu . Z kolei pediatra twierdzi że to atopowe. Nie wiem co już robić czy to wina mleka ?  Co podawać dziecku ? Syn non stop płacze ,marudzi nic mu się nie podoba. Oboje z mężem jesteśmy w kropce zwlasza że to pierwsze dziecko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Moja mała też właściwe od urodzenia ma łzs, potwierdzone przez kilku dermatologów (nie azs, bo nie swędzi i jej to w sumie w ogóle nie przeszkadza). Wszelkie leki na nic, są po prostu lepsze i gorsze okresy. Dodatkowo ma na buźce z jednej strony ciągle podrażnione, czerwone plamy od ślinienia i nie da się tego pozbyć... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja przemywam córce buzię wodą przegotowaną. Na zaognione policzki pomaga Emolium krem (najzwyklejszy). Całe rączki ma wysypane azs, smaruje Dermedic Baby Masło dla dzieci - jest poprawa ale nie na 100%, skórka już nie jest sucha, tylko nawilżona, ale delikatnie różowe place pozostały. Też jej to nie swędzi. Ciuszki muszą być przewiewne i z dobrej bawełny. Jak tylko ubiorę ją grubiej i się spoci, zabawa od nowa... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Pewnie atopowe zapalenie skóry. Trzymaj sie odstawienia nabiału, ale zrezygnuj z kosmetyków! Im mniej tym lepiej. Tylko rączki, stopki i pupe myj wodą z szarym mydłem, reszty ciała nie trzeba. Ja sama sie borykam z azs, córka alergik, a to są zalecenia super położnej. Polecila też kąpiele w wodzie z dodatkiem oleju ze slodkich migdałów lub maki ziemniaczanej lub naparu z rumianku. Odstaw te emolienty chemiczne, parafine, te wszystkie okropne kosmetyki z polecenia dermatolog. Wczytaj sie w ich składy, sa straszne, naprawdę nic nie pomoga. Nie naleze do osób nawiedzonych. Po ciąży moje azs sie bardzo nasililo, na stopach i dloniach skora pękala mi do krwi, dziecko non stop wysypki, dermatolog i alergolog polecali kosmetyki dla mnie i corki tych samych firm. I nic nie pomagalo. Az spotkalam moją polozna srodowiskowa przypadkiem i zapytalam sie czy ona moze ma jakąś radę w tym temacie i kazala mi wszystkie kosmetyki odstawic u dziecka i u mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama chlopakow

Wez wykrochmal dzieciaka;) serio, bez zartow, przygotuj mu kapiel z krochmalem (gotujesz taki kisiel z maki ziemniaczanej i pozniej dodajesz do wanienki z woda). U mojego mlodszego sprawdzalo sie to idealnie, po emolium mial wysypke a po kartoflance skora byla gladka i dobrze sie goila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania
 

Pewnie atopowe zapalenie skóry. Trzymaj sie odstawienia nabiału, ale zrezygnuj z kosmetyków! Im mniej tym lepiej. Tylko rączki, stopki i pupe myj wodą z szarym mydłem, reszty ciała nie trzeba. Ja sama sie borykam z azs, córka alergik, a to są zalecenia super położnej. Polecila też kąpiele w wodzie z dodatkiem oleju ze slodkich migdałów lub maki ziemniaczanej lub naparu z rumianku. Odstaw te emolienty chemiczne, parafine, te wszystkie okropne kosmetyki z polecenia dermatolog. Wczytaj sie w ich składy, sa straszne, naprawdę nic nie pomoga. Nie naleze do osób nawiedzonych. Po ciąży moje azs sie bardzo nasililo, na stopach i dloniach skora pękala mi do krwi, dziecko non stop wysypki, dermatolog i alergolog polecali kosmetyki dla mnie i corki tych samych firm. I nic nie pomagalo. Az spotkalam moją polozna srodowiskowa przypadkiem i zapytalam sie czy ona moze ma jakąś radę w tym temacie i kazala mi wszystkie kosmetyki odstawic u dziecka i u mnie!

I niby czym nawilzasz ta skórę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Wykąp w krochmalu. Stary sposób, polecony przez 80-letnia panią pediatre, do której mam większe zaufanie niż do jej młodszych koleżanek po fachu. Nie kazala przepłacać za kosmetyki, tylko kąpać w krochmalu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×