Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość gość

Kiedy pojawiły się u Was zaburzenia miesiączkowania?

Polecane posty

Gość Gość gość

W tym roku skończę 40 lat. Jakieś pół roku temu zaczęły się u mnie zaburzenia miesiączkowania. Wcześniej miałam cykl 24 dniowy, owu w 10 dniu cyklu, a teraz miesiączka czasem trwa 3 dni, trzeciego dnia cyklu mam owu, plamię przez kilka dni od 15 dnia cyklu, albo cykl mam 32 dniowy i owu w 17 dniu cyklu. Nie piszcie mi, że mam iść do lekarza, bo to oczywiste. Pytam tylko, kiedy u Was wystąpiły zaburzenia miesiączkowania, gdyż może tak się dziać koło 40 roku życia. Moja mama ostatni okres dostała w wieku 43 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

5.II - imieniny: Dobiemara, Dobiemira, Lubodroga, Radomiła, Strzesławy i Strzeżysławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola
 

W tym roku skończę 40 lat. Jakieś pół roku temu zaczęły się u mnie zaburzenia miesiączkowania. Wcześniej miałam cykl 24 dniowy, owu w 10 dniu cyklu, a teraz miesiączka czasem trwa 3 dni, trzeciego dnia cyklu mam owu, plamię przez kilka dni od 15 dnia cyklu, albo cykl mam 32 dniowy i owu w 17 dniu cyklu. Nie piszcie mi, że mam iść do lekarza, bo to oczywiste. Pytam tylko, kiedy u Was wystąpiły zaburzenia miesiączkowania, gdyż może tak się dziać koło 40 roku życia. Moja mama ostatni okres dostała w wieku 43 lat. 

Ja mam 33 lata i tez tak mam od dwóch cykli. Idę do lekarza ale mam termin za miesiąc dopiero. Mam nadzieje normalna miesiączka jeszcze wróci bo nie mam dzieci a bardzo bym chciała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Podobno to kiedy wchodzi się w okres menopauzy zależy od genów. Być może już się zaczyna u Ciebie autorko ten czas szczególnie, że z tego co mówisz Twoja mama miała bardzo szybko menopauzę. A nie zauważyłaś więcej zmian? Bezsenność, uderzenia ciepła, nagle dreszcze, zmiany nastroju? Jeżeli tak to możesz w jakimś stopniu być pewna, że to to. Oczywiście lekarz w tej sytuacji także jest wskazany. Zmiana gospodarki hormonalnej może doprowadzić do tworzenia się torbieli i innych zmian w narządach rodnych kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Podobno to kiedy wchodzi się w okres menopauzy zależy od genów. Być może już się zaczyna u Ciebie autorko ten czas szczególnie, że z tego co mówisz Twoja mama miała bardzo szybko menopauzę. A nie zauważyłaś więcej zmian? Bezsenność, uderzenia ciepła, nagle dreszcze, zmiany nastroju? Jeżeli tak to możesz w jakimś stopniu być pewna, że to to. Oczywiście lekarz w tej sytuacji także jest wskazany. Zmiana gospodarki hormonalnej może doprowadzić do tworzenia się torbieli i innych zmian w narządach rodnych kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Innych objawów właściwie nie zauważyłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja tez tak miałam jak skonczyłam 40ke. Zdazyly się nawet ze przez 8 mcy nie miałam miesiączki,juz myślałam ze nie dostane więcej. Zadnych objawow menopauzy nie miałam i nie mam. A ostanią miesiączke miała w wieku 49 lat. Teeaz mam 53 i dalej zadnych objawów menopauzy nie mam. Po prostu łagodnie ja przeszłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Od stycznie zeszlego roku zauwazylam u siebie zaburzenia cyklu. Cale zycie cykl 30 dniowy, a zaczal sie skracac do 24 dni, do 10 dni,do 43dni itp. Na dodatek bole przy menstruacji byly albo bardzo silne z obfitym krwawieniem,albo wrecz przeciwnie, niebolesne i bardzo skape.

Bezsennosc czy rozdraznienie tez sie pojawily,udezenia goraca nie.

Trwa to juz rok, bez watpienia weszlam w klimakterium.

W tym roku koncze 50lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol

Na początek możesz kupić w aptece test na menopauzę,bada on poziom hormonu FSH w moczu..są tam 2 testy,podobne do ciążowych.jeżeli wyjdą pozytywne to można przypuszczać że to już i iść do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Dobry pomysł z tym testem. Na pewno go zrobię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariakaramazow

Ja mam 49 lat i okres jak w zegarku i z owulacja. Moja matka miała ostatni okres w wieku 54 lat. Największe zawirowania hormonalne miałam w liceum jak głupio sie odchudzałam.

Staszne przekwitnać w wieku 43 lat...przez pół życia być narażonym na wylew, zawał, tycie i osteoporozę. Ja bym przeszła na hormonalna terapię zastępcza. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Test z apteki wykrywa b. wysokie Tsh, a premenopauza jest przy duuuuzo nizszym, lepiej zbadac w Diagnostyce, cena prawie ta sama.Ja mam 38 lat i od roku cykle skracaja sie o 2-3 dni, Fsh mam 11,5, czyli ponad norme, a test wykrywa bodajze 30.Ostatnio mialam normalny dluzszy cykl i myslalam po nim ze sie wykrwawie.Z tym ze mam nadczynnosc tarczycy i wraz z nia sie zaczelo.Endokrynolog jeden i drugi udaje ze nie slyszy jak mowie o tym, zeby pewnie za duzo na wizyte nie zeszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×