Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Macie w rodzinie osoby, do których utarło się mówić inaczej niż po jej prawdziwym imieniu?

Polecane posty

Gość Gość

Ja mam na imię Patrycja, ale prawie nikt tak do mnie nie mówi.  W rodzinie utarło się, że od dziecka wołali na mnie Edzia. I tak zostało. Tato odkąd pamięta wołał na mnie Kajusia, Kaja, Kajka. Nigdy nie słyszałam z ust mojej siostry, żeby mówiła do mnie Patrycja. Zawsze tylko Edzia. Przez to, że chodziłam do klasy z kuzynką, która wołała na mnie Edzia, to dzieci też to podłapały. Bardzo rzadko słyszałam swoje prawdziwe imię i w ogóle się  nim nie identyfikuję. Jak poszłam na studia, to dziwnie było mi słyszeć Pati, Patka. Dziwne to, ale było więcej takich przypadków w mojej rodzinie. Choć uważam to za uciążliwe. I nawet chciałabym zmienić imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja mam na imię Agnieszka a ponieważ młodsza siostra nie potrafiła wypowiedzieć utarło się Ania. I tak na mnie mówią wszyscy od zawsze. Skoleji ona ma na imię Anastazja a wszyscy mówią Asia (akurat U niej od Drugiego imienia, Joanna bo tez długi  czas nie potrafiła załapać swojego imienia) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Moja babcia ma Teresa, a wszyscy wolaja Renia.  Miriam tez dwoch kolegow.  Jeden mial naprawde na imie Artur,  wszyscy wolali Arek. Drugi byl Arek, a wolali Igor. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktos
 

Ja mam na imię Agnieszka a ponieważ młodsza siostra nie potrafiła wypowiedzieć utarło się Ania. I tak na mnie mówią wszyscy od zawsze. Skoleji ona ma na imię Anastazja a wszyscy mówią Asia (akurat U niej od Drugiego imienia, Joanna bo tez długi  czas nie potrafiła załapać swojego imienia) 

 

z kolei a nie skoleji. Skończyłaś podstawówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja nie mogę

Po co ludzie nadają sobie imiona skoro i tak później wołacie na nich inaczej, czy inaczej chcecie, żeby Was nazywano?! Nudzi Wam się? Za mało komplikacji w życiu? Człowiek ma się później domyślać jak kto ma na imię? Może jeszcze się później obrazacie jak Wam źle ktoś w zaproszeniu wpisze? Banda ...ow..  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Miałam nauczyciela Leonarda który kazał innym nauczycielom mówić do siebie Arek. Moja ciotka miała na imię Barbara ale twierdziła, że to imię dobre dla konia więc wszyscy musieli do niej mówić Ela. Z kolei inna ciotka ma zwyczaj nadawać wszystkim w rodzinie nowe imiona. Nie pamiętam żeby kiedyś zwróciła się do mnie prawdziwym imieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilona
 

Miałam nauczyciela Leonarda który kazał innym nauczycielom mówić do siebie Arek. Moja ciotka miała na imię Barbara ale twierdziła, że to imię dobre dla konia więc wszyscy musieli do niej mówić Ela. Z kolei inna ciotka ma zwyczaj nadawać wszystkim w rodzinie nowe imiona. Nie pamiętam żeby kiedyś zwróciła się do mnie prawdziwym imieniem.

Psychiczne masz ciotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Mojego meza babcia misla na imie Alucja a mowili na nia Lusia. Przez x lat bylam przekonana, ze to od Lucyny.

ma tez ciotke Agnieszke na ktora mowia Jagoda. Podobno ojciec tak ja nazywal i tak zostali. Jak robilismy etykietki na wesele z imionami to musieli mi wyjasniac kto to, chociaz kobiete znalam przez 7 lat narzeczenstwa. Komedie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niii

U mnie w rodzinie wiekszosc ma swoje zabawne ksywki - od dziadkow do wnukow, ja tez, dla mnie to fajne.

Ktos tam napisal "po co ludzie nadaja sobie imiona" - imienia akurat nikt sobie sam nie nadaje, tylko rodzice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moja kuzynka ma (miała) na imię Ola. Ola to Ola tamto. Około 16 lat żyłam w niewiedzy. Przypadkiem dowiedziałam się że nie ma na imię Ola a Agnieszka. Po prostu nie lubi imienia Agnieszka a Ola to jej drugie imię. Dowiedziałam się po tym jak wysłała mi swojego emaila w którym zamiast Ola było Agnieszka...s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mam ciotkę, którą wszyscy nazywają Jadzią albo, rzadziej, Isią. Miałam chyba ze 20 lat kiedy się dowiedziałam, że tak naprawdę ona nie jest Jadwiga tylko Jagoda, ale nie cierpi tego imienia. Podobnie jest z kuzynką męża, na co dzień wszyscy używają jej drugiego imienia bo pierwszego (Bożena) nie lubi, dziewczyna chyba zresztą oficjalnie imię zmieni bo ostatnio o tym wspominała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mam ciotkę, którą wszyscy nazywają Jadzią albo, rzadziej, Isią. Miałam chyba ze 20 lat kiedy się dowiedziałam, że tak naprawdę ona nie jest Jadwiga tylko Jagoda, ale nie cierpi tego imienia. Podobnie jest z kuzynką męża, na co dzień wszyscy używają jej drugiego imienia bo pierwszego (Bożena) nie lubi, dziewczyna chyba zresztą oficjalnie imię zmieni bo ostatnio o tym wspominała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

5.II - imieniny: Dobiemara, Dobiemira, Lubodroga, Radomiła, Strzesławy i Strzeżysławy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

6.II - imieniny: Bodana, Bogdana i Bohdana

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Moja kuzynka ma na imie Maria, a mowia na nia Malina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

6.II - imieniny

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Amand, Amanda, Anioł, Antoni,  Dorota, Gaston, Joachim, Ksenia, Leon, Leona, Paweł, Szymon, Szymona,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

6.II - imieniny

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Amand, Amanda, Anioł, Antoni,  Dorota, Gaston, Joachim, Ksenia, Leon, Leona, Paweł, Szymon, Szymona,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×