Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Od jakiego wieku człowiek jest dorosły?

Polecane posty

Gość Gość

Jak w temacie. Od jakiego wieku uważacie ze ktoś już jest dorosły? Pytanie może i głupie, ale moi rodzice uważają mnie za dziecko a mam 28 lat i tak mnie traktują. Wmawiają mi, że to będzie dla mnie wielka tragedia jak kiedyś umra, że jako sierota zginę. Wiem, że to chore, a to tylko wierzchołek góry lodowej nienormalności w jakiej przyszło mi żyć. Obecnie się odcinam od tego wszystkiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataniel

Dorosły-kiedy odpowiada za wszystko co robi samodzielnie.Mam na myśli pracę,opłaty,relacje.Doroslosc to nie matura i 18 lat.Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czyli bezrobotny 50 latek, samotny jest dzieckiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataniel

Wiesz doskonale że mam cos innego na myśli.Samodzielnosc samowystarczalnosc odpowiedzialnosc refleksje na tym co robie.Pan o którym mowisz3 mial w życiu pid górkę.Natomiast 30 latek który siedzi przed kompem 24 h i mieszka z rodzicami jest-mocno niedojrzaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Harnas

Powiedz rodzicom żeby się od Ciebie odpierrrr i ty też się od nich odpierrr. Wtedy wejdziesz w dorosłość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jak dla mnie też dorosłość to moment w którym jesteśmy samodzielni i sami ponosimy wszelkie konsekwencje tego co robimy (ewentualnie- wspólnie z partnerem). Znam osoby które były dorosłe zanim były pełnoletnie  (jak mój kolega z liceum, którego tata pijak poszedł w długą,  a on po szkole pracował żeby wspierać mamę i młodsze rodzeństwo). Dorosły był dla mnie ten młody chłopak o którym jakis czas temu pisano, który zajął się maluchami po śmierci mamy. Dorosły natomiast nie będzie dla mnie 30-latek który siedzi w mieszkaniu oplacanym przez rodziców,  imprezuje na ich koszt, a co ważne- kiedy ich zabraknie, nie będzie umiał na chleb zarobić. 

A co do tego jak rodzice nas traktują-  ja jestem od dawna samodzielną, mąż również,  czyli według naszych kryteriów jesteśmy dorośli, a i tak rodzice z obu stron często gęsto wyskakują z nadmierną troską i życiowymi poradami 😄 pojawienie się naszych dzieci, a ich wnuków,  niczego nie zmieniło,  najwyżej słyszymy jeszcze więcej porad typu: "dałaś jej kolację?  Bo zjadła mało na obiad,  chyba jest głodna ". Kiedyś , jak byłam bardzo młodziutka, strasznie się na to jeżyłam, teraz puszczam mimo uszu, doceniam dobre intencje i wiem że kiedyś będzie mi tego brakowało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Myślę, że średnio to około 30. Twoja decyzja o odcięciu się spod ich kurateli najlepiej o tym świadczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

6.II - imieniny: Bodana, Bogdana i Bohdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

6.II - imieniny:

W dniu dzisiejszym imieniny obchodzą: Amand, Amanda, Anioł, Antoni, , Dorota, Gaston, Joachim, Leon, Leona, Paweł, Szymon, Szymona,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dorosła osoba to fakt taka która mieszka bez rodziców, ma pracę, płaci za swoje rachunki i jedzenie. 

Ale też taka która jak ma problemy to nie leci od razu do rodziców by mu dupke ratowali tylko bierze odpowiedzialność i stara się sama rozwiązać problem. Widomo czasem rodzice moga pomoc ale nie każdego dnia do mamy i taty jak to zrobić. I ostatnia sprawa uwolnienie się spod rządów rodziców którzy sami często nie potrafią przestać i nawet jak idziemy w świat chcą nam dyktować jak mamy żyć, organizować życie. To jest moment żeby pokazać rodziców że będziesz żyć po swojemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola

Dorosły gdy pójdzie na swoje i gdy ma mieszkanie na które sam zarobił. Bo jak ktoś dostał w spadku mieszkanie to i tak jest dużym dzieckiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Prawnie - 18 lat.

Technicznie - gdy sie usamodzielni.

Kiedy czlowiek czuje sie dorosly - gdy juz zabraknie rodzicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×