Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gladyss223

Skierowanie na staż w urzędzie pracy

Polecane posty

Witam,

w urzędzie pracy otrzymałam skierowanie na odbycie stażu na stanowisku sprzedawca w hurtowni zabawek. Oferta sama w sobie brzmi całkiem dobrze, może i nie jest ona związana z moim zawodem, aczkolwiek zawsze coś - trafiałam wcześniej znacznie gorzej. Problem polega na tym, że w marcu wrócę do pracy za granicą (za pośrednictwem agencji), dlatego podjęcie teraz stażu nie będzie za bardzo opłacalne. Niestety nie ma już możliwości wyboru profilu na samodzielne poszukiwanie pracy (a na samej rejestracji zależało mi bardzo, żeby na okres bezrobocia, tj. od pierwszego stycznia do końca lutego, posiadać ubezpieczenie), dlatego chcąc nie chcąc skierowanie w urzędzie musiałam przyjąć, inaczej zostałabym wyrejestrowana. Poinformowałam o wszystkim pracownika urzędu, ale do czasu, aż nie otrzymają umowy o pracę, nic się zrobić nie da - a przecież nie dostarczę im umowy, bo po prostu jej nie ma. Dlatego też w przeciągu kolejnego tygodnia muszę udać się w wyznaczone miejsce na rozmowę i tutaj pojawia się pytanie. Czy powiedzieć wprost potencjalnemu pracodawcy, że za jeżeli nawet otrzymam od nich możliwość stażu, to potrwa to niecały miesiąc, ponieważ od pierwszego marca będę już zatrudniona gdzie indziej? Wolałabym być szczera, niż bawić się w jakieś marne wymówki. W zasadzie nawet nie wiem, jak wygląda wypłata dla stażysty po trzech tygodniach pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

przeprowadz rozmowe tak by tego stazu nie dostac i tyle

skierowanie nie musi sie laczyc z przyjeciem na staz

jak chcesz mozesz powiedziec prawde

a na nastepnym spotkaniu zadbaj o zmiane profilu i podpusz papier, ze samodzie;nie poszukujesz pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Myślałam o tym, aby wypaść słabo na rozmowie, ale pomyślałam, że może ktoś miałby jeszcze jakiś inny pomysł. Tak czy siak dziękuję.

Pani w urzędzie powiedziała mi, że nie mam możliwości samodzielnego poszukiwania pracy, będąc zarejestrowaną i szczerze mówiąc nie bardzo potrafiłam w to uwierzyć, ale najwyraźniej się to zmieniło. Poszperałam i niestety w poprzednim roku profilowanie w urzędach pracy zostało wycofane.

 

Ojej, dodałam ten temat zdecydowanie zbyt wiele razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gladyss223.

Tutaj autorka postu. Byłam na rozmowie i sprawy się skomplikowały, ponieważ już cztery inne kobiety przyszły że skierowaniem na staż i każdej coś nie pasowało - nie może zostawić dzieci samych, albo czeka na dofinansowanie, albo po prostu nie chce, a jak szefowa każdemu wypisze, że ich nie chce, to potem nie będą jej przydzielać nowych stażystów, których potrzebuje. Mam się zgłosić dzień przed końcem terminu, kiedy to będę musiała się zgłosić ponownie do urzędy pracy. Mówi, że może ktoś do tej pory się zgłosi i będzie mogła wypisać, że już nie ma miejsc. Miejmy nadzieję, że nie napisze "odmówiła przyjęcia stażu", bo wtedy będą mogli mnie wyrzucić z urzędu, a tego bym nie chciała. Ostatecznie jestem w stanie zgłosić się na ten staż na trzy tygodnie, a później zacząć nową pracę - chociaż wciąż uważam, że to się po prostu nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłam kilka razy zarejestrowana jako bezrobotna i nigdy nie miałam takiej sytuacji, że coś muszę przyjąć. To, że idziesz na rozmowę nie oznacza jeszcze, że ją dostaniesz, czy musisz ją wziąć. Zawsze można na takiej rozmowie źle wypaść 😉  Zresztą nie musisz tego przyjmować. Staże to w pewnym wieku strata czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×