Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zyx

Karmienie piersia noworodka

Polecane posty

Gość Zyx

Witam, moje dziecko ma 6 dni. Karmię go piersia. Chce jeść dosłownie Co godzine I w nocy i w dzień. Dodatkowo jak już mu podaje pierś to zachowuje się jakby w ogóle jej nie chciał, położna w szpitalu mówiły że ma dobry odruch ssania i faktycznie ssal lepiej niż teraz. Nie wiem czy to istotne ale jest po cc. Czy to normalne że on chce jeść tak często? Jak wydłużyć mu czas między karmieniami? W nocy idzie zwariować. Śpi godzinę, pol h karmie i zasypia i znów chce jesc. Ja nawet nie zdążę zasnąć. Jestem wyczerpana. RATUNKU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mnie na szkole rodzenia mówili, że początki karmienia są trudne i nie należy się załamywać. Niektóre noworodki jedzą częściej, niektóre rzadziej, a niektóre bardzo często. Co godzina przez całą dobę to faktycznie dużo i dla Ciebie może to być wycieńczające. Noworodkom zdarzają się tzw. karmienia zgrupowane, czyli jedzą bardzo dużo przez kilka godzin. Na początku moja córka potrafiła mnie budzić w nocy na karmienie piersią co 2 h, ale w dzień było lepiej. Kiedy miała 4-5 tygodni doszło do sytuacji, że w ciągu dnia chciała jeść prawie bez przerwy. Płakała, ja ją przystawiałam, trochę possała i zasypiała, po czym przy próbie odłożenia do łóżeczka znowu płakała, więc znowu ją przystawiałam. I tak w kółko. Byłam wycieńczona i zdecydowałam się pójść do doradczyni laktacyjnej. Ona popatrzyła jak karmię, oceniła ile zjadło dziecko i powiedziała, że mała je za mało. Ssała prawidłowo, więc doradczyni stwierdziła, że mogę mieć za mało pokarmu. Powiedziała, że mogę spróbować poprawić laktację pijąc herbatkę na laktację i dodatkowo ściągając pokarm laktatorem. Spróbowałam i trochę pomogło, ale niedługo zdecydowałam się włączyć jeden posiłek z mleka modyfikowanego. 

Jeśli masz możliwość, to koniecznie skorzystaj z porady doradczyni laktacyjnej. Dobra specjalistka może ustalić czy jest jakiś problem np. z laktacją i zaproponuje Ci jakieś rozwiązania. Jeśli nie masz możliwości iść do doradczyni laktacyjnej to spróbuj  porozmawiać o tym z położną środowiskową lub z pediatrą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×