Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kokos

Podwyższenie alimentow-samotne macierzynstwo

Polecane posty

Witam chcialbym sie dowiedziec jak to bylo u Was.W skrocie moja sytuacja wyglada tak ze moj syn ma 14 lat otrzymuje 350zl alimentow na niego od ojca.Byly one zasadzone 11 lat temu kiedy syn mial 3 latka.Teraz z biegiem czasu jego potrzeby wzrosly i staram sie o alimenty 800zl z czego licze ze 600 zl uda mo sie wywalczyc.Syn z ojcem nie ma kontaktu nie spedza zasadzonych 2 weekendow w mcu sama wychowuje syna.Wszystkie potrzeby zapewniam mu ja.Pracuje za granica 3 miesiace zeby 3 miesiace siedziec z nim w domu (wtedy syn jest z moja mama).Kiedy przyjezdzam stac mnie na remont jego pokoju kupno mebli na wszystkie potrzeby mozemy sobie pozwolic.ZARABIAM  250 e tygodniowo z czego 250 e wysylam raz w miesiacu mamie na zycie odkladam na przyjazd do Polski (na te 3 mce) i zyje jeszcze tu na miejscu wiec mega kokosow nie mam.A zbieram na wszystko co potrzebuje w Pl leczenie remont zycie itd. Jak to widzicie? Czy uda mi sie 600 zl wywalczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Głupia jesteś- 1500 zł to minimum? A nie jakieś marne 800!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz1
 

Głupia jesteś- 1500 zł to minimum? A nie jakieś marne 800!!

Jasne zaraz dostanie milon pińcet sto dziwięcet. 

Autorka myśli realnie i bardzo dobrze, przynajmniej się nie rozczaruję. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Jasne zaraz dostanie milon pińcet sto dziwięcet. 

Autorka myśli realnie i bardzo dobrze, przynajmniej się nie rozczaruję. 

 

To może ty  też pomyśl realnie- nie zaszkodzi ci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wnioskuj o 1000 przynajmniej, oczywiście że sąd może zmniejszyć tą kwotę, aleale 350 czy 600 to malutko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jakie to naiwne, ojciec ma płacić a dzieciaka wychowuje rodzina bo matka nie ma stałego dochodu.

I jeszcze dostanie wyższe alimenty! ciekawe kto jej da?

Wiara czyni cuda, w bajkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Po co występujesz o takie ochłapy? czy ty w ogóle zrobiłaś jakieś wyliczenie kosztów utrzymania dziecka? czy wiesz, że możesz wnosić o więcej niż 50% bo wszystkie obowiązki są na twojej głowie? 600 zł to są grosze absolutnie nie powinnaś się na takie alimenty godzić. 

Jeśli już złożyłaś wniosek, to powinnaś go uzupełnić - i wziąć adwokata, warto bo sama najwidoczniej nie potrafisz zawalczyć o swoje. 

Niedawno kolega dostał po 1200 zl na każde z dwojga dzieci a zarabia ok. 5 tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xyz1
 

Po co występujesz o takie ochłapy? czy ty w ogóle zrobiłaś jakieś wyliczenie kosztów utrzymania dziecka? czy wiesz, że możesz wnosić o więcej niż 50% bo wszystkie obowiązki są na twojej głowie? 600 zł to są grosze absolutnie nie powinnaś się na takie alimenty godzić. 

Jeśli już złożyłaś wniosek, to powinnaś go uzupełnić - i wziąć adwokata, warto bo sama najwidoczniej nie potrafisz zawalczyć o swoje. 

Niedawno kolega dostał po 1200 zl na każde z dwojga dzieci a zarabia ok. 5 tys. 

Kolega zarabia 5 tysi, a facet autorki nie wiadomo ile skoro nie ma z nim kontaktu więc może mieć minimalną albo na czarno robić i być bezrobotnym. Nie powinnaś się godzić, a co ma autorka do powiedzenia jeśli taki alimenty sąd zasądzi? Niezbyt wiele. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppp

Masz 1000 euro mc( prawie4 tys.) plus 350 alimenty no i 500 +, to źle nie jest, ale o podwyżkę możesz, a nawet powinnaś się starać, bo dziecko to nie tylko bułka na śniadanie i zupa na obiad, to jeszcze ubranie, podręczniki, wycieczki szkolne, wakacje, kieszonkowe itd., tym bardziej, że ojciec nie ma kontaktu z synem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

7.II - imieniny: Solisława, Sulimiara, Sulimira, Sulisława

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×