Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Wpisalyscie w cv rok macierzyńskiego?

Polecane posty

Gość Gość

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mon

Who cares? Po co? Nikt nie powinien Cię pytać o rodzinne sprawy podczas interview. Sama tez za dużo o tym nie opowiadaj i skup się na swoich osiągnięciach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A wychowawczy jak wpisujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie wpisuje się takie rzeczy w cv. Wygląda to nie profesjonalnie.  Cv pokazuje nasz rozwój zawodowy a nie prywatny.

Pracuje na stanowisku kierowniczym i wiem że takie cv to nawet przez pierwsze sito HR mogą nie przejść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czyli jesli w firmie x mam 2 lata w cv a prawda jest, ze rok z tego to macierzyński a przyszły pracodawca tego nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
 

Czyli jesli w firmie x mam 2 lata w cv a prawda jest, ze rok z tego to macierzyński a przyszły pracodawca tego nie wie.

jeżeli chodzi o cv to tak. Ale na rozmowie rekrutacyjnej warto powiedzieć uczciwie że rok byłaś na macierzyńskim. Jak Cię zatrudnia to i tak wyjdzie przecież że masz małe dziecko więc byłaś na macierzyńskim. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A po co wpisywać? Urlop macierzyński to twoje uprawnienie pracownicze i przecież w cv nie spowiadasz się też, ile razy byłaś na żądaniu czy na wypoczynkowym. Wyjdzie w swoim czasie ze świadectw pracy. A założenie, że pracownica na macierzyńskim uwsteczniła się zawodowo czy tam nie zasługuje na pracę, jest nie dość, że błędne i bardzo januszowskie, to jeszcze zahacza o dyskryminację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie. Wpisuje tylko prace. Uwazam,ze czlowiek to NIE kon I moze miec wolne od pracy ile chce bez potrzeby tłumaczenia sie komukolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Co z przerwa rzędu np 3 lat? Typu wychowawczy, opieka nad starszym rodzicem, przewlekła choroba? Lepiej zostawić lukę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ale jaka lukę?  Przecież l4 ,wychowawczy bierzesz w trakcie zatrudniania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
 

A po co wpisywać? Urlop macierzyński to twoje uprawnienie pracownicze i przecież w cv nie spowiadasz się też, ile razy byłaś na żądaniu czy na wypoczynkowym. Wyjdzie w swoim czasie ze świadectw pracy. A założenie, że pracownica na macierzyńskim uwsteczniła się zawodowo czy tam nie zasługuje na pracę, jest nie dość, że błędne i bardzo januszowskie, to jeszcze zahacza o dyskryminację.

Niby czemu błędne? Ja przez parę miesięcy nie programowałam, ostatnio usiadłam i parę rzeczy się pozmieniało, części też nie pamiętałam i musiałam sobie przypominać. Jakbym codziennie siedziała 8 godzin nad kodem to nie miałabym tego problemu. Już nie mówiąc o tym, że znacznie wzrosła popularność innego języka i teraz to już standard, a jak kończyłam pracę to dopiero raczkował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ciekawe co wpisują madki nieroby które siedza w domu po 6 lat na kosiankowym 🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nic a co niby mają wpisać?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja przez rok podrozowalam I w cv wpisalam jako career break tak zeby bylo wiadomo ze nie bylam rok bez pracy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2

Jeśli macierzyński obejmuje okres zatrudnienia, to po prostu daje się to całościowo jako okres pracy w danej firmie, przecież innych okresów absencji też na tym etapie nie wymieniasz. Jeśli macierzyński był płacony przez zus po ustaniu stosunku pracy, to zostawiasz to jako "lukę", nie wpisuje się tej informacji. W trakcie rozmowy rekrutacyjnej może paść pytanie, skąd roczna przerwa, jeśli prowadzący rekrutację jest dociekliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wychowawczy tez tak zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2
 

Wychowawczy tez tak zrobic?

tak. Wychowawczy przecież istnieje tylko w przypadku stosunku pracy. Jeśli nie masz umowy o pracę i jesteś z dzieckiem po zakończeniu zasiłku macierzyńskiego, to jest bezrobocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×