Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

radoscpisania

Trenuję siłowo i grubnę, czy to możliwe? Proszę o pomoc, nie wiem co mam robić.

Polecane posty

Od 4 miesięcy trenuję na siłowni. Zamiast chudnąć, tyję w oczach, waga wzrasta z każdym dniem. Treningi robię 3-4 razy w tygodniu po 1,5h, systemem dół-góra (z naciskiem na dół). Rozgrzewka to 0 min bieżnia i później lecę z ciężarami. Liczę kcal na fitatu i wychodzi jakieś 1400. 

Kilka miesięcy temu schudłam bardzo dużo, bo jakieś 10 kg w dwa miesiące, wakacje to były. Prawie nie jadłam, czy może być to teraz przczyną tak grubnięcia? Proszę o pomoc, bo sylwetka jest dla mnie bardzo ważna, mam na jej punkcie fioła :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to być spowodowane spowolnionym metabolizmem po wcześniejszej glodowce. Albo po prostu rosną Ci mięśnie przez dźwignie ciężarów. Chociaz stawiam na to pierwsze. Na Twoim miejscu żeby zrobić fajna sylwetkę i schudnąć na lato, paradoksalnie zwiekszylbym ilosc kalorii troszeczkę(chociaż nie wiem ile masz wzrostu, być może jest ok), podzielil je na 3-5 regularne posiłki w ktorych powinno znajdowac sie jak najwiecej bialka a jak najmniej wegli i tluszczy. Zmieniłbym trochę trening czyli dołożył więcej cardio(bieganie/rowerek/schody itp) a mniej treningu siłowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Może to być spowodowane spowolnionym metabolizmem po wcześniejszej glodowce. Albo po prostu rosną Ci mięśnie przez dźwignie ciężarów. Chociaz stawiam na to pierwsze. Na Twoim miejscu żeby zrobić fajna sylwetkę i schudnąć na lato, paradoksalnie zwiekszylbym ilosc kalorii troszeczkę(chociaż nie wiem ile masz wzrostu, być może jest ok), podzielil je na 3-5 regularne posiłki w ktorych powinno znajdowac sie jak najwiecej bialka a jak najmniej wegli i tluszczy. Zmieniłbym trochę trening czyli dołożył więcej cardio(bieganie/rowerek/schody itp) a mniej treningu siłowego.

Ważę 63 kilo przy 163 cm wzrostu, chciałabym zejść jakieś 10 kg i zbudować fajne mięśnie 😉

Wlasnie zauważyłam że moj metabolizm teraz to masakra 😅 dzięki mega za radę! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Tyjesz w oczach tzn ile kg na tydzien? Miescisz sie nadal w ubrania?

2. Jesz dzien w dzien od 4 miesiecy1500 kcal bez zadnych odstepstw i liczysz skrupulatnie wszystko, co wkladasz i wlewasz do buzi? (Wszystko, oprocz nieslodzonei wody, kawy i herbaty)? Na imprezach i wyjsciach tez nic nie jesz albo jak jesz to uwzgledniasz to w bilansie? Pijesz alkohol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

1. Tyjesz w oczach tzn ile kg na tydzien? Miescisz sie nadal w ubrania?

2. Jesz dzien w dzien od 4 miesiecy1500 kcal bez zadnych odstepstw i liczysz skrupulatnie wszystko, co wkladasz i wlewasz do buzi? (Wszystko, oprocz nieslodzonei wody, kawy i herbaty)? Na imprezach i wyjsciach tez nic nie jesz albo jak jesz to uwzgledniasz to w bilansie? Pijesz alkohol?

1. Widze to szczególnie po spodniach, cięzko mi je włożyc a pół roku temu jeszcze był w nich luz 😛 

2. Odstepstwa jak w każdej diecie sie zdarzaja, jak juź alkohol to okazjonalnie popijany wodą, słodycze dodaje np do owsianki ale czasem zdarzają się też napady głodu które ciężko mi opanwać, zajadam emocje i kończy się to np zjedzeniem 3000 kcal, nad tym nie uiem panować akurat 😕 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×