Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wkonrad081

Testy alergiczne

Polecane posty

Musze wykonac testy alergiczne, by wiedzieć na co dokładnie jestem uczulony. Niestety alergolog robi tylko skórne, a te teraz mogą dać zafałszowany wynik. Najpewniejszy dadzą dopiero na jesieni. Coś mi wspominał o innych rodzajach testów ale mi wyleciało. Jakoś tak nie chciałbym być w takim zawieszeniu i nawet prywatnie coś bym zrobił. Tylko co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testy skórne to nic przyjemnego też miałam je wykonywane kilka lat temu. Technologia poszła jednak do przodu i wiem, że teraz w tych najnowszych nie trzeba tak cierpieć i wystarczy niewielka ilość krwi, a w jednym badaniu można wykonać około 300 alergenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Testy skórne to nic przyjemnego też miałam je wykonywane kilka lat temu. Technologia poszła jednak do przodu i wiem, że teraz w tych najnowszych nie trzeba tak cierpieć i wystarczy niewielka ilość krwi, a w jednym badaniu można wykonać około 300 alergenów.

Dokładnie tak. Najlepsze rozwiązanie to testy z krwi. Koło 300 alergenów to widziałam tylko w testach Alex2. Inne raczej miały bliżej 250.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informację. Nie znałem tej formy a wygląda całkiem interesująco. Musze się wczytać ale 300 alergenów z jednego badania brzmi zdecydowanie dobrze 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawie. Testy skórne miałem robione i nie jest to najprzyjemniejsze doświadczenie. Te 20 punktów na rękach, po nakłuciu, strasznie piecze i swędzi. Nic przyjemnego. Badanie z jednej próbki krwi jest na pewno przyjemniejszą metodą i jak widzę, to ten Alex daje niezła paletę wyników. Czy te 300 alergenów to wszystkie znane. Ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Całkiem ciekawie. Testy skórne miałem robione i nie jest to najprzyjemniejsze doświadczenie. Te 20 punktów na rękach, po nakłuciu, strasznie piecze i swędzi. Nic przyjemnego. Badanie z jednej próbki krwi jest na pewno przyjemniejszą metodą i jak widzę, to ten Alex daje niezła paletę wyników. Czy te 300 alergenów to wszystkie znane. Ciekawe.

U nich na stronie jest to dokładnie opisane. Poczytaj. Każdy alergen jest opisany, więc trochę materiałów to przejrzenia jest 🙂 Ale warto poznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

U nich na stronie jest to dokładnie opisane. Poczytaj. Każdy alergen jest opisany, więc trochę materiałów to przejrzenia jest 🙂 Ale warto poznać.

Bardzo fajnie to opisują i do tego dostaje się sporo wyników od nich. Całkiem rozbudowany zakres informacji po badaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×