Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Barbecue

Problemy z nogami przez pracę stojącą

Polecane posty

Cześć, 

Pracuję w sklepie na linii kas jako ochroniarz. Do tej pory każdy dzień pracy był podzielony na dwie zmiany. 1 zmiana przychodziła na 5 : 30 i pracowała do 12 : 30, druga zmiana od 12 : 30 do 20 : 00. Niestety kierownik sklepu wymyślił sobie że wszyscy pracownicy czyli ochrona, kasjerzy, magazynierzy zostaną podzieleni na dwie grupy. W poniedziałek do pracy przyjdzie grupa nr 1, we wtorek będzie miała wolne bo przyjdzie grupa nr 2.

 

Nikomu z nas się to nie podoba bo kto wytrzyma prawie 15 godzin pracy... Ja mam problemy z nogami, nie wiem z czego te problemy wynikają ale po 8 godzinach stania ja nie chodzę tylko utykam jakbym miał 70 lat. A co dopiero teraz jak będę musiał stać przez 15 godzin na linii kas...

 

Mam ochotę rzucić tę pracę tym bardziej że boję się teraz przebywania wśród skupisk ludzi którzy robią zapasy jakby miała wybuchnąć wojna. Chodzą i kaszlą, kichają, nie używają rękawiczek które mają za darmo na sklepie, o płynie do dezynfekcji nawet nie wspominam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety taka praca nie sprzyja korzystnie na stan nóg oraz kręgosłupa. Powinieneś poczytać o ćwiczeniach relaksujących oraz masażach, jakie powinieneś wykonywać po pracy. Poza tym w przyszłości możesz mieć problemy z obrzękami i żylakami. Natomiast utykanie może być też spowodowane obciążeniem kręgosłupa, dlatego musisz również ćwiczyć tylne partie ciała.
W czasie pracy zmieniaj co jakiś czas swoją pozycję, pamiętaj, aby nie stać nieruchomo cały czas. Możesz też pomyśleć o gimnastyce podczas pracy - takie ćwiczenia np. napinające mięśnie łydki są wręcz niezauważalne dla pozostałych, a Tobie przyniosą ulgę. 

Jeśli chodzi o pracę 15 godzinną - nie jest to zgodne z prawem, to wykroczenie. Poczytaj sobie: https://bezprawnik.pl/praca-w-godzinach-nadliczbowych/, sprawdź sobie jeszcze kiedy prawo pozwala na taką pracę: https://bezprawnik.pl/rownowazny-system-czasu-pracy/ Nie rozumiem, jak kierownik mógł sobie tak stwierdzić. Powinien przede wszystkim postępować zgodnie z prawem. Nie znam dokładnie Twojej sytuacji, bo może ta praca kwalifikuje się równoważnego systemu czasu pracy (art. powyżej). Może warto porozmawiać z kierownikiem? Dogadaj się z pracownikami sklepu i przegadajcie tę sytuację. 
A jeśli masz możliwość, to w między czasie szukaj innej pracy. 


Powodzenia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Cię. Ja bym nawet dwóch godzin nie dała rady stać. Mam skłonności do omdleń. Jedyne wyjście to zmienić pracę 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×