Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lexiana

Bojki miedzy bracmi

Polecane posty

Witam! Potrzebuje jakiejs madrej rady bo nerwy mi wysiadaja. Mamy czworke dzieci w wieku 9,5,2 lata oraz niemowlaka 8 miesiecy.  Najstarsze dziecko jest wzorowo posluszne, kochajace, madre i spokojne. Niemowlak zaczal pelzac i zabkuje wiec jest przy nim duzo zachodu. Ale najgorsza sytuacja jest z dwoma chlopcami, dwu oraz pieciolatkiem. Oni maja bardzo mocne charaktery i ciagle sie kloca o zabawki. Bija sie, z tym, ze ten starszy robi temu mlodszemu krzywde. Potrafi go popchnac na kaloryfer albo na barierke od schodow lub zdzielic go klockiem po glowie i zrobic siniak. Dzisiaj jak siedzialam z najmlodszym dzieciatkiem w pokoju i pilnowalam jak pelza po podlodze nagle uslyszalam placz i zaraz potem przybiegl do mnie mlodszy synek z krwawiaca glowa. Maz wzial go do szpitala w srodek zagrozenia wirusowego, gdzie chlopiec dostal plaster i zapewnienie ze nic sie nie stalo. Tym razem nic sie nie stalo, ale co jesli nastepnym razem cos sie stanie? Ja sie wykoncze nerwowo. Co ja mam zrobic z tymi dwoma zeby przestali sie bic? Prosze was poradzcie mi cos madrego. Czy mozna zapobiec bojkom? Help!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę podrzucić Ci sposób mojego dziadka. Czasami zostawał z naszą hałastrą - szóstka wnucząt (moje rodzeństwo + kuzynostwo) i jak była słaba pogoda, a nas w domu nosiło, to organizował nam "zajęcia sportowe". Najpierw nas umęczył rozgrzewką - bieganie wokół stołu, przysiady, pompki, wszystko w określonej ilości i tempie, a dla zawodników o największej wytrzymałości organizował zapasy. Jak dał nam porządny wycisk, to później towarzystwo grzecznie grało w planszówkę, karty albo bawiło się żołnierzykami 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×