Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aga678

Wysokie tsh na początku ciąży

Polecane posty

Hej, 

Bardzo się martwię. Jestem po raku tarczycy, po jej usunięciu. Obecnie jestem w 12 tyg ciąży. Od początku jestem zapisana do ginekologa-endokrynologa. Jednak nie wiem czy mnie dobrze prowadzi bo do tej pory nie mam uregulowanego tsh. Co wyniki to jest coraz wyższe. 

Zaczynałam od dawki Euthyrox 75/100 i w 8 tyg Tsh wynosiło 2.8. Ft4 16.5 lekarka kazała przyjmowac codziennie Euthyrox 100.teraz po miesiącu w 12 tyg Tsh wynosi 3.4 ft3 4.11 (3.51- 6.25) ft4 12.43 (10.48 - 18.31). 

Obecnie mam zwiększyć do Euthyrox 125

Martwie sie ze przez to może być coś nie tak z dzieckiem..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja zaczęłam leczyć tarczyce pod koniec pierwszego trymestru u dobrego endokrynologa. Ginekolog zbagatelizował moje wyniki tarczycy na początku ciąży. Mysle ze powinnaś znaleźć dobrego endokrynologa, a nie ginekologa-endokrynologa. Jeżeli jesteś z Warszawy mogę polecić. Tez się martwię czy z dzieckiem będzie ok bo pierwszy trymestr najważniejszy jeżeli chodzi o tarczyce, ale wierze ze wszystko będzie dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam swojego endokrynologa u które wcześniej się leczylam. Zaufam mu chyba w kwestii hormonow a nie ginekologowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdym kraju dla ciężarnej wyniki tarczycy są inne, w USA nawet jest dopuszczalna większa skala norm niż u nas..... też się martwiłam, bo moja tarczyca była w normie dla kobiety nie w ciąży, ale dla ciężarnej już nie. Zbilismy tarczyce ale nie aż tak nisko jak powinna być. Prawda jest taka, że dziecko i tak zabierze sobie co ma sobie zabrać, a to Ty zostaniesz pozbawiona  czy witamin czy hormonów. Spokojnie ....... teraz jestem w 27 tygodniu ciąży i wszystko jest OK 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz możliwości konsultacji wyniku z innym lekarzem? Ja jak zbliżyłam się do limitu od razu dostałam eutirox. Nigdy wcześniej nie leczyłam się na tarczyce ale są przypadki  niedoczynnosci które objawia się tylko w ciąży. Wcześniejsze ciąże traciłam bez powodu. Może to był mój powod kto wie. Nigdy tak wczesnie badań nie zrobiłam jak tym razem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×