Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Uhsge

Córka mieści się już w 3 centylu. Robić badania?

Polecane posty

Córka gdy miła 2 latka ważyła 9 kg i miała 80 cm wzrostu była na 2 centylu ale teraz ma 3 latka i 90 cm wzrostu i waży 12 kg czyli mieści się w 3 centylu.   Je normalnie, nie płacze, nie mówi że coś ją boli i wygląda na zdrowe dziecko tylko drobne. Jednak ja mam 176 cm wzrostu a mąż 185 cm wzrostu chociaż gdy przeglądałam swoją książeczkę zdrowia to zobaczyłam że gdy byłam dzieckiem to miałam wzrost na 10 lub 25 centylu dobiero w okresie dojrzewania tak urosłam. U lekarz na bilansie byłam gdy miała 2 latka i  kazał ją jeszcze przez parę miesięcy obserwować czy rośnie i jak rośnie.  Jest potrzeba zrobienia badań. Miał ktoś takie dziecko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no bardzo drobna dziewczynka,  właściwie to ma rozmiary przeciętnego 2-letniego dziecka, ale przecież są i takie dzieci i to jeszcze o niczym nie świadczy...A ile ważyła i miała długości jak się urodziła? Ciągle była taka drobna, jak było jak miała rok? Kiedyś mi pediatra powiedziała, że małe dziecko powinno przede wszystkim rosnąć w górę i jeśli jest w normie i rośnie sukcesywnie, to raczej jest ok...tzn. nie ważne że to jest tylko 90 cm, ale przez rok urosła 10 cm i to jest całkiem sporo...Nie podejrzewasz żadnych alergii czy nietolerancji pokarmowych? Ważne też jest że jest proporcjonalna, bo też bywa niepojące jak np. wzrost jest na 70 centylu, a waga na 10 centylu i na odwrót...Ale da spokoju ducha ja bym zrobiła morfologię, tsh, może coś więcej, dobry pediatra już będzie wiedział co...Może jakieś testy na nietolerancje pokarmowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Hmmm no bardzo drobna dziewczynka,  właściwie to ma rozmiary przeciętnego 2-letniego dziecka, ale przecież są i takie dzieci i to jeszcze o niczym nie świadczy...A ile ważyła i miała długości jak się urodziła? Ciągle była taka drobna, jak było jak miała rok? Kiedyś mi pediatra powiedziała, że małe dziecko powinno przede wszystkim rosnąć w górę i jeśli jest w normie i rośnie sukcesywnie, to raczej jest ok...tzn. nie ważne że to jest tylko 90 cm, ale przez rok urosła 10 cm i to jest całkiem sporo...Nie podejrzewasz żadnych alergii czy nietolerancji pokarmowych? Ważne też jest że jest proporcjonalna, bo też bywa niepojące jak np. wzrost jest na 70 centylu, a waga na 10 centylu i na odwrót...Ale da spokoju ducha ja bym zrobiła morfologię, tsh, może coś więcej, dobry pediatra już będzie wiedział co...Może jakieś testy na nietolerancje pokarmowe...

Po urodzeniu miało 48 cm wzrostu i ważyła 2 kg 300 gram oczywiście urodziła się w terminie gdy miała 1 rok miała 72 cm wzrostu i ważyła 8 kg 2 lata to tak jak pisałam 80 cm wzrostu i 9 kg teraz ma 3 latka 90 cm wzrostu i waży i waży 12 kg.  Zrobiłam by jej testy żeby mieć pewność czy wszystko w porządku ale w obecnej sytuacji nie wiem czy jest sens żeby się gdziekolwiek ruszać tym bardziej że ona wydaje się zupełnie zdrowa. Nie ma objawów alergii czy nietolerancji pokarmowej. Zjada wszystko co się jej da. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Po urodzeniu miało 48 cm wzrostu i ważyła 2 kg 300 gram oczywiście urodziła się w terminie gdy miała 1 rok miała 72 cm wzrostu i ważyła 8 kg 2 lata to tak jak pisałam 80 cm wzrostu i 9 kg teraz ma 3 latka 90 cm wzrostu i waży i waży 12 kg.  Zrobiłam by jej testy żeby mieć pewność czy wszystko w porządku ale w obecnej sytuacji nie wiem czy jest sens żeby się gdziekolwiek ruszać tym bardziej że ona wydaje się zupełnie zdrowa. Nie ma objawów alergii czy nietolerancji pokarmowej. Zjada wszystko co się jej da. 

Hmmm, czyli raczej tak ma, calineczka :). Bo już i wagę urodzeniową miała poniżej 50 centyla. A 2300 g to chyba jest nawet poniżej normy? Ale wiadomo że to też się nie patrzy tak ściśle, że 2500 g, to już norma i na pewno jest ok z dzieckiem, tylko na ogólny stan dziecka, czy oddycha dobrze, itp...A może geny, może któraś z babć albo dziadków jest drobna? No teraz to zdecydowanie nie ma co z nią latać po lekarzach, tym bardziej że wygląda na zdrową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×