Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mallena 85

Wasze top 10 filmów.

Polecane posty

Jak w tytule. Podzielcie się obejrzanymi przez was 10 filmami, które uważacie za najlepsze. Jest szansa odkryć jakaś perełkę, oto moja topka (kolejność przypadkowa):

1. Atlas chmur

2. Forrest Gump

3. Skazani na Shawshank

4. Filadelfia

5. K-Pax

6. Interstellar

7. Co gryzie Gilberta Grape'a

8. Podziemny krąg

9. Wichry namiętności

10. Łowca jeleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjoner kości, Harakiri, Milczenie owiec, Milczenie... część filmów pokrywa się z Twoimi typami...

Przerwana lekcja muzyki, Wtajemniczenie (?) Przeminęło z wiatrem : )

Pianista, Jesus Christ Superstar, Hair... Amelia... Itd

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na portalu CDA wyszukuję polskie 'perełki' , czyli filmy polskie zakazane przez wiele lat przez rządy komunistów, szukam filmy ocenzurowane przez wiele lat przez rządy komunistów , szukam filmy pod nazwą 'półkownicy' , czyli filmy leżące na półkach ,

nie wiadomo, czy film z Ireną Kwiatkowską p.t.  '2x2=4'  z 1945 roku istnieje ?

nigdy nie widziałem filmu zakazanego p.t. 'ósmy dzień tygodnia' , po raz pierwszy zobaczyłem na portalu CDA !

fantastycznych polskich filmów są setki i tysiące , wiem o tym, że wiele filmów zapisanych na celuloidzie jest uszkodzona , być może celowo uszkodzona przez komunistów rządzących w Polsce w latach komuny ,

mam kilka filmów polskich ulubionych , jest kilka filmów sensacyjnych typu :

ZERWANY MOST ,

CZERWONE BERETY  a także PAMIĄTKA Z CELULOZY (Igor Newerly)  , co najmniej 1000 filmów polskich , które powstały w latach 1945-1960 już dawno powinno zostać 'odrodzonych' w technice HD 1000p  ,

w archiwach TVP są miliony kilometrów świetnych polskich filmów, spektakli telewizyjnych, koncertów ,

skoro TVP nie posiada środków finansowych aby 'zrobić' te filmy w nowej technologii , to powinni zatrudnić firmy zewnętrzne ,

które wydadzą ponownie te nagrania na płytach DVD i BLUE-RAY  ,

jeżeli będziecie szukać filmu PESTKA albo Brzezina i wiele filmów Andrzeja Wajdy to NIE znajdziecie, zwyczajnie NIE MA ,

ponieważ NIGDY NIE ZOSTAŁY WYDANE na żadnych dostępnych nośnikach medialnych ,

polski film na 'nośnikach' zwyczajnie NIE istnieje , chyba że ktoś ma znajomego , który pracuje w archiwach TVP i przegra film na MEMORY  lub inną pamięć !

oglądając filmy polskiego kina płynie przekaz reżysera, każdy reżyser chce coś 'powiedzieć' i przekazać ,

szkoda, że tych filmów NIE mogą zobaczyć Polacy ,

szukałem ostatnio w necie film p.t. KAMERDYNER z roku 2018 i nie znalazłem ,  jak był utajniony 

a na portalach rosyjskich jest WYSYP , co druga strona rosyjska przedstawia polski film KAMERDYNER , świetny film 

ale z polskich stron internetowych jest usuwany !

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×