Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
matikop11

Zwrot towaru

Polecane posty

Witam mam pytanie ,ostatnio sprzedałem na Olx konsole xbox one.Klient odebrał paczkę,i mi napisał że konsola nie działa i zwraca.Co mam zrobić w takiej sytuacji ,gdy jestem pewien ,że była sprawna gdy ją wysłałem i czy on sam jej nie uszkodził...czy jest na to jakieś wyjście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prowadzisz swój sklep czy jesteś osobą prywatną? Nie wiem czy na olx są respektowane zwroty, nawet na allegro osoba prywatna na prośbę kupującego może rozważyć przyjęcie zwrotu, ale chyba nie musi, niektórzy już w aukcji zaznaczają informacje dotycząca braku możliwości zwrotu...

Nie wiem może jeszcze ktoś coś doda w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji powinien zapytać czy zwrot jest w ogóle możliwy, ale to już od Ciebie zależy czy go uznasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem jako osoba prywatna,Nie prowadzę sklepu,tylko teraz druga sprawa jest taka ,że kurier lub ja zawiniliśmy i kurier dając mu paczkę powiedział że jest opłacona i nie wziął pieniędzy.Klient odebrał paczkę i mi napisał żebym podał numer konta i że mi przeleje pieniądze,A potem napisał ze konsola nie sprawna i ze on ja chce odesłać...sprawa dosyć skomplikowana,ale w przypadku gdy on mi nie przeleje tych pieniędzy to co mogę zrobić? Oczywiście cała konwersacje mam zapisaną,i jestem przekonany że konsola cały czas była sprawna,lecz na ten moment nie wiem czy to on jej nie uszkodził

Edytowano przez matikop11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie chciałbym jej spowrotem bo się okaże że on ją zepsuł A ja będę bez kasy i z rozwalonym sprzętem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli była wysłana za pobraniem to tutaj zawinił kurier i firma kurierska powinna chyba zwrócić Ci te pieniądze bo przecież nie Twoja wina, że ktoś tam nalezycie nie wywiązał się z powierzonego mu zadania... przedzwoń może i wyjasnij sprawę...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olx jakby umywa rączki i tutaj na pomoc z ich strony nie masz co liczyć, allegro jest bardziej zaufane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc,pisałem z dhl na live czacie to niby moja wina bo źle wypełniłem lubryki przy wysyłce Ale wypełniałem że płaci odbiorca Ale się upierają że etykieta mówi co innego i jestem w kropce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, matikop11 napisał:

Dzięki za pomoc,pisałem z dhl na live czacie to niby moja wina bo źle wypełniłem lubryki przy wysyłce Ale wypełniałem że płaci odbiorca Ale się upierają że etykieta mówi co innego i jestem w kropce

Wejdź sobie na pocztę i sprawdź wiadomość z tą etykieta która miała pójść do druku... a jeśli to Twoja wina no to cóż zdarza się... Staraj się odzyskać sprzęt a może to uszkodzenie nie jest na tyle poważne żeby nie dalo się go naprawić... Ale wcześniej zapytaj kupującego o co dokładnie chodzi, może nie radzi sobie z podłączeniem albo coś w tym stylu. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×