Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
micromod

Implanty zęby w jeden dzień

Polecane posty

Jestem po zabiegu odbudowy zębów metodą Nowe zęby w jeden dzień i chciałbym się podzielić moimi doświadczeniami.
Namówiła mnie koleżanka, która przeszła zabieg 8 lat temu w gabinecie doktor Agnieszki Sicińskiej w Warszawie. 
Stała proteza jest bardzo wygodna i trwała. Zęby po 8 latach wyglądają naturalnie i proteza nic się nie rusza. Czego nie wiedziałem to, że posiada stalowy most, który oparty jest na implantach. Nie ma prawa się ruszać. A kiedy chcemy zrobić dokładne czyszczenie protezy lekarz ją może odkręcić, dokładnie wyczyścić i ponownie zamontować na miejsce. Najlepsze jest to, że nie widać że są to sztuczne zęby. Dla mnie to bardzo istotna kwestia.

Szukając kliniki która wykona mi taki zabieg niestety za każdym razem słyszałem, że się coś nie da, że dobrym rozwiązaniem jest proteza ruchoma na implantach i tańsza. Dla mnie jednak ruchoma proteza to ruchoma proteza. Dziękuje bardzo. Wystarczy jednak trochę poszukać i poczytać. Okazuje się, że nowe zęby w jeden dzień to nie jest allon4. Jest podobna ale inne są procedury. Obie metody osadzają łuk na 4 implantach. W zębach w jeden dzień używany jest szwedzki system implantologiczny straumann . Technika odbudowy zębów cały łuk na 4 implantach to ProArch i NeoArch. Metoda Zęby w 1 dzień umożliwia skrócenie czasu procedur do minimum. Czyli że po jednym zabiegu wychodzisz z zębami. Było tak i w moim przypadku.
Zagłębiając się bardziej w firmę Straumann okazuje się, że są to jedne z najlepszych implantów. Jakość, badania i biotechnologia wykorzystana w produkcji implantów jest na bardzo wysokim poziomie.

Ale wracając do zębów w jeden dzień cały mój zabieg został wykonany na jednej wizycie. Miałem 6 zębów do usunięcia. Nie potrzeba było odbudowywać kości. Rozmawiając z lekarzem dowiedziałem się, że cały system składa się z wielu komponentów. Składa się go jak klocki lego. Tym samym wszystko jest idealnie spasowane. Jednak wcześniej trzeba wykonać pomiary, diagnostykę szczęki, zdjęcie 3d itd. stworzyć plan leczenia. Jeśli system jest dobry, sprawdzony producent i zabieg wykonuje doświadczony lekarz to zęby będą służyć całe życie. Oczywiście też zależy to od naszego zdrowego stylu życia. Odnośnie Producenta to Straumann daje dożywotnią gwarancje  na implanty w tym wymianę na równoważny implant i równoważny łącznik, jeśli jest taka potrzeba. 10-letni okres gwarancji na metalowe odbudowy wymianę na równoważny łącznik metalowy (dołączony do implantu Straumann) lub równoważnik metalowej odbudowy (dla odbudowy łączącej ząb i odbudowę na implancie). 5-letni okres gwarancji na odbudowy ceramiczne. - wymiana na ekwiwalent łącznika ceramicznego dołączonego do implantu Straumann lub na równoważnik korony porcelanowej, łącznika lub mostu (dla prac opartych na zębie i implancie). źródło (http://www.schmidt-dental.pl/wp-content/uploads/2015/03/MoreThanAnImplant_Brochure_Polish_Web-Mail_150325.pdf) 🙂
Co mogę powiedzieć po zabiegu? Jestem bardzo zadowolony z wyboru. Nie była to łatwa sprawa. To co jest istotne dla mnie to, że mam zęby i  świetnie wyglądam 🙂 i chyba ten komfort. Nie odczuwam jakbym miał protezę. Proteza nie ma podniebienia jest to łuk oparty na implantach i stabilność potwierdzona. Jeśli ktoś szuka dobrego lekarza, który mu wykona taki zabieg to polecam Panią doktor.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz dzięki protetyce cyfrowej różnego rodzaju prace protetyczne można zrobić już na 1 wizycie. Ja sama w taki sposób dorobiłam się korony 🙂 Robiona w technologii cad/cam. Super sprawa - przyszłość stomatologii! Szkoda, że to w Polsce dopiero raczkuje. Ale najlepsze gabinety już oferują takie usługi. Ja koronę robiłam w Fabdencie w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×