Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kasabianka1357

Poczatkujacybkierowca po 1 lekcji, metlik, pomocy

Polecane posty

Mialam 1wsza godz jazdy w sumie to z 10 min, wykonywalam komendy ale mam pare pytan co by soe nie zblaznic nast razem.

1. Kiedy zwalniam na skrzyzowaniu noga z gazu, lekko hamulec i jak czysto to hamulec puszczam i gaz? Czy sprzeglo dodaje? Nie kumam tego kompletnie 

2. Jak jechac powoli to z hamulcem caly czas? Bez sprzegla?

Wiem ze to dla kierowcow pewnie smieszne pytania ale ja nie mam pojecia o prowadzeniu kompletnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kasabianka1357 napisał:

Dziekuje bardzo , rozjasnilo mi to umysl :))

Może jeszcze bardziej Ci rozjaśni, że sprzęgło łączy silnik ze skrzynią biegów a ona z kołami. Dlatego żeby zmienić bieg musisz odłączyć silnik od skrzyni biegów. Inaczej zębatki w środku połamałyby się. Wciskając pedał sprzęgła odłączasz silnik od skrzyni biegów. Po zmianie biegu puszczasz sprzęgło aby znów podłączyć silnik do skrzyni biegów.

Ponieważ skrzynia łączy silnik ze sprzęgłem z kołami, musi mieć też takie położenie, że jest odłączona od kół. To jest luz. Czyli w uproszczeniu, żadne zębatki nie łączą się między sobą. Aby podłączyć koła do skrzyni, wrzucasz bieg. Dlatego musisz wcisnąć sprzęgło, odłączając silnik. Inaczej szarpnąłby tylko i zgasł bo zbyt nagle byłoby połączenie z kołami. Kiedy wrzucisz już pierwszy bieg, koła zostają podłączone do skrzyni ale wciśnięte sprzęgło nadal utrzymuje odłączony od skrzyni silnik. Puszczając powoli z wyczuciem pedał sprzęgła, delikatnie podłącza się silnik do skrzyni, połączonej już zębatkami pierwszego biegu do kół. Dzięki temu podłączenie silnika nie jest nagłe i nie zgaśnie. Sprzęgło łączy silnik ze skrzynią stopniowo, adekwatnie do prędkości puszczania pedału sprzęgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×