Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
firma123

Dzialałnosc gospodarcza

Polecane posty

Jakis czas temu zalozylem swoja wlasna firme poniewaz otrzymywalem duzo zlecen na remonty mieszkan. Firma funkcjonuje bardzo dobrze, rozliczam sie na zasadzie ryczaltu. Za kazda wykonana usuge wystawiam fakture Vat, ta fakture trzymam w domu i wplacam do urzedu skarbowego 5,5% wartosci tej faktury. 
Teraz moje pytanie. skad panstwo wie ile zarobilem? na koniec roku skladam pit 28 i co wtedy? przestawiam te faktury gdzies? wysylam im?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, firma123 napisał:

Teraz moje pytanie. skad panstwo wie ile zarobilem?

Co miesiąc lub co kwartał wysyłasz do US deklarację VAT7 i jpk. Wszystko wiedzą stąd.

48 minut temu, firma123 napisał:

na koniec roku skladam pit 28 i co wtedy? przestawiam te faktury gdzies? wysylam im?

Wtedy albo dopłacasz albo ci zwracają PIT. Faktury trzymasz 5 lat do celów archiwalnych. Później możesz zniszczyć aczkolwiek doświadczony księgowy trzyma tak długo jak się da bo z US nigdy nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nemetiisto napisał:

Co miesiąc lub co kwartał wysyłasz do US deklarację VAT7 i jpk. Wszystko wiedzą stąd.

Wtedy albo dopłacasz albo ci zwracają PIT. Faktury trzymasz 5 lat do celów archiwalnych. Później możesz zniszczyć aczkolwiek doświadczony księgowy trzyma tak długo jak się da bo z US nigdy nie wiadomo.

Nawet jesli nie jestem vatowcem to to skladam? bo czytalem gdzies na internecie ze kogos kto nie jest vatovcem to nie inteesuje. a Moja ksiegowa ma teraz urlop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, firma123 napisał:

Nawet jesli nie jestem vatowcem to to skladam? bo czytalem gdzies na internecie ze kogos kto nie jest vatovcem to nie inteesuje. a Moja ksiegowa ma teraz urlop

Jeśli nie jesteś vatowcem to nie składasz tylko jak wystawiasz fakturę VAT jak nie jesteś vatowcem?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakture vat z artykułem (113 ust 1 i 9 ustawy o VAT)zwolnienie ze względu na nieprzekroczenie 200000zł obrotu. Dlatego zastanawia mnie to skąd urząd wie ile zarobilem? na koniec roku w zeznaniu podatkowym to gdzieśspisuje czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, firma123 napisał:

Przepraszam nie fakture vat a dokument nazwany faktura dla osob zwolnionych z VAT

No to tylko z zeznania rocznego wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×