Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ItsTimeForRelax

Magisterka inna niż licencjat?

Polecane posty

Cześć! Zwracam się do Was z pytaniem odnośnie studiów. Jestem obecnie na drugim roku filologii orientalnej, jednak już teraz wiem, że nie chcę robić magisterki z tego kierunku. Chciałam się poradzić, jak w takim razie wygląda sprawa studiów II stopnia? Słyszałam, że można iść na zupełnie inny kierunek, tylko jak wtedy wygląda nadrabianie materiału z licencjata? Czy ktoś miał może taką sytuację? 
+ czy jest tutaj ktoś kto skończył filologię orientalną (głównie turkologię) i mógłby się wypowiedzieć na temat perspektyw pracy po tym kierunku? Jestem bardzo ciekawa jak to wygląda w praktyce :)
Sprawa jest dla mnie bardzo ważna dlatego proszę o odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że magisterka nie musi się w ogóle pokrywać z licencjatem? 
Niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu, ale zawsze wydawało mi się, że będąc załóżmy filologii i pisząc z niej licencjat, mogę później pójść na magisterkę na dziennikarstwo i pisać o nie wiem, cenzurze w mediach.

Followuje i podbijam temat bo jestem sama zaciekawiona 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałam, to każda uczelnia ma inne wymagania. W moim przypadku UJ zezwala na pójście po licencjacie np. z filologii na studia magisterskie np. z bezpieczeństwa narodowego. Nie wiem za bardzo jak to wszystko wygląda w praktyce, bo jednak filologia a bezpieczeństwo to zupełnie inne rzeczy, więc pewnie w grę wchodzi zdanie egzaminu wstępnego 🤷‍♀️ 
Jesteś w podobnej sytuacji, czy czysta ciekawość? 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×