Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Diana6.6

Skuteczność antykoncepcji

Polecane posty

Witam,

Od ponad dwóch miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne (po raz pierwszy w życiu). Obecnie jestem w połowie trzeciegi opakowania. Oprócz tego zabezpieczam się z partnerem prezerwatywą. Wczoraj jednak podczas stosunku prezerwatywa się zsunęła do połowy członka. Dodam, że partner był już po wytrysku. Po chwili usunął członka. Jeśli jakaś ilość (niewielka) spermy dostała się do pochwy to czy muszę martwić się, że mogłabym zajść w ciążę? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że nie powinnaś się martwić. Ale mimo stosowania antykoncepcji fajnie jest być świadomym swojego ciała i obserwować cykle. To zdecydowanie ułatwia sprawę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie wpadki, ale może dla twojego spokoju oprócz metody mechanicznej, moglabyś też prowadzić domowy monitoring cyklu. DLa mnie super sprawdza się afrodyta smart. To jest taka nakładka - tester sprawdzający poziom lh w ślinie plus aplikacja w telefonie współdziałająca z testerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Może niepotrzebnie panikuję, ale taka sytuacja wydarzyła się u mnie po raz pierwszy. Korzystam z aplikacji Flo, która monitoruje mój cykl. Wskazała mi wtedy „niską szanse na zajście w ciąże". Byłam kilka dni po owulacji. Mimo wszystko stresuje się, bo nigdy nie ma 100% pewności, a za dwa dni powinnam dostać miesiączkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że nie powinnaś być w ciąży w tym przypadku, ale do monitorowania cyklu ja używam tester ze śliny Afrodyta w formie pomadki, bardzo łatwy w użyciu i możesz sprawdzić w jakiej fazie jest Twój cykl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×