Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
azonips

Powinien byc tylko jeden kanał telewizji publicznej, skupiony na.....

Polecane posty

- rzetelnych bezstronnych wiadomościach

- programach kulturalnych

- informacjach ze świata nauki

- filmach przyrodniczych

- filmach dokumentalnych szeroko rozumianych

- filmach fabularnych - ambitnych (jeden film dziennie)

- programach publicystycznych

- dodatkowo powinny być organizowane programy pomagające seniorom odnaleźć się we współczesnym świecie, zawierające porady na temat bankowości, technologii, zmieniających się norm społecznych, nowych zjawisk kulturowych. Programy powinny być dopasowane do intelektu przeciętnego 80 latka, studio powinno również wyglądać tak jak studio sprzed 40 lat, a nie jakieś obecne "high tech".

- powinny być również programy wspierające osoby samotne, z naciskiem na seniorów, ale nie tylko

- można dorzucić również ważniejsze wydarzenia ze świata sportu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azonips napisał:

- rzetelnych bezstronnych wiadomościach

- programach kulturalnych

- informacjach ze świata nauki

- filmach przyrodniczych

- filmach dokumentalnych szeroko rozumianych

- filmach fabularnych - ambitnych (jeden film dziennie)

- programach publicystycznych

- dodatkowo powinny być organizowane programy pomagające seniorom odnaleźć się we współczesnym świecie, zawierające porady na temat bankowości, technologii, zmieniających się norm społecznych, nowych zjawisk kulturowych. Programy powinny być dopasowane do intelektu przeciętnego 80 latka, studio powinno również wyglądać tak jak studio sprzed 40 lat, a nie jakieś obecne "high tech".

- powinny być również programy wspierające osoby samotne, z naciskiem na seniorów, ale nie tylko

- można dorzucić również ważniejsze wydarzenia ze świata sportu

 

Znowu ban??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Argen napisał:

Przeglądałem stare ramówki i jak dla mnie najlepszy okres to był od 1992 do 2011. Koncepcja jest ciekawa, jednak nieco spóźniona. Tradycyjna linearna telewizja powoli traci na znaczeniu.

owszem, traci, dlatego zmieńmy jej kształt, po co za abonament albo kasę z budżetu robić komercyjne seriale czy jakieś "tańce z gwiazdami" (nie oglądam tego, więc akurat nie wiem czy to TVP czy inny Polsat)

TVP powinna wszechstronnie edukować, tych, którzy chcąc być edukowani

a seniorom naprawdę przydałyby się programy telewizyjne, gdzie ktoś powoli, prostym językiem, objaśniałby im dzisiejszy świat

połowa z nich ma demencję, a nawet ci, co nie mają, nie są już tak sprawni, by z łatwością rozumieć informacje przekazywane w sposób szybki, dynamiczny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

denerwuje mnie, że cały światy jest nastawiony na ludzi młodych i ich rodziców

tzn. rozrywka głównie dla młodych, reklamy banków czy samochodów itp - również dla ich rodziców

osoby 80 letnie, które większość życia przeżyły w PRL, nie odnajdują się w tym w ogóle

ja sam nie odnajduję się w świecie dzisiejszych studentów czy licealistów chociażby, ale przynajmniej odnajduję się w bankowości internetowej, wiem, co to aplikacja na smartfona czy kabel USB

seniorzy zaś w dużej mierze tego nie wiedzą, język kierowany do nich, również przez TVP,. do nich nie dociera, to powoduje ich wykluczenie społeczne oraz cierpienie

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×