Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
zuzixp

Powrot libido po odstawieniu antykoncepcji

Polecane posty

Dziewczyny po jakim czasie od odstawienia tabletek anty calkowicie wrocil Wam poped seksualny? Tabletki bralam w sumie ok 2 lata. Najpierw bralam przez rok vibin mini potem kontracept i odstawilam na ok pol roku, natomiast wtedy libido wrocilo ale nie takie jak kiedys...po pol roku wrocilam do kontraceptu, ale zaczely mi sie pojawiac bolace krosty na plecach i twarzy i lekarz przepisal mi belare, libido spadlo do zera:( na sama mysl o seksie robilo mi sie niedobrze, nawet jeden dotyk sprawial ze stawalam sie agresywna i krzyczalam na mojego chlopaka. Jestesmy ze soba 4 lata bardzo sie kochamy, jak juz mam raz na miesiac ochote to jest cudownie w lozku, wystarczy kilka sekund i dochodze, wiec nie jest to kwestia mojego partnera, bo on mnie idealnie zaspokaja. Problem lezy w tym ze stracilam calkowicie poped, seks moglby dla mnie w ogole nie istniec. Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale u mnie ochota na sex sie pojawia w tygodniowej przerwie od brania tabletek czyli podczas krwawienia i pare dni po nim, jak tylko zaczynam nowe opakowanie to nie ma mowy o seksie. 2 tygodnie temu odstawilam tabletki na dobre i teraz mam wieksze libido, ale boje sie, ze to chwilowe i nigdy mi nie wroci do takiego jak kiedys (2 razy dziennie to bylo malo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak po pół roku mniej więcej było już okej. po antykoncepcji hormonalnej (po odstawieniu) wróciły nieregularne okresy, więc kupiłam sobie coś, co mi tę owulację pokazuje (termin). używam termometru mySense z aplikacją. A co do libido, to się nie martw, na pewno wróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po rezygnacji z hormonów trzeba zobaczyć, czy wszystko wróciło do normy, czy wręcz przeciwnie. Nie zaszkodzi mieć jakiś tester owulacyjny, może taki co wykrywa poziom lh. Na pewno przydatna rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rzucaj tą chemie, która zle wpływa na organizm. Zabezpieczaj się mechanicznie prezerwatywa, kapturek, wkładka silikonowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co najlepiej jak pójdziesz o swojego ginekologa i on przepisze ci inna antykoncepcję, bo jak widać u każdej kobiety inaczej działają pigułki, ja tez stosuję belarę i powiem ci ze nie mam wcale spadku libido, wrę przeciwnie. Nie mama żadnych skutków ubocznych, świetnie mi te pigułki pomogły na dokuczliwy pms, jestem bardzo z nich zadowolona, wcześniej przy innych pigułkach czułam sie żle a teraz wszystko wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To indywidualna sprawa w zależności od organizmu, różnimy się. U mnie polepszyło się już w kolejnym cyklu, jak przerzuciłam się na mechaniczną ochronę z diafragmą Caya. Ale są kobiety, u których trwa to zdecydowanie dłużej lub nie mogą sobie z tym poradzić w ogóle. Najlepiej konsultować z ginekologiem prowadzącym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam zawsze libido w normie, bo kontroluję cykle przy pomocy cyclotestera, bez żadnych hormonów ingerujących w zdrowie i równowagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×