Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Demooon

Kupno mieszkania pomoc

Polecane posty

Witam rodzicie kupują mi mieszkanie w darowiznie w tygodniu podpisujemy ze sprzedawcą umowę przedwstępna i może mi powiedziec ktos co mam robić dalej z tą umową przedwstępna, mam udać się do notariusza i wszystko dalej zrobi notariusz? Czy jak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Demooon napisał:

co mam robić dalej z tą umową przedwstępna

Nic. To tylko umowa, w której kupujący gwarantuje, że zakupi mieszkanie a sprzedający, że nie sprzeda go komuś innemu.

19 minut temu, Demooon napisał:

mam udać się do notariusza i wszystko dalej zrobi notariusz?

Nie, nigdzie się z nią nie udajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Nemetiisto napisał:

Nic. To tylko umowa, w której kupujący gwarantuje, że zakupi mieszkanie a sprzedający, że nie sprzeda go komuś innemu.

Nie, nigdzie się z nią nie udajesz.

W takim razie jakie są dalsze kroki po podpisaniu umowy przedwstępnej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Demooon napisał:

W takim razie jakie są dalsze kroki po podpisaniu umowy przedwstępnej? 

Są zawarte w niej. Zwykle jest wyznaczony termin i sposób finalizacji transakcji. Dopiero wtedy idzie się do notariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Nemetiisto napisał:

Są zawarte w niej. Zwykle jest wyznaczony termin i sposób finalizacji transakcji. Dopiero wtedy idzie się do notariusza.

Czyli rozumiem jeżeli podamy np datę 10 marca jako ostatni dzień terminu na podpisanie aktu notarialnego to kiedy mamy się zgłosić do notariusza, 2 tygodnie przed? i wystarczy umówić się na wizytę do notariusza przynieść potrzebne dokumenty i notariusz od razu sporządza akt notarialny który podpisujemy? Na akt notarialny nie czeka się jakiegoś dłuższego czasu? Przepraszam bardzo ale ja kompletnie nie mam pojęcia jak to wygląda 

Edytowano przez Demooon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Demooon napisał:

Czyli rozumiem jeżeli podamy np datę 10 marca jako ostatni dzień terminu na podpisanie aktu notarialnego to kiedy mamy się zgłosić do notariusza, 2 tygodnie przed? i wystarczy umówić się na wizytę do notariusza przynieść potrzebne dokumenty i notariusz od razu sporządza akt notarialny który podpisujemy? Na akt notarialny nie czeka się jakiegoś dłuższego czasu? Przepraszam bardzo ale ja kompletnie nie mam pojęcia jak to wygląda 

Umawiacie się z notariuszem trochę wcześniej na dzień finalizacji transakcji. Dokumenty warto dostarczyć mu wcześniej niż w dniu finalizacji żeby mógł wszystko sprawdzić. Z resztą notariusz wszystko powie czego potrzebuje. W dniu finalizacji transakcji płaci się właścicielowi i idzie do notariusza lub odwrotnie. Notariusz nas już wszystko gotowe. Po pół godzinie wychodzicie z aktem.

Edytowano przez Nemetiisto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2021 o 23:31, Nemetiisto napisał:

Umawiacie się z notariuszem trochę wcześniej na dzień finalizacji transakcji. Dokumenty warto dostarczyć mu wcześniej niż w dniu finalizacji żeby mógł wszystko sprawdzić. Z resztą notariusz wszystko powie czego potrzebuje. W dniu finalizacji transakcji płaci się właścicielowi i idzie do notariusza lub odwrotnie. Notariusz nas już wszystko gotowe. Po pół godzinie wychodzicie z aktem.

I moje ostatnie pytanie oczywiście już z góry dziękuje za odpowiedz, jeżeli chodzi o wszystkie sprawy notarialne czyli dostarczanie dokumentów itp to leży po stronie sprzedającego mieszkanie? Bo ja jako kupujący po prostu w sprawie notariusza tylko idę na wyznaczony termin żeby podpisać akt? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Demooon napisał:

I moje ostatnie pytanie oczywiście już z góry dziękuje za odpowiedz, jeżeli chodzi o wszystkie sprawy notarialne czyli dostarczanie dokumentów itp to leży po stronie sprzedającego mieszkanie? Bo ja jako kupujący po prostu w sprawie notariusza tylko idę na wyznaczony termin żeby podpisać akt? 

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×