Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Rypsyma Sargsan powracam

Prosze o modlitwe za mojego siostrenca Georga

Polecane posty

Niestety mimo końca wojny żałoba i dramaty rodzinę nie gasną. Jak wicie mój siostreniec został bardzo ciężko rany wręcz. Szansa na lepsze życie była operacja. Dzięki dobrym ludziom udało się nam zebrać kwotę i lutowy termin. Niestety stan Georga pogorszył się i nie wiadomo czy operacja będą możliwa. Aby tak było lekarze musza amputować rękę. Trwa  operacja proszę was o modlitwę za tego silnego żołnierza, który w wojnie stracił swojego tatę i właściwie widział jego śmierć potem  stał się ofiara broni chemicznej, dzis. prócz ciężkich nieodwracalnych urazów straci również rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Często piszesz na tym forum. W jakim celu? Kim jesteś? Gdzie mieszkasz?

Twój siostrzeniec brał udział w wojnie o Górski Karabach, tak? Przykra sprawa. To była wojna zastępcza (proxy war), w której Rosja i Arabia Saudyjska niejako wyręczały się Armenią, a Turcja i Izrael Azerbejdżanem.

My, Polacy, powinniśmy trzymać się jak najdalej od cudzych interesów i konfliktów. Nie dziw się więc ogólnemu brakowi odzewu. Jednak na pewno nie życzymy źle bliźnim, których wmanewrowano w politykę na ich własną zgubę.

Cytat z Listu św. Jakuba A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.

Edytowano przez kurka na maśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kurka na maśle napisał:

Często piszesz na tym forum. W jakim celu? Kim jesteś? Gdzie mieszkasz?

Twój siostrzeniec brał udział w wojnie o Górski Karabach, tak? Przykra sprawa. To była wojna zastępcza (proxy war), w której Rosja i Arabia Saudyjska niejako wyręczały się Armenią, a Turcja i Izrael Azerbejdżanem.

My, Polacy, powinniśmy trzymać się jak najdalej od cudzych interesów i konfliktów. Nie dziw się więc ogólnemu brakowi odzewu. Jednak na pewno nie życzymy źle bliźnim, których wmanewrowano w politykę na ich własną zgubę.

Cytat z Listu św. Jakuba A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.

Jestem z Armeniii w Wojnie brał udział mój syna mój siostreniec  mój sfager i wilu cłonków mojej rodziny z moje rodiny zgineło dwie osoby mój sfager i 19 letni kuzyn który został zamorsowany w czasie zbrodni w Togh . Mój syn był rany ale teraz jet zdrowy pełni słózbe wojskaą mój siostreniec  jest cieżko rany dizs dowidilismy sie że lekarze musa amputować mu reke .To nie jest wojna Zastempcza Turcja Azerbejdzan i Syryjscy terorysci napadli na Arcach  w czasie gdy była pandemia covid -19 . Wojna  zabiła wile wspaniałych ludzi , Polska powina wypowiedic się i stanc po stronie Armenii jak kazdy kraj który  przestrega chrescijanskich wartosci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Szczerze mi przykro, że Twoja rodzina tyle wycierpiała.

Brak porozumienia w Waszej części świata jest problemem głównie narodowościowo-etnicznym i terytorialnym (konfliktujecie się o ziemię). Religia w tym konflikcie ma dużo mniejsze znaczenie, więc proszę, nie próbuj szantażować nas emocjonalnie. Tym bardziej, że jako Ormianin przedstawiłeś swoje stanowisko, ale podobne mają Azerowie: ich ambasador powiedział, że to jego kraj powinna popierać Polska, i też to po swojemu uzasadnił. Nie rozdwoimy się.

Edytowano przez kurka na maśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2021 o 17:22, kurka na maśle napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Szczerze mi przykro, że Twoja rodzina tyle wycierpiała.

Brak porozumienia w Waszej części świata jest problemem głównie narodowościowo-etnicznym i terytorialnym (konfliktujecie się o ziemię). Religia w tym konflikcie ma dużo mniejsze znaczenie, więc proszę, nie próbuj szantażować nas emocjonalnie. Tym bardziej, że jako Ormianin przedstawiłeś swoje stanowisko, ale podobne mają Azerowie: ich ambasador powiedział, że to jego kraj powinna popierać Polska, i też to po swojemu uzasadnił. Nie rozdwoimy się.

Spróbuje napisac jescze raz . Nie wim co mówił ambasador Azwrów w Polsce ale wiedz ze ten ambasador zostął wybarny przez rezim .Wojan została wywołana przez Azerbejdzan a wic śmierc wsyskich chłopxów jest wina Alewa i jego modnie ubranej zony . Rozwalanie katedr straszych niz wiksośc obecnych panstw zostaął premilczna przez Europę . Czy tak powino byc . Czy chramy powiny byc nisczone w XXI w . Czy nacjonalistycna orgizacja może szerzyć propagande .Czy nisczenie  grobów na cmentarzach Ormianskih jest moralne ? Ś2it powinin się odezwać juz dawno , jednak interesy z Turkami zamykaja im usta . A my Ormianie giniemy kolejny raz  a wik XXI  zacyna prypominac XX . tak zaceł sie Ludobujstwo ormian . Jeli uoadnie Armenia  to Turcy pujda dalej aż do Rzymu . Erdogan che buyc zdobywca zrobił juz z hagia Sofi ponownie Meczet . a Z Arcachy druga Syrję .Sakzujac nwilu nieinych chłopców na śmierć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytania, które postawiłeś odnośnie do niszczenia cmentarzy i świątyń, są oczywiście retoryczne. Odpowiedź może być tylko jedna: masz rację, to nie powinno się dziać. 

Oby w żaden sposób nie ucierpiała ta imponująca część spuścizny Twojego narodu, jaka została zabezpieczona w wyjątkowym, wykutym w skale miejscu, o którym mówi się, że Ormianie wchodzą do niego jak do kościoła (Matenadaran z traktowanymi jak narodowa relikwia tysiącami skryptów, ksiąg i starodruków, obejmującymi niemal każdą dziedzinę ormiańskiej nauki, kultury starożytnej oraz średniowiecznej - a nawet więcej).

Zastanawia mnie, dlaczego już tyle wątków założyłeś akurat na tym forum. Może to wybór przypadkowy, losowy. Kafeteria, cóż, jest miejscem, gdzie pisze się o wszystkim i o niczym, raczej unika się ciężkich tematów. Nawet nie z obojętności, nie z braku empatii (wszak my Polacy od wieków dobrze wiemy, jak to jest, gdy geograficzni sąsiedzi krzywdzą na różne sposoby). W każdym razie brak odzewu chyba jest przykry dla kogoś takiego, jak Ty, kto odczuwa potrzebę, żeby przypominać o sytuacji własnej ojczyzny.

Czy wiesz, że istnieją polskojęzyczne strony dyskusyjne, gdzie ludzie wykazują zainteresowanie polityką międzynarodową dużo bardziej niż tutaj? Oto pierwsze z brzegu przykłady z wyszukiwarki internetowej: Forum e-Polityka, Forum wPolityce, Forum Gazeta albo (grupa na Facebooku) Narodowe Forum Polityczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.02.2021 o 21:08, kurka na maśle napisał:

Pytania, które postawiłeś odnośnie do niszczenia cmentarzy i świątyń, są oczywiście retoryczne. Odpowiedź może być tylko jedna: masz rację, to nie powinno się dziać. 

Oby w żaden sposób nie ucierpiała ta imponująca część spuścizny Twojego narodu, jaka została zabezpieczona w wyjątkowym, wykutym w skale miejscu, o którym mówi się, że Ormianie wchodzą do niego jak do kościoła (Matenadaran z traktowanymi jak narodowa relikwia tysiącami skryptów, ksiąg i starodruków, obejmującymi niemal każdą dziedzinę ormiańskiej nauki, kultury starożytnej oraz średniowiecznej - a nawet więcej).

Zastanawia mnie, dlaczego już tyle wątków założyłeś akurat na tym forum. Może to wybór przypadkowy, losowy. Kafeteria, cóż, jest miejscem, gdzie pisze się o wszystkim i o niczym, raczej unika się ciężkich tematów. Nawet nie z obojętności, nie z braku empatii (wszak my Polacy od wieków dobrze wiemy, jak to jest, gdy geograficzni sąsiedzi krzywdzą na różne sposoby). W każdym razie brak odzewu chyba jest przykry dla kogoś takiego, jak Ty, kto odczuwa potrzebę, żeby przypominać o sytuacji własnej ojczyzny.

Czy wiesz, że istnieją polskojęzyczne strony dyskusyjne, gdzie ludzie wykazują zainteresowanie polityką międzynarodową dużo bardziej niż tutaj? Oto pierwsze z brzegu przykłady z wyszukiwarki internetowej: Forum e-Polityka, Forum wPolityce, Forum Gazeta albo (grupa na Facebooku) Narodowe Forum Polityczne.

Tak to był losowy wybór trudne tematynalerzy poruszać wszędie taka jest moja decyzja . jesli chodzi o Polskie to bardo duzo było wsparcie dla strony Armenii sczegulnie w ostanich dniach . Niesttety zvineło wile osób niestety  w wiksości byli to dzii chłopcy odm 18 do 20 lat ale tez cywile . ludzie starsi  . To było zjawisko kontynuacii ludobujstwa nie stety juz kolejnej   . Co mnie martwi to narastajca nienawisc do Ormians w Azerbejdznie do której pryczyniaja sie tam rezimowe media . Niestety tez do brydnych spraw wykorytuje sie dzieci. Juz w dzici wpaja sie nienawic do Ormian to moz e doprowadic do tragedii jaka była w 1915 roku . bo precisz mozna powiedizęc że Ludobujstwo nadal twa 1918 1988 2016 2020 2012 . Orminie za grnica czują obawe  ze wzglendu na wrogo anstawionych Azerów . Węgry od 2012 to dla mnie jedno zanjbardi n niebespicnych mijsc bo zabujca ormianina został odesłany do baku i stał sie bohaterem Azerbejdznu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Indoktrynacja dzieci to metoda stara jak świat... niestety. Podobnie jak okazywanie wrogości również poza geograficznymi granicami toczącego się konfliktu (np. w 2015 r. Turcy i Kurdowie prali się na całego nawet w Japonii, kraju przyzwyczajonym do tego, że manifestacje i protesty odbywają się tam zwykle w sposób nadzwyczaj pokojowy - przykładowy materiał można znaleźć na YT, tytuł: How Did They Even Get There? Muslims In Japan).

Podzielam Twoją opinię, że ważne dla siebie tematy warto poruszać w każdym możliwym miejscu. Chodziło mi o to, że na forach bardziej tematycznych miałbyś dużo większe grono odbiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kurka na maśle napisał:

Indoktrynacja dzieci to metoda stara jak świat... niestety. Podobnie jak okazywanie wrogości również poza geograficznymi granicami toczącego się konfliktu (np. w 2015 r. Turcy i Kurdowie prali się na całego nawet w Japonii, kraju przyzwyczajonym do tego, że manifestacje i protesty odbywają się tam zwykle w sposób nadzwyczaj pokojowy - przykładowy materiał można znaleźć na YT, tytuł: How Did They Even Get There? Muslims In Japan).

Podzielam Twoją opinię, że ważne dla siebie tematy warto poruszać w każdym możliwym miejscu. Chodziło mi o to, że na forach bardziej tematycznych miałbyś dużo większe grono odbiorców.

tam tez daje takie tematy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.02.2021 o 07:13, kurka na maśle napisał:

Jak sie czuje Twoj Siostrzeniec?

jest lepiej  w środe będie miał operacja za granica która pomoże mu w życiu  i wruci do względnej normalnosci po operaci bedie  ćwiczył funkcjonowanie z protezą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że operacja odbyła się zgodnie z planem i że Twój Siostrzeniec dobrze znosi rekonwalescencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2021 o 11:19, kurka na maśle napisał:

Mam nadzieję, że operacja odbyła się zgodnie z planem i że Twój Siostrzeniec dobrze znosi rekonwalescencję.

tak opercja sie odbyłą wkrudce wruci do kraju i bedie ucył sie zyc z protezą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×