Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
magnolia07

Z rodziną, czy bez?

Polecane posty

Cześć! 

Jesteśmy ze sobą od 7 lat, wychowujemy razem mojego syna z poprzedniego związku. Oboje myślimy o ślubie, a w zasadzie od dwóch lat jesteśmy zaręczeni. Na dobra sprawę, oboje jesteśmy skłonni ku ślubowi bez naszych matek (mojej w moim wybranku nie odpowiada nic, jego choć na co dzień pięknie ładnie do mnie, to do niego na mnie jedzie, że stać go na "normalna" - w sensie bez dziecka). W zasadzie powinniśmy mieć na to wywalone, ale to jednak nasze matki. Czy ktoś brał ślub bez udziału swoich rodziców? Mieliśmy taki plan, żeby wyjechać w ...u i wysłać im tylko zdjęcie z karteczką, że już po. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuację. Z moim ojcem mam okropne relacje właściwie od zawsze (z oziębłych ostatnio przerodziły się we wrogie), w dodatku on od samego początku mojego związku nie akceptuje mojego narzeczonego, a jesteśmy razem już 8 lat. Nie wyobrażam sobie zapraszać go na mój ślub. Z kolei rodzice mojego narzeczonego są świeżo po rozwodzie. Będzie krzywa sytuacja, jak ich zaprosimy z nowymi partnerami. 

Zastanawiam się nad cichym ślubem za granicą tylko ze świadkami... zwłaszcza, że ani ja, ani mój chłopak nie lubimy być w centrum uwagi, nie lubimy dużych spędów rodzinnych z potańcówami itd. Gdyby nie moje "co rodzina pomyśli" to pewnie już wcześniej byśmy się hajtnęli po cichaczu... To jednak trudna decyzja, by wykluczyć z takiego wydarzenia rodziców.

Na chwilę obecną plusy takiego cichego ślubu widzę dwa:
1. Według mnie pandemia to świetna wymówka, by wziąć cichy ślub. Możesz zawsze powiedzieć, że skoro nie mogliście zrobić dużej imprezy dla całej rodziny, to po prostu woleliście zrobić z tego intymne, kameralne wydarzenie, nie narażać nikogo na wirusa, a równocześnie nie czekać nie wiadomo ile ze ślubem, bo ta pandemia to nie wiadomo, kiedy się skończy (może dopiero za kilka lat).

2. IMO na pewno lepiej wziąć cichy ślub tylko ze świadkami, niż dużą imprezę, na którą zaprosisz wszystkich, poza własnymi rodzicami 😕 Z tego to dopiero ciężko się wytłumaczyć!

Widziałam tutaj jednak na forum topic, gdzie siostra obraziła się za zdjęcie wysłane przez FB z informacją, że już po. Wydaje mi się, że po wszystkim lepiej będzie pojechać do rodziców i poinformować ich o tym zdarzeniu osobiście, aby nie czuli się wykluczeni... A dopiero potem ogłosić to np. na mediach społecznościowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie złe relacje z rodziną to moim zdaniem nie musicie jej informować przed ślubem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×