Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Cześć

Jestem jeszcze studentką ale już myślę o pracy. Mama namawia mnie, żebym po studiach zarejestrowała sie w urzędzie pracy i poszła na staż. Tylko ja nie za bardzo wiem czy chcę iść na ten staż. To znaczy czy ja muszę go zrobić? Czy jest on obowiązkowy? Czy jeśli teraz go nie zrobię to czy będę musiała w przyszłości? Zastanawiam się czy nie lepiej iść od razu do pracy. I mam jeszcze jedno pytanie: czy w urzędzie będę mogła wybrać sobie staż czy zostanie mi jakiś narzucony? 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie warto iść na staż z UP. Nie jest to do niczego potrzebne i jest o wiele gorzej płatne, niż praca. Lepiej iść od razu do pracy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wsyztko zależy od sytuacji. Oczywiście najlepiej iść do pracy odrazu ale jeżeli nie masz doświadczenia to staż z up będzie dobrym rozwiązaniem by nabyć praktyki. Po studiach ciężko jest znaleźć sensowną pracę a staż daje możliwość zaczepienia się gdzieś. I później już jest łatwiej. Oczywiście staż jest słabo płatny ale to tylko 6 msc i pierwsze doświadczenia zdobyte. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Przerwanie stażu wiąże się z wyrejestrowaniem ale czy to problem. Można być na ubezpieczeniu rodzica, małżonka albo mieć prywatne. Ale poprostu znaleźć inną pracę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i staż nie jest obowiązkowy. Ale ułatwia późniejsze znalezienie pracy bo ma się już jakieś doświadczenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×