Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Niedawno odziedziczyliśmy z mężem dom z ogrodem, po jego zmarłych rodzicach. Moja kuzynka która odwiedziła nas z mężem, bez pardonu wyleciała do nas z pytaniem ile to wszystko jest warte i jakie mamy plany, czy zamierzamy sprzedać, czy mieszkać. Bardzo mnie to pytanie zaskoczyło, a jednocześnie nie chciałam się dzielić takimi informacjami. Zbita z tropu jak zwykle palnełam głupotę i odpowiedziałam, że nie wiem ile to jest dokładnie warte, że jeszcze się tym nie interesowaliśmy. Widziałam ogromną konsternację w oczach zarówno kuzynki jak i jej partnera. Na pewno wzięli nas pod tym względem za parę ...ów. A ja do tej pory nie wiem, jak właściwie powinnam odpowiedzieć, by nie wyjść na gbura ale też nie udzielić żadnej informacji. Jakbyście odpowiedzieli na takie pytanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, ze dobrze odpowiedziałaś. Tez bym tak zrobiła i nie wydaje mi się, ze to było w jaki kolejek sposób nietaktowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w miarę grzecznie, to najlepiej odwrócić role, i zapytać pytającego - niech się tłumaczy. Daje to czas na spokojne przemyślenie odpowiedzi. Np. "A dlaczego pytasz? Rozglądasz się za domem na sprzedaż?"

A jeśli nam nie zależy na znajomych, to można asertywnie albo wręcz niegrzecznie: "Nie omawiamy swoich planów finansowych", "Nie interesuj się", "Nie twoja sprawa" albo "A to zależy, czy się trafi bogaty frajer"😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, marcinnn_ napisał:

Jeśli w miarę grzecznie, to najlepiej odwrócić role, i zapytać pytającego - niech się tłumaczy. Daje to czas na spokojne przemyślenie odpowiedzi. Np. "A dlaczego pytasz? Rozglądasz się za domem na sprzedaż?"

A jeśli nam nie zależy na znajomych, to można asertywnie albo wręcz niegrzecznie: "Nie omawiamy swoich planów finansowych", "Nie interesuj się", "Nie twoja sprawa" albo "A to zależy, czy się trafi bogaty frajer"😉

Dobry pomysł, dziękuję 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×