Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

W czerwcu 2020 roku zrobiłam sobie przekłucie ucha tzw. Helix, jakos do sierpnia bolało przy każdym przypadkowym dotknięciu. Czyściłam przeklucie regularnie. Niedawno zauwazylam pod przekluciem taką jakby twardą grudkę, wychodzi poza kolczyk, dziś na moment go ściągnęłam aby zobaczyć jak to wyglada. Dziurka jest w środku tej grudki/ranki. Ma kolor czerwonej skóry, nie boli. Czasem leci osocze i troszeczkę krwi. Co to jest? I czy mogę się jakoś tego pozbyć?  
dodam jeszcze ze przeklucie było robione pistoletem 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojeju, ile ja się namęczyłam z helixem, jest w takim miejscu, że łatwo go podrażnić. Wydaje mi się, że na twoim uchu zrobiła się ziarnina. Niedawno zrobiłam sobie tragusa i mam ten sam problem. Ziarnina powstaje w następstwie po jakimś urazie mechanicznym. Ziarninę trzeba wysyszyć.  Spróbuj sobie posmarować pastą cynkową, olejkiem z drzewa herbacianego lub zrób sobie taką papkę z aspiryny i soli fizjologicznej. Wybierz tylko  jedną metodę, jak będziesz stosować wszystko na raz to sobie tylko podrażnisz ucho. Jeśli nic nie pomoże, to w ostateczności smaruj miejsce przekłucia tribioticiem, mi pomogło 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Helix tak samo mi się bardzo długo goił, też miałam z nim problemy bo ciągle gdzies haczyłam. Robiłam okłady z rumianku i przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×