Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Elena90

Wyprawka dla noworodka

Polecane posty

mam prośbę rodzę koncem kwietnia początek maja dziecko ma być duze wiec skompletowalam rozmiar 62 i 68 czy mogłybyście pomóc co dokupić ewentualnie? W rozmiarze 62 mam tak: Body krótki : 3 sztuki Body długi : 7 sztuk Półśpiochy : 6 sztuk Śpiochy: 2 sztuki Kaftaniki: 2 sztuki Pajace:2 sztuki Rampers : 2 sztuki Rozmiar 68 Body krótki: 3 sztuki Body długi: 3 sztuki Półśpiochy: 5 sztuk Pajace: 5 sztuk 2 komplety koszulka krótkim rękawem plus krótkie spodenki Oczywiście cieplejsze bluzy i dresiki też mam ale najbardziej zalezy mi na ilości bodziaków itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej

Termin mam na 22 Kwietnia i widzę, że dużo tego spakowałaś 😃

Będę rodzic drugi raz i z doświadczenia wiem, że nie potrzeba aż tyle ciuszków, tak też poleciła mi położna bo za pierwszym razem to dużo spakowałam 😁. Przewidywana waga dzidzi to 3200-3500

A spakowałam tak : 2x body na długi rękaw, 1x body na krótki rękaw, 2x spodnie do bodziaków + ewentualnie 2x skarpecie - wszystko rozmiar 56.   2x pajace rozm 56 i 62, 2x czapeczka jedna na wyjście a druga w zapasie plus pajac cieplejszy na wyjście 🙂

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zalezy od dziecka bo jedno ubrudzi -uleje 5razy dziennie inne caly dzien w jednych bodach.

 

Ja mialam wszystkiegi piec kompletow, a jak braklo, bralam wieksze ktore byly w zapasie. 

Moj syn ur. 4kg,ale byl krotki miescil sie do pajaca 52. Jezeli to dziewczynka polecam leginsy,one trzymaja skarpetke, a jednoczesnie dziecku nie plataja sie nozki,(nie wypadaja ze stopek w spiochach czy pajacach), mozna ubrac za duze i podwinac. Leggonsy 3-6m ubieralam corce od 1 mc do 7, takze to spora oszczednosc. 

Pajace jak juz to rozpinane na calej dlugosci- (sa takie tylko do pepka,albo na jedna nogawke)  Kaftaniki zapinane z przodu (sa bluzeczki na guziczek z tylu)

 

W ogole przy noworodku najfajniejszy na noc spiworwk,na zamek. Moi spali w samych bodach w tym spiworku,zmiana pieluchy nie budzila dziecka i zajmowala chwilke. Rozwijanie dziecka z pajaca,spochow czy innych ustrojst kilka razy w srodku nocy,bywa irytujace. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bibi14 napisał:

Hej

Termin mam na 22 Kwietnia i widzę, że dużo tego spakowałaś 😃

Będę rodzic drugi raz i z doświadczenia wiem, że nie potrzeba aż tyle ciuszków, tak też poleciła mi położna bo za pierwszym razem to dużo spakowałam 😁. Przewidywana waga dzidzi to 3200-3500

A spakowałam tak : 2x body na długi rękaw, 1x body na krótki rękaw, 2x spodnie do bodziaków + ewentualnie 2x skarpecie - wszystko rozmiar 56.   2x pajace rozm 56 i 62, 2x czapeczka jedna na wyjście a druga w zapasie plus pajac cieplejszy na wyjście 🙂

 

 

 

Chodzi mi o ogólną wyprawkę nie do szpitala ale do domu taką 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało tych bodziaków 62. Musisz miec więcej. Dzieciom zwykle ulewa się mleko i trzeba przebierać kilka razy dziennie. Ogólnie to mi wygodniej było zakładać dziecku body i polspiochy, bo pajace bywają uciążliwe w zapinaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez dziecko ma być duże - teraz 34 tyg a wazy już ponad 3 kilo - i tak biorę rozmiar 56 tez bo w 62 może „plywac”. Ja bym dokupiła jeszcze ze 2 małe kaftaniki a resztę to zawsze można dokupić przez neta, przyjdzie ci w dwa dni jakby była potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×