Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
demoni-stracja

głupie tłumaczenie pracowników odnośnie pracy online

Polecane posty

Moja znajoma zaczęła dzisiaj pracować online, tylko na tydzień, i jest dramat! Masakra. Pytam dlaczego to otrzymuję odpowiedź - bo muszę korzystać na własny koszt z mojego prąd, telefonu i internetu. W ogóle nie rozumiem tego tłumaczenia. Jeszcze ten prąd ok - laptop musi być do czegoś podłączony ale telefon ma na rozmowy bez limitu a internet na impulsy już dawno nie działa, wszyscy mają stałe łącze więc nie rozumiem tłumaczenia, że nie chcę pracować online bo szef nie płaci mi za internet. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, demoni-stracja napisał:

Moja znajoma zaczęła dzisiaj pracować online, tylko na tydzień, i jest dramat! Masakra. Pytam dlaczego to otrzymuję odpowiedź - bo muszę korzystać na własny koszt z mojego prąd, telefonu i internetu. W ogóle nie rozumiem tego tłumaczenia. Jeszcze ten prąd ok - laptop musi być do czegoś podłączony ale telefon ma na rozmowy bez limitu a internet na impulsy już dawno nie działa, wszyscy mają stałe łącze więc nie rozumiem tłumaczenia, że nie chcę pracować online bo szef nie płaci mi za internet. 

Ja nie mam stałego łącza, gdyż potrzebuję nieprzerwanego dostępu do Internetu. Ale że w sumie mam 160GB mogę użyczyć szefowi. Tylko, że szef jest spoko i sam płaci. 🤣 A prąd to w ogóle jakieś śmieszne kwoty, więcej wydałbym na dojazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, gdy się siedzi w domu, to się więcej płaci za prąd (minimalnie), zimą za ogrzewanie (wyłaczam gdy jadę do pracy). Ale poza tym same plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja nie rozumiem tych tłumaczeń. Dojazd do pracy u mnie to ok 220-240 zł w zależności od ceny paliwa, no to nie ma szans, że wywalę tyle na prąd nawet jak będę mieć ten laptop załączony 24h/dobę. Bez żartów. 

 

2libed - też zauważyłam te wymagania i jak mi znajoma powiedziała, że to jest bardzo ciężkie bo ona musi napisać codziennie szefowi jaką pracę wykonała. No tak, bo ona by chciała siedzieć i seriale oglądać i żeby jej za to płacili. 

 

Korposzynszyla - ja nie pisałam o odcięciu od ludzi, o ludziach z rodzinami w kawalerce, ja piszę o kosztach finansowych, jak rozmawiam z ludźmi to mam wrażenie, że oni wręcz muszą dopłacać do za to, że mają pracę. Nie jest też wytłumaczeniem "nie każdy umie/lubi pracować w domu". A jak ktoś jest mega introwertykiem i jedyną pracę jaką znalazł to jest w jakimś sklepie albo czymś takim z ludźmi to co? Też musi się utrzymać i musi pracować i nikt się go nie pyta czy lubi, czy umie itd. itp. 

 

Znajoma dostała online na tydzień więc w ogóle nie rozumiem dlaczego to jest taka tragedia życiowa i dlaczego nagle jej rachunek ma urosnąć do takiej granicy, że komornik będzie pukać do drzwi. Ja bym z pocałowaniem w rękę wzięła tygodniowy online, niestety nie mam szans w mojej pracy, mimo, że biurowa u mnie się nie da i bardzo żałuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie prawda, że każdy ma stałe łącze. masę ludzi pracuje na mobilnym i wtedy rozumiem doskonale "narzekania"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stale lacze a dziala jakby chcialo a nie moglo.

A co do wymagan w stylu wiecej przerw czy kanal na prywatne sprawy, to ja to rozumiem. Sam fakt bycia zamknietym w domu dla wielu ludzi jest trudny, wiekszosc jest jednak ekstrawertykami i zwyczajnie potrzebuja wiecej ilosci i intensywniejszych interakcji.

U mnie w pracy mamy od groma kanalow tematycznych, ktore na dodatek zyja. Nikt z przerw mnie specjalnie tez nie rozlicza a pracodawca daje dodatkowe dni wolne (platne) na regeneracje psychiczna. Srednio mi sie widzi powrot do biura, moja prace mozna wykonywac w 100% zdalnie. I zgadzam sie, ze zazwyczaj koszt wiekszego zuzycia pradu jest i tak mniejszy niz koszt dojazdow, u mnie w skali roku to kilkaset ladnych zl do przodu. A internet? I tak mialam i placilam, mam stale lacze wiec nie mam limitow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×